Ile obecnie trwa kwarantanna po powrocie do Polski?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Cały rok czekamy na wakacje, planując rozmaite wyjazdy. Ostatni rok pandemii zmodyfikował jednak podróże i zasady powrotu do kraju. Sprawdź, ile obecnie trwa kwarantanna po powrocie do Polski?

Nowe plany rządu

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii rozważa opcję zniesienia obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z państw, w których pandemia koronawirusa została opanowana w ostatnich miesiącach.

Obecne zasady

Na tem moment obowiązek poddania się kwarantannie po powrocie do Polski dotyczy osób niezaszczepionych. Obowiązkowa kwarantanna trwa 10 dni. Jeśli chcemy uniknąć kwarantanny musimy przedstawić negatywny wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego na 48 godzin przed przekroczeniem granicy. W przypadku braku testu i obowiązku 10 dniowej kwarantanny w ciągu 48 godzin po powrocie można wykonać test w celu jej skrócenia pod warunkiem, że nie przebywa się z Indii, RPA lub Brazylii. Jeżeli wynik będzie negatywny kwarantanna przestanie obowiązywać. Co ważne, za testy trzeba zapłacić samemu.

Źródło: www.gov.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Układanie płytek – jak to zrobić?
/
Układanie płytek – jak to zrobić?
Czy do położenia płytek w kuchni lub łazience musisz wzywać eksperta? Zobacz, jak możesz zrobić to samodzielnie.
Szybkie sprzątanie po remoncie – odkurzacze budowlane. Na co zwrócić uwagę?
/
Szybkie sprzątanie po remoncie – odkurzacze budowlane. Na co zwrócić uwagę?
Przed Tobą sprzątanie domu lub mieszkania po remoncie? Sprawdź, w jaki odkurzacz zainwestować, aby ułatwić sobie ten proces. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Meble przydatne w magazynie
/
Meble przydatne w magazynie
Poznaj rodzaje regałów magazynowych i wybierz ten, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby. Poznaj kryteria oceny i zyskaj pewność, że wybierasz skuteczne i optymalne logistycznie rozwiązanie.