Ile obecnie trwa kwarantanna po powrocie do Polski?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Cały rok czekamy na wakacje, planując rozmaite wyjazdy. Ostatni rok pandemii zmodyfikował jednak podróże i zasady powrotu do kraju. Sprawdź, ile obecnie trwa kwarantanna po powrocie do Polski?

Nowe plany rządu

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii rozważa opcję zniesienia obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z państw, w których pandemia koronawirusa została opanowana w ostatnich miesiącach.

Obecne zasady

Na tem moment obowiązek poddania się kwarantannie po powrocie do Polski dotyczy osób niezaszczepionych. Obowiązkowa kwarantanna trwa 10 dni. Jeśli chcemy uniknąć kwarantanny musimy przedstawić negatywny wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego na 48 godzin przed przekroczeniem granicy. W przypadku braku testu i obowiązku 10 dniowej kwarantanny w ciągu 48 godzin po powrocie można wykonać test w celu jej skrócenia pod warunkiem, że nie przebywa się z Indii, RPA lub Brazylii. Jeżeli wynik będzie negatywny kwarantanna przestanie obowiązywać. Co ważne, za testy trzeba zapłacić samemu.

Źródło: www.gov.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne urządzenia dla gospodarstw rolnych
/
Nowoczesne urządzenia dla gospodarstw rolnych
Rolnictwo i prowadzenie własnego gospodarstwa to niełatwa praca, która wymaga ogromnego wysiłku, by była rzeczywiście dochodowa. Zobacz, jakie nowoczesne urządzenia zwiększają produktywność gospodarstwa.
Kto może skorzystać z wakacji kredytowych?
/
Kto może skorzystać z wakacji kredytowych?
Zastanawiasz się, czy skorzystać z wakacji kredytowych? Sprawdź, czy masz do tego prawo!
Naprawa pęknięć w betonie
/
Naprawa pęknięć w betonie
W jaki sposób można naprawić pęknięcia w betonie?