Ile obecnie trwa kwarantanna po powrocie do Polski?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Cały rok czekamy na wakacje, planując rozmaite wyjazdy. Ostatni rok pandemii zmodyfikował jednak podróże i zasady powrotu do kraju. Sprawdź, ile obecnie trwa kwarantanna po powrocie do Polski?

Nowe plany rządu

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii rozważa opcję zniesienia obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z państw, w których pandemia koronawirusa została opanowana w ostatnich miesiącach.

Obecne zasady

Na tem moment obowiązek poddania się kwarantannie po powrocie do Polski dotyczy osób niezaszczepionych. Obowiązkowa kwarantanna trwa 10 dni. Jeśli chcemy uniknąć kwarantanny musimy przedstawić negatywny wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego na 48 godzin przed przekroczeniem granicy. W przypadku braku testu i obowiązku 10 dniowej kwarantanny w ciągu 48 godzin po powrocie można wykonać test w celu jej skrócenia pod warunkiem, że nie przebywa się z Indii, RPA lub Brazylii. Jeżeli wynik będzie negatywny kwarantanna przestanie obowiązywać. Co ważne, za testy trzeba zapłacić samemu.

Źródło: www.gov.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lokale usługowe od dewelopera – co trzeba wiedzieć?
/
Lokale usługowe od dewelopera – co trzeba wiedzieć?
Chcesz kupić lokal użytkowy? Zastanawiasz się, czy skorzystać z oferty dewelopera? Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę
Czy maszyny budowlane lepiej kupić, czy wynająć?
/
Czy maszyny budowlane lepiej kupić, czy wynająć?
Potrzebujesz maszyn budowlanych dla swojej firmy? Przeczytaj, co jest lepszym rozwiązaniem – zakup czy wynajem?
Meble biurowe: jak urządzić biuro w stylu minimalistycznym?
/
Meble biurowe: jak urządzić biuro w stylu minimalistycznym?
Styl minimalistyczny w ostatnich latach stał się bardzo modny. Choć odnosi się on przede wszystkim do pomieszczeń mieszkalnych, przedsiębiorcy również zauważają, że mniej często znaczy więcej.