Rząd obiecał 100 tysięcy mieszkań plus, a jest dużo mniej

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby poszukujące własnego mieszkania liczyły, że Mieszkanie Plus zwiększy szansę na jego znalezienie. Jak rządowy program został zrealizowany w rzeczywistości?

100 tysięcy – tyle mieszkań miało powstać i zostać oddanych do użytku w zamian za czynsz o umiarkowanej wysokości. Tymczasem zgodnie ze stanem na 31 stycznia 2021 roku w budowie znajduje się niecałe 15 000 lokali mieszkaniowych. Najwięcej z nich znajdzie się w województwach śląskim, dolnośląskim i mazowieckim, a najmniej w lubuskim. Gotowych mieszkań jest natomiast dokładnie 11 852. Ponownie najwięcej wybudowano w województwach śląskim i dolnośląskim. Najmniej, bo zaledwie 113, przypadło województwu podlaskiemu. Łącznie gotowych i budowanych lokali mieszkalnych jest niewiele ponad 26 000, a więc znacznie mniej, niż obiecywał w swoim programie rząd. Czekamy na nowe dane na początku przyszłego roku!

Zdjęcie główne: Luis Quintero/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak profesjonalna utylizacja mebli może przyczynić się do ochrony środowiska?
/
Jak profesjonalna utylizacja mebli może przyczynić się do ochrony środowiska?
Jak profesjonalna utylizacja mebli nie tylko pomaga w ochronie środowiska, ale także przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. Dowiedz się więcej o zaletach i metodach utylizacji mebli.
Co może być przydatne w dużym zakładzie przemysłowym?
/
Co może być przydatne w dużym zakładzie przemysłowym?
Dowiedz się, jak powinny wyglądać oraz w co powinny być wyposażone budynki przemysłowe.
Jak powinno wyglądać dbanie o higienę w salonie tatuażu?
/
Jak powinno wyglądać dbanie o higienę w salonie tatuażu?
Chcesz mieć tatuaż, ale nie wiesz, czego szukać w salonach tatuatorów? Podpowiadamy, jak powinna wyglądać higiena w studiu tatuażu.