Rząd obiecał 100 tysięcy mieszkań plus, a jest dużo mniej

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby poszukujące własnego mieszkania liczyły, że Mieszkanie Plus zwiększy szansę na jego znalezienie. Jak rządowy program został zrealizowany w rzeczywistości?

100 tysięcy – tyle mieszkań miało powstać i zostać oddanych do użytku w zamian za czynsz o umiarkowanej wysokości. Tymczasem zgodnie ze stanem na 31 stycznia 2021 roku w budowie znajduje się niecałe 15 000 lokali mieszkaniowych. Najwięcej z nich znajdzie się w województwach śląskim, dolnośląskim i mazowieckim, a najmniej w lubuskim. Gotowych mieszkań jest natomiast dokładnie 11 852. Ponownie najwięcej wybudowano w województwach śląskim i dolnośląskim. Najmniej, bo zaledwie 113, przypadło województwu podlaskiemu. Łącznie gotowych i budowanych lokali mieszkalnych jest niewiele ponad 26 000, a więc znacznie mniej, niż obiecywał w swoim programie rząd. Czekamy na nowe dane na początku przyszłego roku!

Zdjęcie główne: Luis Quintero/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić salon o niewielkim metrażu?
/
Jak urządzić salon o niewielkim metrażu?
Urządzanie salonu nie jest łatwym zadaniem, a jeśli dodatkowym utrudnieniem staje się jeszcze mała powierzchnia pokoju, staje się ono prawdziwym wyzwaniem. Podpowiadamy, jakie patenty zastosować, by praktycznie i modnie urządzić niewielki salon.
Zakup mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego?
/
Zakup mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego?
Wybór mieszkania to ważna decyzja dlatego przeglądanie ofert powinniśmy zacząć od ustalenia priorytetów takich jak układ mieszkania i lokalizacja. Warto skorzystać z oferty sprawdzonych i doświadczonych ekspertów rynku nieruchomości.
Z jakich rozwiązań korzystać przy smart domu
/
Z jakich rozwiązań korzystać przy smart domu
Czy jako dziecko czytałeś opowieści science-fiction i zastanawiałeś się, jak byłoby żyć w świecie przyszłości? Dziś możesz tego doświadczyć. Inteligentne domy to rzeczywistość rodem z najlepszych powieści sci-fi!