Czy segment mieszkaniowy czeka duży spadek popytu?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa wywołała kryzys gospodarczy. Z tego powodu część osób przekłada kupno mieszkania na późniejszy czas. O jak bardzo obniżonym zainteresowaniu nieruchomościami mówimy?

O niewielkim. Pomimo epidemii poszukujących segmentów nie ubywa. Chwilowe zmniejszenie zapotrzebowania spowodowane jest strachem przed zakażeniem oraz przeciągającymi się procesami. Mowa tutaj np. o ograniczeniu pracy urzędów czy zmianie wymagań przy staraniu się o kredyt. Największy spadek popytu można zaobserwować w kupnie mieszkań pod inwestycje, takie jak wynajem krótkoterminowy.

Zobacz także: Czy lepiej mieć gotówkę czy mieszkanie?

Poszukiwanie własnego „M” nadal niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jedyna zmienna to preferencje klientów. Od czasu lockdownu częściej uwagę przyciągają nieruchomości z balkonem, tarasem lub ogródkiem. Również deweloperzy wychodzą nabywcom naprzeciw i proponują często tańsze miejsca parkingowe, garaże i miejsca gospodarcze. Jeśli ktoś chce zmienić mieszkanie na większe, bo właśnie powiększyła mu się rodzina albo przez pracę zdalną potrzebuje wydzielenia nowej strefy w domu, to nawet koronawirus nie wpłynie na tę decyzję. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne materiały do wykończenia twojego domu?
/
Jak wybrać idealne materiały do wykończenia twojego domu?
Podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać do wykończenia domu, aby efekt końcowy był zarówno efektowny, jak i funkcjonalny. Poznaj najważniejsze zasady i trendy w aranżacji wnętrz.
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
/
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
Prowadzisz własny salon kosmetyczny i zastanawiasz się jak niewielkim kosztem poprawić jego wygląd, aby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług? Przedstawiamy kilka trików na udekorowanie przestrzeni w Twoim salonie niewielkim kosztem za jedyne sto złotych, które możesz uzyskać dzięki skorzystaniu z pożyczek ekspresowych!
Jak dbać o szal z wełny merino dla zachowania jego jakości i trwałości
/
Jak dbać o szal z wełny merino dla zachowania jego jakości i trwałości
Poznaj najskuteczniejsze metody na zachowanie piękna i jakości Twojego szala z wełny merino. Dowiedz się jak prawidłowo dbać o ten wyjątkowy materiał aby służył Ci przez lata.