Czy segment mieszkaniowy czeka duży spadek popytu?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa wywołała kryzys gospodarczy. Z tego powodu część osób przekłada kupno mieszkania na późniejszy czas. O jak bardzo obniżonym zainteresowaniu nieruchomościami mówimy?

O niewielkim. Pomimo epidemii poszukujących segmentów nie ubywa. Chwilowe zmniejszenie zapotrzebowania spowodowane jest strachem przed zakażeniem oraz przeciągającymi się procesami. Mowa tutaj np. o ograniczeniu pracy urzędów czy zmianie wymagań przy staraniu się o kredyt. Największy spadek popytu można zaobserwować w kupnie mieszkań pod inwestycje, takie jak wynajem krótkoterminowy.

Zobacz także: Czy lepiej mieć gotówkę czy mieszkanie?

Poszukiwanie własnego „M” nadal niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jedyna zmienna to preferencje klientów. Od czasu lockdownu częściej uwagę przyciągają nieruchomości z balkonem, tarasem lub ogródkiem. Również deweloperzy wychodzą nabywcom naprzeciw i proponują często tańsze miejsca parkingowe, garaże i miejsca gospodarcze. Jeśli ktoś chce zmienić mieszkanie na większe, bo właśnie powiększyła mu się rodzina albo przez pracę zdalną potrzebuje wydzielenia nowej strefy w domu, to nawet koronawirus nie wpłynie na tę decyzję. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podajniki na ręczniki papierowe — Wygodne i higieniczne rozwiązanie do codziennego użytku
/
Podajniki na ręczniki papierowe — Wygodne i higieniczne rozwiązanie do codziennego użytku
Dbaj o higienę i komfort — zainwestuj w podajniki na ręczniki papierowe już dziś!
Jak wybrać odpowiednie rolety – poradnik zakupowy
/
Jak wybrać odpowiednie rolety – poradnik zakupowy
Planujesz zakup rolet, ale nie wiesz, jak dopasować model do aranżacji? Podpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku zakupowym.
Ile obecnie trwa kwarantanna po powrocie do Polski?
/
Ile obecnie trwa kwarantanna po powrocie do Polski?
Ostatni rok pandemii zmodyfikował podróże i zasady powrotu do kraju. Przekonaj się, ile trwa na ten moment kwarantanna po powrocie do Polski?