Mieszkania inwestycyjne. Prognozy na 2021 rok

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Eksperci rynku inwestycyjnego stwierdzili, że skutki pandemii były odczuwalne na rynku inwestycyjnym jedynie przez pierwsze trzy miesiące. Jak wyglądają prognozy ekspertów odnośnie mieszkań inwestycyjnych?

Rynek lokali inwestycyjnych

Lokale inwestycyjne nabywane są głównie przez inwestorów indywidualnych. Choć coraz częstszym zjawiskiem jest zakup lokali inwestycyjnych przez instytucje np.: różne spółki lub fundacje. W roku 2020 aktywność inwestorów inwestycyjnych z powodu pandemii była mniejsza w porównaniu do 2019 roku.

>> Zobacz także: Czy segment mieszkaniowy czeka duży spadek popytu?

Rynek mikroapartamentów bez zmian

Na rynku mikroapartamentów nie było większych zmian od 2019 roku, choć pandemia odcisnęła swoje piętno. Na początku pandemii większość inwestorów wstrzymała swoje decyzje o zakupie mikroapartamentów na wynajem. Na szczęście po pierwszych kilku miesiącach sytuacja zaczęła się stabilizować.

budowa nocą
Photo by Michael Gaida from: Pixabay.com

Stabilna sytuacja w 2021 roku

Eksperci uważają, że w 2021 roku sytuacja na rynku mieszkań inwestycyjnych będzie stabilna, ponieważ inwestorzy są zachęceni stopą zwrotu w granicy 7% netto rocznie. Tak wysokiej rocznej stopy zwrotu nie można otrzymać np.: z lokaty bankowej. Rynek nieruchomości jest stabilny, co zachęca do inwestycji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dach solarny. Przyszłość budownictwa
/
Dach solarny. Przyszłość budownictwa
Coraz częściej na dachach domów spotykane są panele słoneczne. Czym różnią się od nich dachy solarne? Czy warto się na nie zdecydować?
Jak wybrać idealny stojak na ręczniki do Twojej łazienki?
/
Jak wybrać idealny stojak na ręczniki do Twojej łazienki?
Odkryj różne rodzaje stojaków na ręczniki i dowiedz się, jak wybrać najlepszą opcję do swojej łazienki, aby była nie tylko funkcjonalna, ale i zgodna z Twoim stylem i wygodą.
Jak skutecznie i bezpiecznie oczyścić elewację domu – poradnik krok po kroku
/
Jak skutecznie i bezpiecznie oczyścić elewację domu – poradnik krok po kroku
Poznaj tajniki efektywnego i bezpiecznego czyszczenia elewacji domu. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak krok po kroku zadbać o estetykę swojego domu.