Darowizna mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dostanie prezentu w postaci mieszkania lub domu może być bardzo pomocnym prezentem. Warto jednak nie brać pewnych rzeczy w ciemno i dokładnie zgłębić temat samej darowizny. Może się bowiem okazać, że może to wprowadzić potencjalnego odbiorcę w niemały problem.

Darowizna mieszkania – czy może być zagrożeniem?

Ważną kwestią jest to, że w przypadku darowizny z kredytem, głos zabiera dana instytucja bankowa. O ile nie potrzebna jest jej zgoda w przypadku przekazania komuś danego lokum, analogicznie do sytuacji, w której nie ma żadnych zobowiązań, to jednak trzeba się liczyć z pewnymi czynnikami.

Przede wszystkim trzeba się liczyć z tym, że bank będzie chciał sprawdzić potencjalnego odbiorcę mieszkania. Zgoda banku jest wymagana w kwestii przypisania zaciągniętego wcześniej kredytu na daną osobę trzecią. W przypadku samej sprzedaży bank otrzyma całą kwotę kapitału. Poza tym bank może ubiegać się o tzw. rzecz zabezpieczenia hipotetycznego, czyli dane mieszkanie, które na tym etapie może znajdować się już pod kontrolą obdarowanego. Wartym zapamiętania jest fakt, że umowa z nową osobą może być spisana w inny sposób. Mogą obowiązywać inne zasady oraz wymagania, niż wcześniej. 

Darowizna w takiej formie może być zagrożeniem w momencie istnienia jeszcze sporej kwoty zadłużenia. Dodatkowe problemy mogą wyniknąć w momencie, gdy okaże się, że poprzedni posiadacz kredytu nie spłacał danych rat na czas, lub – co gorsza – posiada pewne zaległości. Jednak w przypadku gdy wszystko przechodziło pomyślnie, bank nie miał żadnych zastrzeżeń co do poprzedniego właściciela, na dodatek samego kredytu pozostało już niewiele, to zdecydowanie warto taki prezent przyjąć. Głównie dlatego, że sama wartość danego mieszkania, może być większa niż kwota, która pozostała do spłacenia. 

Aby dowiedzieć się więcej o darowiźnie mieszkań z kredytem, warto odwiedzić stronę, która wyjaśnia o wiele więcej aspektów tej sprawy, oraz udziela potrzebnych rad. Darowizna mieszkania z kredytem jest tematem dość obszernym i skomplikowanym, dlatego tak ważnym jest dokładne jego zbadanie.

Gdzie szukać odpowiednich ofert hipoteki?

Danie dzieciom nowego domu w przyszłości może być dla nich niesamowitym wsparciem. Dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniej oferty, którą potencjalny kredytobiorca, będzie mógł przeliczyć pod swój dostępny budżet. Znalezienie odpowiednich ofert może odbywać się na różne sposoby. Jednym z nich jest polecenie banków przez znajomych lub rodzinę, albo poszukanie ofert na własną rękę. W przypadku wybrania tej drugiej opcji przydatnym narzędziem może się okazać porównywarka ofert kredytowych. Czym wyróżnia się ta jedna od wszystkich innych dostępnych w internecie? Otóż posiada ona dokładnie opracowany ranking, który wskaże aktualne najlepsze propozycje, które skutecznie zadowolą nawet najbardziej wymagających przyszłych kredytobiorców. Posiada ona również wiele wątków pobocznych, które zawierają cenne porady, jak chociażby wzmiankę o programie rządowym dla młodych, który może być bardzo pomocny w postawieniu pierwszych kroków w temacie samej hipoteki. Wszystkie oferty są przygotowane bardzo przejrzyście, a strona dokładnie rozpisuje je na podstawie kwoty, która zostanie pożyczona, okres spłaty kredytu, czy miesięczną ratę. Strona oferuje o wiele więcej, jednak aby odnaleźć te pomocne materiały, najlepiej zobaczyć ją na własne oczy, a może okaże się kluczowa w znalezieniu odpowiedniej oferty. http://kredyt-na-nieruchomosc.pl.

Zdjęcie główne: R ARCHITECTURE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Targi gastronomiczno-hotelarskie EuroGastro / WorldHotel już we wrześniu
/
Targi gastronomiczno-hotelarskie EuroGastro / WorldHotel już we wrześniu
Targi EuroGastro i WorldHotel to najważniejsze w Polsce wydarzenie gastronomiczno-hotelarskie. Targi są skierowane do wszystkich pracujących w branży hotelarskiej, chcących poszerzyć swoją wiedzę i zyskać nowe znajomości.
Projekt bliźniaka: Co to jest?
/
Projekt bliźniaka: Co to jest?
Projekt bliźniaka to koncepcja architektoniczna, którą stosuje się coraz częściej w budownictwie mieszkaniowym.
Jak prawidłowo pielęgnować i hodować egzotyczne rośliny domowe?
/
Jak prawidłowo pielęgnować i hodować egzotyczne rośliny domowe?
Poradnik krok po kroku na temat egzotycznych roślin domowych dla początkujących. Dowiedz się, jak opiekować się i uprawiać rośliny egzotyczne w warunkach domowych.