Pożyczki gotówkowe bez prowizji. W jakim banku je dostaniemy?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz sposobów na zasilenie domowego budżetu? Pewnie słyszałeś o pożyczkach gotówkowych bez prowizji. Sprawdzamy czy taka oferta jest korzystna oraz kiedy warto się na nią zdecydować.

Czym są pożyczki gotówkowe bez prowizji?

Kredyty gotówkowe to dodatkowe wsparcie finansowe, które możesz wydać na dowolny cel, np. remont mieszkania albo wymianę okien w domu jednorodzinnym. Łączny koszt takiego kredytu obejmuje:

  • oprocentowanie – indywidualnie narzucone przez konkretny bank,
  • prowizję – konkretny procent od kwoty kredytu, którego wartość jest doliczana do rat,
  • opłatę przygotowawczą – w postaci stałej kwoty albo procent od przyznanego kredytu.

Dodatkowym kosztem jest także nieobowiązkowe ubezpieczenie, które przyda się np. w momencie utraty pracy przez kredytobiorcę lub jego śmierci. To rodzaj zabezpieczenia dla bliskich, które warto wziąć pod uwagę.

Na rynku spotkasz tzw. pożyczki gotówkowe bez prowizji. Zazwyczaj są one ograniczone konkretną kwotą i nie są to produkty w stałej ofercie. Właśnie dlatego warto śledzić propozycje banków, aby znaleźć najkorzystniejszą opcję. 

kobieta z laptopem i kartą kredytową
Photo by elleaon, from: Freepik.com

Pożyczki gotówkowe bez prowizji – przykładowe produkty

Jak znaleźć odpowiednią ofertę? Możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów gotówkowych, dzięki którym szybko obliczysz ratę i dowiesz się, jakie jest oprocentowanie. Zrobisz to w wygodny dla Ciebie sposób. Drugą opcją jest kontakt z konkretną placówką banku przez telefon albo osobiście. Przykładowo, kredyt gotówkowy bez prowizji na 10 000 złotych na remont mieszkania jest możliwy w banku ING Bank Śląski. Miesięczna rata wynosi 472,94 złotych, a łączna kwota do zapłaty do 11 350,63 zł. Prowizja wynosi 0%, a RRSO 13,21%. Kolejne takie opcje proponują banki Credit Agricole, Getin Bank oraz Santander Bank.

Pamiętaj jednak o tym, że wyliczenia są przeprowadzane przez bank indywidualnie, dlatego warto skontaktować się z doradcą osobiście, a następnie wybrać najlepszą opcję.

Na to powinieneś uważać!

W przypadku zaciągnięcia kredytu gotówkowego bez prowizji, konieczne jest udokumentowanie swoich stałych dochodów. np. poprzez okazanie zaświadczenia o zarobkach albo umowy o pracę. Bank sprawdzi też Twoją historię kredytową. Może zdarzyć się tak, że oferta bez prowizji skierowana będzie tylko do osób, które nie mają zadłużenia albo zdecydują się na inny produkt (np. konto bankowe z kartą, z której trzeba korzystać co najmniej raz w miesiącu).

pieniądze o nominale 200 PLN
Photo by Alicja_ from: Pixabay.com

Trzeba też uważać na to, że niektóre banki proponują pożyczki gotówkowe bez prowizji, ale tak naprawdę doliczają ją do innych opłat, które okażą się niezbędne. Szczególnie trzeba zachować czujność w przypadku instytucji pozabankowych, które zachęcają klientów do skorzystania z ich ofert. Tu mogą pojawić się dodatkowe koszty w postaci wyższego oprocentowania albo obowiązkowego ubezpieczenia. Zawsze trzeba czytać warunki umowy, a w razie wątpliwości – zadawać pytania doradcy finansowemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Okres wypowiedzenia wynajmu lokalu przy umowie na czas określony
/
Okres wypowiedzenia wynajmu lokalu przy umowie na czas określony
Gdzie znajdziemy okres wypowiedzenia najmu przy umowie na czas określony oraz w jakich wypadkach umowa ta może zostać zerwana natychmiast? Sprawdź!
Mieszkania z drugiej ręki czy nowe? W co warto zainwestować?
/
Mieszkania z drugiej ręki czy nowe? W co warto zainwestować?
Inwestycja w mieszkania i nieruchomości dla biur i magazynów to dobry sposób na dodatkową gotówkę. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.
Targi gastronomiczno-hotelarskie EuroGastro / WorldHotel już we wrześniu
/
Targi gastronomiczno-hotelarskie EuroGastro / WorldHotel już we wrześniu
Targi EuroGastro i WorldHotel to najważniejsze w Polsce wydarzenie gastronomiczno-hotelarskie. Targi są skierowane do wszystkich pracujących w branży hotelarskiej, chcących poszerzyć swoją wiedzę i zyskać nowe znajomości.