Jak dbać o domek letniskowy?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Domki letniskowe to z pewnością idealne miejsce na wypoczynek. Mają one prawdziwy klimat, jednak należy pamiętać o regularnej konserwacji, zwłaszcza w przypadku domków drewnianych. Jak więc prawidłowo zadbać o domek letniskowy? Podpowiadamy!

Zadbaj o drewno

Szczególnej opieki potrzebują przede wszystkim domki letniskowe wykonane z naturalnego drewna. Są one piękne i wyjątkowe, a ich klimat z całą pewnością jest niepowtarzalny. Jak jednak prawidłowo zadbać o drewno, aby pozostało w dobrej kondycji na lata? Warto zacząć od dokładnego oczyszczania drewna.  Najlepiej zrobić to przy użyciu ciepłej wody oraz bardzo delikatnego środka do czyszczenia drewna. W ten sposób z powodzeniem pozbędziesz się zabrudzeń z całej drewnianej elewacji. Jeśli jednak zabrudzenia te okażą się zbyt mocne, to warto zatrudnić profesjonalną ekipę czyszczącą. Konieczne jest także regularne impregnowanie i konserwacja drewna. Dzięki temu Twój drewniany domek będzie odporny na wilgoć i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne. Możesz także zdecydować się na bejcowanie. Bejce do drewna znajdziesz w wielu pięknych i naturalnych barwach. Dzięki temu prostemu zabiegowi będziesz w stanie nadać swojemu domkowi nowe życie.

Kuchnia i łazienka w domku letniskowym

Jeśli Twój domek letniskowy jest Twoim częstym miejscem na urlop, to koniecznie musi mieć on w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę. Jak jednak o nie zadbać, aby służyły przez lata oraz były funkcjonalne i wygodne? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Dzięki temu nie będziesz musiał przejmować się pleśnią lub grzybem, o które w drewnianych domkach nietrudno. Warto więc zarówno w kuchni, jak i w łazience położyć dobre dobrane kafelki. Aby mieć pewność, że będą one schludne i równe, koniecznie zastosuj kliny do płytek. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się piękną łazienką oraz kuchnią.   

Pamiętaj o domku również zimą

Mimo że domki letniskowe to miejsce, do którego wybieramy się głównie latem, to nie możemy zapominać o nim w zimę. Aby odpowiednio zadbać o domek letniskowy w porze zimowej, należy przede wszystkim pamiętać o regularnym odśnieżaniu. Jest to ważne szczególnie wtedy, kiedy domek posiada dach płaski lub o niskim kącie nachylenia, ponieważ grozi to poważnymi uszkodzeniami. Pamiętaj także o regularnym opalaniu, przesuszaniu oraz wietrzeniu domku letniskowego, by uchronić się przed wilgocią. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, może to bowiem prowadzić do powstawania grzyba i pleśni, czego z pewnością każdy wolałby uniknąć.

Zdjęcie główne: pexels.com/Josh Hild

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego sprzątanie firmy warto zlecić fachowcom?
/
Dlaczego sprzątanie firmy warto zlecić fachowcom?
W tym artykule dowiesz się, dlaczego zatrudnienie fachowców do sprzątania biura jest najlepszym rozwiązaniem.
Co trzeba wiedzieć o remoncie budynków zabytkowych?
/
Co trzeba wiedzieć o remoncie budynków zabytkowych?
Chcesz wyremontować budynek zabytkowy? Przeczytaj, co warto o tym wiedzieć.
Jak bakterie do oczek wodnych pomagają zachować czystość i zdrowie ekosystemu stawu
/
Jak bakterie do oczek wodnych pomagają zachować czystość i zdrowie ekosystemu stawu
Poznaj rolę bakterii w oczku wodnym i dowiedz się, jak pomagają one utrzymać zdrowie i czystość ekosystemu stawu.