Ścianki przesuwne do biura – czy to dobry pomysł?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ściany przesuwne to rozwiązanie coraz powszechniejsze, niezwykle komfortowe w obsłudze, a co najważniejsze, całkowicie odmieniające charakter danego pomieszczenia. Dzięki nim możliwe jest nadanie wnętrzu zupełnie nowego kształtu i szybka zmiana aranżacji w zależności od zapotrzebowania w danym momencie. Co najważniejsze, takie mobilne ściany są produktami gwarantującymi bezpieczeństwo użytkowania i wieloletnią trwałość. Czy zatem ścianki przesuwne do biura to równie dobry pomysł? 

Czy ścianki przesuwne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu?

Jak najbardziej – tak! Ścianki przesuwne ze względu na swoją estetykę i charakter wykonania bardzo dobrze prezentują się w pomieszczeniach wysokich, jednak równie efektywnie spełnią swoją funkcję również w tradycyjnych pomieszczeniach biurowych. Obsługa takich ścian, ich rozsuwanie i zsuwanie w zależności od potrzeby jest absolutną przyjemnością. Należy dodać, że aktualnie produkowane ścianki przesuwne są modelami niezwykle zaawansowanymi pod względem parametrów akustycznych. Można więc stosować je również w miejscach, w których izolacyjność akustyczna odgrywa istotną rolę, czyli właśnie w pomieszczeniach biurowych. Godnym polecenia producentem takich rozwiązań jest https://optimalpoland.pl/.

Nie tylko ścianka!

Co ciekawe, dostępne na rynku ścianki przesuwne do biura można ozdobić dodatkowymi motywami (np. w postaci naklejanej tapety) tak, aby wpisywały się w charakter pomieszczenia. Moduły takich ścian mogą także być wyposażone w okładziny zewnętrzne, pełniące funkcje praktycznej, suchościeralnej tablicy – to ciekawe rozwiązanie podczas montażu ścian w pomieszczeniach konferencyjnych, biurowych, czy też na uczelniach. Ścianą można zawiadywać manualnie lub półautomatycznie – nie stanowi więc problemu ich obsługa przez każdego pracownika.

Jak ścianki przesuwne wpływają na efektywność pracy w biurze?

Biura to pomieszczenia, w których szczególnie ważny jest komfort pracy. Codzienne spotkania, wideokonferencje, wielogodzinne narady i zebrania odpowiedniej atmosfery i wydzielonego pomieszczenia, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Dzięki ściance przesuwnej, w kilka chwil duża i otwarta sala, może podzielić się na dwa niezależne pomieszczenia – i to bez dużej ingerencji polegającej na postawieniu dodatkowych ścianek działowych na stałe. W zależności od potrzeby, sala, open space mogą służyć wszystkim pracownikom lub zapewniać atmosferę skupienia mniejszej grupie osób. Ścianki prezentują się niezwykle estetycznie – szczególnie dobrze wyglądają we wnętrzach przestronnych, jasnych i minimalistycznych, których będą prawdziwą wizytówką.  

Fot. Nastuh Abootalebi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?
/
Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?
Zastanawiasz się, jak pandemia odbiła się na sektorze targów branżowych i turystyce? Dowiedz się, co na ten temat sądzą eksperci i czy po wakacjach konferencje i targi wrócą do normy!
Tapety w brzozy – propozycja w stylu skandynawskim
/
Tapety w brzozy – propozycja w stylu skandynawskim
Wystrój wnętrz staje się coraz ważniejszym zagadnieniem dla wielu osób. Jest to przede wszystkim spora gratka dla tych, którzy są estetami. Dla nich otoczenie to również źródło dobrego nastroju.
Radcy prawni i adwokaci – co mają ze sobą wspólnego?
/
Radcy prawni i adwokaci – co mają ze sobą wspólnego?
Radcy prawni i adwokaci: Profesjonaliści prawa z różnymi specjalizacjami, ale wspólnym celem - obrona praw i interesów klientów.