Ścianki przesuwne do biura – czy to dobry pomysł?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ściany przesuwne to rozwiązanie coraz powszechniejsze, niezwykle komfortowe w obsłudze, a co najważniejsze, całkowicie odmieniające charakter danego pomieszczenia. Dzięki nim możliwe jest nadanie wnętrzu zupełnie nowego kształtu i szybka zmiana aranżacji w zależności od zapotrzebowania w danym momencie. Co najważniejsze, takie mobilne ściany są produktami gwarantującymi bezpieczeństwo użytkowania i wieloletnią trwałość. Czy zatem ścianki przesuwne do biura to równie dobry pomysł? 

Czy ścianki przesuwne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu?

Jak najbardziej – tak! Ścianki przesuwne ze względu na swoją estetykę i charakter wykonania bardzo dobrze prezentują się w pomieszczeniach wysokich, jednak równie efektywnie spełnią swoją funkcję również w tradycyjnych pomieszczeniach biurowych. Obsługa takich ścian, ich rozsuwanie i zsuwanie w zależności od potrzeby jest absolutną przyjemnością. Należy dodać, że aktualnie produkowane ścianki przesuwne są modelami niezwykle zaawansowanymi pod względem parametrów akustycznych. Można więc stosować je również w miejscach, w których izolacyjność akustyczna odgrywa istotną rolę, czyli właśnie w pomieszczeniach biurowych. Godnym polecenia producentem takich rozwiązań jest https://optimalpoland.pl/.

Nie tylko ścianka!

Co ciekawe, dostępne na rynku ścianki przesuwne do biura można ozdobić dodatkowymi motywami (np. w postaci naklejanej tapety) tak, aby wpisywały się w charakter pomieszczenia. Moduły takich ścian mogą także być wyposażone w okładziny zewnętrzne, pełniące funkcje praktycznej, suchościeralnej tablicy – to ciekawe rozwiązanie podczas montażu ścian w pomieszczeniach konferencyjnych, biurowych, czy też na uczelniach. Ścianą można zawiadywać manualnie lub półautomatycznie – nie stanowi więc problemu ich obsługa przez każdego pracownika.

Jak ścianki przesuwne wpływają na efektywność pracy w biurze?

Biura to pomieszczenia, w których szczególnie ważny jest komfort pracy. Codzienne spotkania, wideokonferencje, wielogodzinne narady i zebrania odpowiedniej atmosfery i wydzielonego pomieszczenia, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Dzięki ściance przesuwnej, w kilka chwil duża i otwarta sala, może podzielić się na dwa niezależne pomieszczenia – i to bez dużej ingerencji polegającej na postawieniu dodatkowych ścianek działowych na stałe. W zależności od potrzeby, sala, open space mogą służyć wszystkim pracownikom lub zapewniać atmosferę skupienia mniejszej grupie osób. Ścianki prezentują się niezwykle estetycznie – szczególnie dobrze wyglądają we wnętrzach przestronnych, jasnych i minimalistycznych, których będą prawdziwą wizytówką.  

Fot. Nastuh Abootalebi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kostka brukowa. Rodzaje i przykłady aranżacji
/
Kostka brukowa. Rodzaje i przykłady aranżacji
Planujesz wykończyć przydomową nawierzchnię kostką brukową? Dowiedz się, jakie rodzaje kostki masz do wyboru oraz zobacz przykładowe aranżacje z jej wykorzystaniem.
Białe certyfikaty – co to jest i komu przysługują?
/
Białe certyfikaty – co to jest i komu przysługują?
Efektywność energetyczna to coraz popularniejszy temat. Pojęcie białych certyfikatów właśnie ich dotyczy. Sprawdź, jak uzyskać taki certyfikat.
Sypialnia w hotelu – jak stworzyć w niej komfortowe warunki do odpoczynku?
/
Sypialnia w hotelu – jak stworzyć w niej komfortowe warunki do odpoczynku?
Hotelowe sypialnie powinny być przede wszystkim wygodne i sprzyjające odpoczynkowi. Warto więc zadbać o to, aby goście hotelowi mogli się w nich w pełni zrelaksować. Podpowiadamy, jak urządzić pokój hotelowy, aby osiągnąć taki właśnie efekt.