Jak kupować akcje bez wychodzenia z domu? Wyjaśniamy!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sporo osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób zacząć kupować akcje i zarabiać na tym duże pieniądze. Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach dzięki nowoczesnym technologiom handel akcjami jest znacznie prostszy niż kiedykolwiek wcześniej.

W tej chwili każda zainteresowana osoba może kupić dowolnie wybrane akcje bez wychodzenia z domu. W poniższym artykule omawiamy wszystko, co należy wiedzieć na temat kupowania akcji online.

Akcje – definicja pojęcia 

Akcje to określenie dla papierów wartościowych emitowanych przez spółki akcyjne oraz komandytowo-akcyjne. W jakim celu firmy zajmują się emitowaniem akcji? Podstawowym celem jest uzyskanie funduszy, które będą mogły być przeznaczone na przeprowadzenie konkretnych inwestycji. 

Osoby, które kupują akcje, stają się współwłaścicielami określonej części majątku danej spółki, czyli jej akcjonariuszami. Posiadanie papierów wartościowych, jakimi są akcje, sprawia, że akcjonariusz może brać udział w spotkaniach zarządu oraz otrzymywać środki finansowe z zysku wypracowanego przez firmę, czyli tzw. dywidendę. Jednocześnie należy zaznaczyć, że inwestowanie w akcje oraz inne papiery wartościowe niesie za sobą określone ryzyko, dlatego osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w pierwszej kolejności powinny pozyskać w tym względzie odpowiednią wiedzę. 

Rodzaje akcji 

Akcje dzielimy na: 

  • imienne – ten typ akcji nie jest wprowadzany do obrotu na giełdzie, ponieważ ich posiadaczami są zazwyczaj wyłącznie założyciele danej spółki
  • na okaziciela – rodzaj akcji, w który może zaopatrzyć się każda zainteresowana osoba po uiszczeniu wskazanej kwoty. 

Jak zacząć inwestować na giełdzie online? 

Zanim rozpoczniemy działania związane z realnym inwestowaniem swoich funduszy na giełdzie, w pierwszej kolejności powinniśmy pozyskać podstawową wiedzę na temat mechanizmów działających tym rynkiem. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że podejmowane decyzje odnośnie zakupu czy sprzedaży akcji będą dla nas naprawdę korzystne i nie stracimy wszystkich swoich oszczędności. 

W internecie działa wiele wyspecjalizowanych giełd, które pozwalają na zakup akcji bez wychodzenia z domu. Jedną z nich jest Saxo forex broker. Oferuje ona dostęp do ponad 30 000 akcji z rynków głównych i wschodzących na 60 giełdach z całego świata. Warto zaznaczyć, że Saxo Bank jest globalnym bankiem inwestycyjnym z duńską licencją. Dzięki temu wszyscy jego klienci mają zapewnioną ochronę depozytów aż do kwoty 100 tys. euro.

W jakie akcje warto inwestować? 

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie nie jest możliwe. Notowania firm na giełdzie ulegają cyklicznym zmianom, dlatego wszyscy wytrawni handlarze poświęcają wiele godzin każdego dnia na wszechstronną analizę różnych danych.Nawet ogromne globalne korporacje niejednokrotnie zaliczają ogromne wahania swoich notowań, dlatego nie istnieje prosta recepta na handel akcjami. Tylko ciężka praca i otwarty umysł gwarantują nam duże szanse na osiągnięcie sukcesu na giełdzie.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie produkty można nazwać uniwersalnymi środkami czyszczącymi?
/
Jakie produkty można nazwać uniwersalnymi środkami czyszczącymi?
Odkryj, jak wiele korzyści może przynieść stosowanie naturalnych środków czystości w Twoim domu.
Cena ofertowa podczas sprzedaży domu. Jak ją ustalić?
/
Cena ofertowa podczas sprzedaży domu. Jak ją ustalić?
Chcesz sprzedać dom? Przeczytaj, czym należy się kierować podczas określania ceny ofertowej nieruchomości.
Dom energooszczędny 2021. Co się zmieni?
/
Dom energooszczędny 2021. Co się zmieni?
W 2021 zmieniły się normy budowlane dotyczące domów energooszczędnych. Co oznacza to w praktyce?