Z czym łączyć kamień na elewacji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamień elewacyjny może być efektownym wykończeniem budynku. Coraz chętniej powraca się do jego stosowania także w nowoczesnych projektach. Zobacz, z czym najlepiej łączyć kamień na elewacji.

Tynk i kamień – wiele możliwości

Połączenie tynku i kamienia na elewacji to rozwiązanie stosowane zarówno w bardziej tradycyjnych projektach budynków mieszkalnych, jak i w tych nowoczesnych. Do wielu rodzajów tynku będziemy w stanie dobrać pasujący estetycznie kamień.

Tynk strukturalny

Doskonałe połączenie z kamieniem może stworzyć tynk strukturalny, którego tekstura również nie jest jednorodna i dobrze skomponuje się ze strukturą kamienia. Kolorystyczne dopasowanie materiałów również nie będzie problemem – możemy wybrać kamień o niejednolitej barwie, jak i monolityczny. 

Tynk mozaikowy

Ten rodzaj tynku idealnie skomponuje się z granitem – łączy je podobna struktura, a przy odpowiednio dobranych kolorach, elewacja domu z takim połączeniem może prezentować się znakomicie.

Tynk baranek

Właściwością tego rodzaju tynku jest możliwość imitacji kamiennej struktury. Tynk typu baranek z powodzeniem może być zaaranżowany np. na piaskowiec. Wówczas stworzy idealne połączenie z kamieniem zarówno w jasnych, jak i ciemniejszych kolorach, tworząc kontrast.

Płytki i cegły klinkierowe plus kamień

Płytki i cegły klinkierowe mogą doskonale współgrać z kamieniem. W tym wypadku mamy ogromne możliwości co do palety kolorów – materiały te dostępne są w najróżniejszych barwach. Płytki klinkierowe możemy połączyć praktycznie z każdym rodzajem kamienia elewacyjnego i co istotne zastosować je w dowolnym momencie budowy, czy też w czasie remontu. Co innego w przypadku cegły klinkierowej – zastosowanie jej musi być zaplanowane już na etapie budowy, ponieważ wymaga ona odpowiednich fundamentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ciąć glazurę?
/
Jak ciąć glazurę?
Cięcie płytek ceramicznych to zadanie, które zazwyczaj zostawia się profesjonalistom. Amatorzy w materii często boją się podejmować docinania kafelków, niesłusznie! Zobacz, jak ciąć glazurę.
Jak wybrać idealny fotel uszak dla komfortowego wypoczynku
/
Jak wybrać idealny fotel uszak dla komfortowego wypoczynku
Odkryj, jak wybierać fotel uszak, aby dawał Ci komfort i relaks. Przeczytaj o kluczowych aspektach, na które warto zwracać uwagę podczas zakupu!
Jak efektownie wkomponować motywy z kultowych filmów do wystroju wnętrza
/
Jak efektownie wkomponować motywy z kultowych filmów do wystroju wnętrza
Odkryj, jak czerpać inspiracje z kultowych filmów do wyjątkowego wykończenia Twojego wnętrza. Przytulne filmy, klasyczne, science fiction - każdy gatunek ma coś do zaoferowania.