Z czym łączyć kamień na elewacji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamień elewacyjny może być efektownym wykończeniem budynku. Coraz chętniej powraca się do jego stosowania także w nowoczesnych projektach. Zobacz, z czym najlepiej łączyć kamień na elewacji.

Tynk i kamień – wiele możliwości

Połączenie tynku i kamienia na elewacji to rozwiązanie stosowane zarówno w bardziej tradycyjnych projektach budynków mieszkalnych, jak i w tych nowoczesnych. Do wielu rodzajów tynku będziemy w stanie dobrać pasujący estetycznie kamień.

Tynk strukturalny

Doskonałe połączenie z kamieniem może stworzyć tynk strukturalny, którego tekstura również nie jest jednorodna i dobrze skomponuje się ze strukturą kamienia. Kolorystyczne dopasowanie materiałów również nie będzie problemem – możemy wybrać kamień o niejednolitej barwie, jak i monolityczny. 

Tynk mozaikowy

Ten rodzaj tynku idealnie skomponuje się z granitem – łączy je podobna struktura, a przy odpowiednio dobranych kolorach, elewacja domu z takim połączeniem może prezentować się znakomicie.

Tynk baranek

Właściwością tego rodzaju tynku jest możliwość imitacji kamiennej struktury. Tynk typu baranek z powodzeniem może być zaaranżowany np. na piaskowiec. Wówczas stworzy idealne połączenie z kamieniem zarówno w jasnych, jak i ciemniejszych kolorach, tworząc kontrast.

Płytki i cegły klinkierowe plus kamień

Płytki i cegły klinkierowe mogą doskonale współgrać z kamieniem. W tym wypadku mamy ogromne możliwości co do palety kolorów – materiały te dostępne są w najróżniejszych barwach. Płytki klinkierowe możemy połączyć praktycznie z każdym rodzajem kamienia elewacyjnego i co istotne zastosować je w dowolnym momencie budowy, czy też w czasie remontu. Co innego w przypadku cegły klinkierowej – zastosowanie jej musi być zaplanowane już na etapie budowy, ponieważ wymaga ona odpowiednich fundamentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy przestrzeń biurowa wpływa na kreatywność twojego zespołu?
/
Czy przestrzeń biurowa wpływa na kreatywność twojego zespołu?
Odkryj, w jaki sposób otoczenie pracownicze kształtuje kreatywność w zespole. Dowiedz się, jak optymalizować przestrzeń biurową dla pobudzania innowacyjności.
Ranking kosiarek spalinowych – czy warto z niego korzystać, wybierając sprzęt?
/
Ranking kosiarek spalinowych – czy warto z niego korzystać, wybierając sprzęt?
Kosiarka to jedno z niezbędnych urządzeń do pracy w ogrodzie. Dzięki niej można uporać się z wysoką trawą, a tym samym zadbać o to, by trawnik był estetyczny i zdrowy. Jak jednak dobrać odpowiednią kosiarkę wśród dostępnych na rynku modeli? Z pomocą przychodzi ranking.
Czy można wziąć wspólny kredyt na dom, nie będąc małżeństwem?
/
Czy można wziąć wspólny kredyt na dom, nie będąc małżeństwem?
Chcesz uzyskać kredyt dla siebie i partnera? To możliwe, nawet bez ślubu!