Z czym łączyć kamień na elewacji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamień elewacyjny może być efektownym wykończeniem budynku. Coraz chętniej powraca się do jego stosowania także w nowoczesnych projektach. Zobacz, z czym najlepiej łączyć kamień na elewacji.

Tynk i kamień – wiele możliwości

Połączenie tynku i kamienia na elewacji to rozwiązanie stosowane zarówno w bardziej tradycyjnych projektach budynków mieszkalnych, jak i w tych nowoczesnych. Do wielu rodzajów tynku będziemy w stanie dobrać pasujący estetycznie kamień.

Tynk strukturalny

Doskonałe połączenie z kamieniem może stworzyć tynk strukturalny, którego tekstura również nie jest jednorodna i dobrze skomponuje się ze strukturą kamienia. Kolorystyczne dopasowanie materiałów również nie będzie problemem – możemy wybrać kamień o niejednolitej barwie, jak i monolityczny. 

Tynk mozaikowy

Ten rodzaj tynku idealnie skomponuje się z granitem – łączy je podobna struktura, a przy odpowiednio dobranych kolorach, elewacja domu z takim połączeniem może prezentować się znakomicie.

Tynk baranek

Właściwością tego rodzaju tynku jest możliwość imitacji kamiennej struktury. Tynk typu baranek z powodzeniem może być zaaranżowany np. na piaskowiec. Wówczas stworzy idealne połączenie z kamieniem zarówno w jasnych, jak i ciemniejszych kolorach, tworząc kontrast.

Płytki i cegły klinkierowe plus kamień

Płytki i cegły klinkierowe mogą doskonale współgrać z kamieniem. W tym wypadku mamy ogromne możliwości co do palety kolorów – materiały te dostępne są w najróżniejszych barwach. Płytki klinkierowe możemy połączyć praktycznie z każdym rodzajem kamienia elewacyjnego i co istotne zastosować je w dowolnym momencie budowy, czy też w czasie remontu. Co innego w przypadku cegły klinkierowej – zastosowanie jej musi być zaplanowane już na etapie budowy, ponieważ wymaga ona odpowiednich fundamentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skup nieruchomości: Oszczędzaj czas i energię przy sprzedaży swojego domu
/
Skup nieruchomości: Oszczędzaj czas i energię przy sprzedaży swojego domu
Planujesz sprzedaż domu? Skup nieruchomości to szybkie i bezproblemowe rozwiązanie!
Jak prawidłowo przycinać rośliny ozdobne dla zdrowego wzrostu i piękna?
/
Jak prawidłowo przycinać rośliny ozdobne dla zdrowego wzrostu i piękna?
Dowiedz się, jak profesjonalnie przycinać rośliny ozdobne, zwiększając ich zdrowy wzrost i piękno. Prowadzimy Cię krok po kroku przez ten proces, zaleceniami ekspertów i praktycznymi poradami.
Budowa domu systemem gospodarczym. Ile można zaoszczędzić?
/
Budowa domu systemem gospodarczym. Ile można zaoszczędzić?
Jeżeli rozważasz budowę domu systemem gospodarczym, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, ile możesz zaoszczędzić, budując tym sposobem oraz jakie są minusy związane z systemem gospodarczym.