Projekt „II Linia metra w Warszawie” na jakim jest etapie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarcie pierwszego odcinka II linii warszawskiego metra odbyło się 6 lat temu, dokładnie 8 marca 2015 r. Na jakim etapie są obecnie prace nad poszerzaniem linii? 

Przebieg drugiej linii metra, zgodnie z planami władz architektonicznych Warszawy, ma prowadzić od zachodniej części miasta – Mor (Karolin), przez praską stronę Wisły, po północną część osiedla Bródno. Zakończenie budowy całej drugiej linii przewidziane jest na 2023 rok. 

Na jakim etapie są prace obecnie?

W lutym maszyna TBM Anna, drążąca tunel wschodniego-północnego fragmentu, przebyła już 2625 z 2878 metrów trasy odcinka łączącego stacje Bródno ze stacją Trocka. Obecnie pracuje nad fragmentem pomiędzy Trocką a Zaciszem. To już drugi etap realizacji projektu dotyczącego tej części linii, która łącznie ma wynieść około 6 km. Istniejący odcinek od stacji Bródno do Trocka wynosi 4 km oraz trasa łącząca stację Księcia Janusza z Powstańców Śląskich, która ma mieć 2 km. 

Co zostało już zrobione?

Tunel do stacji Urlychów został wydrążony w listopadzie. Dwoma tunelami połączone są już Bemowo i Wola. Prawie skończony jest też odcinek łączący Bemowo z Bródnem. Jesienią 2021 planowane jest zakończenie dwóch odcinków metra – z Bemowa na Bródno i na Wolę. Ze względu na koronawirusa mogą jednak pojawić się opóźnienia.

Źródła: Inżyniera.com, Muratorplus.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wzrost cen mieszkań. Warszawa wciąż liderem
/
Wzrost cen mieszkań. Warszawa wciąż liderem
Odnotowano wzrost cen na rynku mieszkaniowym. Rekordowe ceny za metr w Warszawie. Analitycy prognozują dalsze podwyżki.
Przychód vs. dochód – czym się różnią?
/
Przychód vs. dochód – czym się różnią?
W dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób prowadzi własną działalność gospodarczą lub zarabia na własny rachunek, istotne jest zrozumienie różnicy między zagadnieniami, jakimi są przychód a dochód. Pomimo że wiele osób używa tych terminów zamiennie, to mają one odmienny sens.
W jakich sytuacjach dźwig jest konieczny?
/
W jakich sytuacjach dźwig jest konieczny?
Dźwig samochodowy to ciężki sprzęt, który służy do podnoszenia i przenoszenia dużych przedmiotów, takich jak meble, maszyny, kontenery, itp. Jest to niezwykle przydatne narzędzie w wielu sytuacjach.