Płytki heksagonalne do kuchni i łazienki. Co warto wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W aranżacjach kuchni i łazienki często pojawiają się płytki heksagonalne. Wyglądają efektownie, w sklepach znajduje się wiele odmian, a dostawcy prześcigają się w obniżaniu cen. Z naszego artykułu dowiesz się więcej na temat tego, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na płytki heksagonalne do kuchni i łazienki!

Podstawowe informacje na temat płytek heksagonalnych

Płytki heksagonalne mają kształt sześciokąta i wyglądają jak plastry miodu. Prosty i zarazem nowoczesny kształt pozwala dopasowywać je w przestrzenie o rozmaitej charakterystyce. Można je kłaść zarówno na ścianach, jak i na podłogach pomieszczenia. 

Aranżacje z płytkami heksagonalnymi tworzą atrakcyjne wizualnie, powtarzalne linie. Prezentują się znacznie lepiej od standardowych kafelków o surowym kącie 90°. Oferują przy tym równie dokładną precyzję, zarówno jeśli chodzi o montaż, jak i projektowanie.

Do cech charakterystycznych płytek heksagonalnych zalicza się również to, że nadają każdemu wnętrzu, w którym się znajdą, unikalnego wyglądu. Sześciokątne kafelki prezentują się stylowo i sprawiają, że zarówno kuchnia, jak i łazienka cieszą oko swoją prezencją. Wspomniane atuty płytek heksagonalnych sprawiają, że są one świetnym wyborem dla każdego, kto chce, aby poszczególne pomieszczenia w jego domu lub mieszkaniu wyglądały efektownie.

Jak dobrać odpowiednie płytki heksagonalne do kuchni i łazienki?

Pierwszą kwestią jest dobranie odpowiedniego koloru i wzoru płytek heksagonalnych. Kafelki mogą mieć monochromatyczny odcień albo różnorodne desenie na swojej powierzchni, na przykład rozmaite wzory geometryczne. Do popularnych produktów zaliczają się płytki heksagonalne imitujące konkretne materiały, na przykład ciemne, dębowe drewno, kamień albo beton. Dobrze też zwrócić uwagę na sposób wykończenia płytek heksagonalnych. Pokrycia matowe lub na połysk mogą dać różny efekt wizualny, adekwatny do konkretnego wystroju wnętrza – klasycznego albo modernistycznego.

Przy doborze płytek heksagonalnych ważny jest też ich rozmiar. Ma on znaczenie zarówno w kontekście instalacji kafelków, jak i ich wyglądu. Płytki o mniejszym rozmiarze będą dobrym wyborem do kuchni i łazienek o ograniczonym metrażu – wizualnie je powiększą. Z kolei duże kafelki heksagonalne sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, podkreślą ich przestronność.

Instalacja płytek heksagonalnych w kuchni i łazience – ważne kwestie

Przy instalacji płytek heksagonalnych wyjątkowo ważne jest dokonanie odpowiednich obliczeń. Jest tak ze względu na to, że sześciokątne kafelki mają nietypowe wymiary w przeciwieństwie do standardowych płytek o prostych kątach.

Żeby uciąć płytki tak, aby pasowały do ścian wnętrza kuchni lub łazienki, warto wyposażyć się w piłę, która tnie na mokro. Dobrze jest też zakupić zatyczki do uszu i gogle. To ze względu na to, że wspomniane urządzenie emituje dużo hałasu i pyłu w trakcie działania. Można też zaopatrzyć się w piłę do płytek z diamentową końcówką poruszającą się na wiertarce i tworzącą koła. Narzędzie sprawdzi się w sytuacji, gdy płytki heksagonalne będą miały być zamontowane w okolicy rur. Dzięki dysponowaniu takim wyposażeniem montaż kafelek będzie prostszy.

Zdj. główne: Angèle Kamp/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Śmieci w lesie. Zaostrzenie kar za wyrzucanie śmieci
/
Śmieci w lesie. Zaostrzenie kar za wyrzucanie śmieci
Minister środowiska przygotował projekt, który obejmuje wyższe kary za śmiecenie w lesie. Sprawdź, co zakłada nowy projekt.
Jak wybrać drzwi wewnętrzne do domu: poradnik krok po kroku
/
Jak wybrać drzwi wewnętrzne do domu: poradnik krok po kroku
Odkryj najważniejsze kryteria wyboru drzwi wewnętrznych przy gotowaniu domu. Omówimy materiały, style, konstrukcje i znane marki.
Zadatek czy zaliczka podczas zakupu mieszkania? Na czym polega różnica?
/
Zadatek czy zaliczka podczas zakupu mieszkania? Na czym polega różnica?
Przymierzasz się do kupna mieszkania lub domu? Podczas podpisywania umowy przedwstępnej zwróć uwagę, czy sprzedający wymaga wpłaty zaliczki, czy może zadatku. Dowiedz się, czym się różnią.