Niezbędne kroki potrzebne do utrzymania czystości w biurze

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli w odpowiednim momencie nie zaczniemy dbać o biuro, zapanuje w nim chaos. Doprowadzanie do porządku takiego bałaganu może być problematyczne i niewykluczone, że część z ważnych dokumentów już się nie odnajdzie. Dlatego warto na bieżąco sprzątać biuro, by zapewnić sobie przede wszystkim komfort pracy.

Reorganizacja 

Zwykle po całym dniu pracy na biurkach znajdziemy głównie nieporządek. Na dobry początek warto to wszystko posprzątać, by zapewnić sobie pole do popisu w trakcie organizowania przestrzeni biurowej. Najpierw posortuj wszystkie dokumenty i umieść je w odpowiednich teczkach, plikach i folderach. Warto mieć je podpisany, by w przyszłości łatwo można było je odnaleźć i chować. 

Kiedy już poukładasz dokumenty, czas na długopisy, karteczki samoprzylepne i inne akcesoria, z których najczęściej korzystamy w biurach. Wyrzucone wszystkich niepotrzebnych przedmiotów zrobi miejsce na nowe lub po prostu zapewni Ci nieco przestrzeni, a praca w uporządkowanym miejscu jest o wiele przyjemniejsza. Dodatkowo ponowne czyszczenie takich biurek będzie łatwym, nie wymagającym zbytniego poświęcenia czasu zajęciem. Aby to osiągnąć pamiętaj też, by trzymać przy swoim miejscu pracy tylko te niezbędne przedmioty, czyli komputer lub laptop, notatnik, kilka artykułów biurowych lub inne narzędzia niezbędne do codziennej pracy. Ty, jak i inni pracownicy powinni stosować te zasady, a wtedy stanowiska będą czyste, zorganizowane i minimalistyczne.

środki czystości
Photo by user6724086 from Freepik.com

Obowiązki i nawyki

Pamiętaj, by codziennie opróżniać kosz. Jeśli tego nie zrobisz, może to skutkować nieprzyjemnymi zapachami, a dodatkowo przyczyni się do do rozprzestrzeniania zarazków. Możesz na przykład ustalić harmonogram ze swoimi współpracownikami, by uniknąć sytuacji, kiedy kosz jest przepełniony. Po pracy możesz poświęcić kilka minut na szybkie sprzątanie, by uporządkować wszystkie przedmioty i wyrzucić papierki, opakowania itp. Jeśli jesteś właścicielem firmy postaraj się wynająć woźnego lub sprzątaczkę.

Odkurzanie i mycie podłóg

Odkurzanie i w ogóle czyszczenie podłóg jest koniecznie, by chronić całe pomieszczenie przed brudem i kurzem. Tym bardziej, że biuro nierzadko są świadkami olbrzymiego natężenia ruchu. Kiedy mnóstwo ludzi krąży po pomieszczeniu, a podłoga nie jest czyszczona, brud zaczyna być widoczny. Jeśli używasz dywanu, tym bardziej należy mu się szczególna opieka. Tak czy owak, powierzchnię należy zmyć odpowiednim detergentem, w związku z czym potrzebna Ci będzie chemia profesjonalna KIEHL jest w tym przypadku sprawdzonym producentem. Czynność tą należy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej dwa, aby usunąć widoczne plamy i ślady, przez które podłoga wygląda na brudną i niezadbaną.

Toaleta i kuchnia

Biura wymagają rzecz jasna regularnego czyszczenia i innych czynności porządkowych, o których wspomnieliśmy już wyżej, jednak przy biurach jest też kuchnia i toaleta, z której korzystasz ty i inni pracownicy. Te obszary gromadzą najwięcej brudu i bakterii, dlatego niezwykle ważne jest, by je często czyścić. Postępuj tutaj podobnie, jak w przypadku stanowiska pracy. Odkurz i wyczyść wskazaną przestrzeń i umyj środkiem dezynfekującym.

Na blacie kuchni bardzo często dochodzi do wylania kawy, herbaty, wysypywania się cukru i innych produktów, a ponadto znajdziemy tam też okruchy pieczywa itp. Należy codziennie czyścić taką powierzchnię i stosować środki dezynfekujące, by zapobiec gromadzeniu się bakterii, które z kolei będą powodowały nieprzyjemne zapachy, a nawet choroby. W kuchni najczęściej spożywamy posiłek, więc warto robić to z zachowaniem higieny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest mapa zasadnicza i ile kosztuje?
/
Czym jest mapa zasadnicza i ile kosztuje?
Kliknij i zobacz niezbędne informacje o mapie zasadniczej – m.in. do czego jej potrzebujesz i kto ją wydaje.
Lista dokumentów, które musisz uzyskać przed rozpoczęciem budowy
/
Lista dokumentów, które musisz uzyskać przed rozpoczęciem budowy
Budowa domu to czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcie. Sprawdź, jakie dokumenty musisz skompletować przed rozpoczęciem prac, by wszystko odbyło się zgodnie z prawem!
Szczepienia w firmach. Akcja szczepień rusza w maju
/
Szczepienia w firmach. Akcja szczepień rusza w maju
Od połowy maja wystartuje nowy kanał szczepień – zakłady pracy będą miały możliwość zorganizowania szczepień dla pracowników i ich rodzin na terenie swojego zakładu. Poznaj szczegóły!