Nowoczesne urządzenia do sal konferencyjnych

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sala konferencyjna to stale bijące serce każdej nowoczesnej firmy. To właśnie w tym miejscu często podejmowane są najważniejsze decyzje, które rzutują na losie całego przedsiębiorstwa. Pomieszczenia konferencyjne większych firm często wynajmowane są czasowo na inne okazje, takie jak konferencje naukowe czy sympozja. Nawet w obecnych, trudnych czasach, gdy często każdy salę konferencyjną ma we własnym domu, wyposażenie jej w odpowiednie urządzenia to jedno z najważniejszych zadań. Dlaczego i o jakie aspekty warto zadbać? 

Najważniejsze, to dobrze słyszeć

W końcu nikt nie chce, by jego słowa zostały przeinaczone, prawda? Sala konferencyjna bez wątpienia musi posiadać dobre nagłośnienie. Strony oferujące sprzęt audiowizualny prześcigają się w ofertach. Mikrofony, głośniki, wzmacniacze – możliwości jest naprawdę wiele! Każdy, kto był na sali konferencyjnej, czy to mniejszej, czy większej, doskonale wie, jak ważne jest to, by zostać dobrze zrozumianym. W dobie home office, gdy spore grono istotnych pracowników firmy uczestniczy we wszelkiego rodzaju konferencjach ze swojego domowego biura, szczególne ważne jest zadbanie o to, by dźwięk był wyraźny i na pewno dotarł do każdego bez żadnych wątpliwości. Tak samo działa to w drugą stronę! Odpowiednie głośniki pozwolą wszystkim zgromadzonym w pomieszczeniu bez najmniejszych wątpliwości usłyszeć to, co przekazać pragnie szef oddalony kilka czy kilkaset kilometrów od nas.

sala konferencyjna
Photo by pressfoto from Freepik.com

Nie zapomnij o tym, by dobrze widzieć

Konferencje to nie tylko przekaz dźwiękowy, to także przekaz wizualny. Mało kto bazuje dzisiaj jedynie na tym, co ma do powiedzenia. Nic zresztą w tym dziwnego! Odpowiednie statystyki, wykresy, pomoce naukowe… Tego, co możemy przedstawić w formie obrazu, jest naprawdę wiele. Nikt nie chce czuć się ograniczony z powodu braku właściwego sprzętu, a sytuacja, gdy musi przekazywać notatki, zamiast wyświetlić je w sposób dostępny wszystkim, może jedynie zaburzyć przebieg konferencji. Świetnym rozwiązaniem tego problemu są rzutniki, projektory i ekrany elektryczne. To doskonałe, innowacyjne rozwiązania kierowane specjalnie dla klientów biznesowych. Ekrany elektryczne gwarantują, że powierzchnia obrazu będzie idealnie płaska i bez żadnych pofałdowań, dzięki czemu prowadzenie szkoleń czy wykładów staje się praktycznie przyjemnością. Jeżeli prezentacje multimedialne to za mało, by w pełni przedstawić poruszany podczas konferencji problem – warto wspomnieć o świetnym, mniej znanym gadżecie, jakim jest wizualizer. Co to takiego? Wizualizery to malutkie kamery, które umożliwiają wyświetlenie tekstu lub obrazu, który znajduje się na kartce papieru, dzięki czemu zobaczą go wszyscy zgromadzeni na sali konferencyjnej. 

konferencja medyczna
Photo by wavebreakmedia_micro from Freepik.com

Podsumowanie

Dobrze słyszysz, świetnie widzisz… Ale czy wygodnie siedzisz? Konferencje to często kwestia wielu godzin, które uczestnicy spędzają, siedząc w jednym miejscu. Warto zadbać o to, by sala konferencyjna Twojej firmy była nie tylko wyposażona w najnowocześniejszy, innowacyjny sprzęt audiowizualny, ale i dobrej jakości meble. Badania naukowe potwierdzają, że szkolenie przeprowadzone w niewygodnych warunkach, zwyczajnie nie będzie skuteczne! Zadbaj o to, by stoły w sali konferencyjnej były optymalnej wysokości, by były wykonane z dobrej jakości, stabilnych materiałów – nikt nie chce przecież notować na trzęsącym się blacie! Krzesła czy fotele powinny nie tylko posiadać dobre podłokietniki, ale też regulację wysokości, by dostęp do blatu posiadał każdy, niezależnie od swojego wzrostu. Ustawienie mebli w pomieszczeniu nie powinno nikomu utrudniać dostrzeżenie tego, co jest wyświetlane na ekranie elektrycznym lub właśnie mówione. Warto też zadbać o inkluzywność. Wybierz takie meble, by ze stołów mogły też spokojnie korzystać na przykład osoby na wózkach inwalidzkich. Sprzyjające warunki to gwarancja powodzenia każdej konferencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?
/
Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?
Pandemia zmieniła gospodarkę, zmieniła także rynek nieruchomości i zasady kupna - sprzedaży obiektów. Zobacz jak dobrze przygotować nieruchomość do sprzedaży i szybciej przeprowadzić transakcję
Sprzedaż mieszkania ze spadku – o czym trzeba wiedzieć?
/
Sprzedaż mieszkania ze spadku – o czym trzeba wiedzieć?
Często zdarza się, że dostajemy w spadku całe mieszkanie. Co robić, jeśli nie jest nam ono potrzebne? Czy możemy je sprzedać, a jeżeli tak to na jakich zasadach?
Property Forum ONLINE. Trójmiasto i Kraków
/
Property Forum ONLINE. Trójmiasto i Kraków
Tegoroczna edycja Property Forum odbyła się online. Przedstawiciele branży nieruchomości komercyjnych spotkali się 14 kwietnia, by rozmawiać o wyzwaniach i perspektywach na rynku Trójmiasta i Krakowa.