Czy rolety sprawdzą się w biurze?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Praca jest nieodłącznym elementem życia wielu z nas. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy też w biurze, odpowiednie warunki pracy są bardzo istotne. Jedną z rzeczy, która je zapewnia, są rolety okienne. Jeśli zastanawiasz się, czy sprawdzą się one w przestrzeni biurowej, przeczytaj nasz artykuł.

Zalety rolet

Zwłaszcza rolety wewnętrzne okazują się przydatne wtedy, kiedy korzystamy z komputera. Dzięki nim promienie słoneczne nie odbijają się w ekranie. Poza tym, w przeciwieństwie do tradycyjnych zasłon, rolety nie wymagają ani prasowania, ani prania, więc utrzymanie ich w czystości jest dużo łatwiejsze. Są również szybkie i łatwe w montażu.

Ochrona prywatności

To jedna z najważniejszych funkcji i zalet rolet, przydatna zarówno w domu, jak i w biurze. Pozwalają one skutecznie zablokować widok po drugiej stronie okna. Zwłaszcza przy zapalonym świetle, kiedy na dworze jest już ciemno, może się okazać to przydatne. Rolety zewnętrzne mogą również redukować hałas, który dochodzi z zewnątrz. Będzie to więc doskonałe rozwiązanie do biur znajdujących się blisko ruchliwych dróg. Na rynku dostępne są także modele antywłamaniowe rolet.

Ochrona zimą

Zalety mają chronić przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, ale mogą okazać się przydatne także zimą, kiedy temperatura jest niższa. Zewnętrzne rolety chronią przed utratą ciepła z pomieszczenia i zabezpieczają przedostaniem się do niego chłodnego powietrza z zewnątrz.

Rolety są energooszczędne

Rolety, które są odpowiednio dopasowane do okna, mogą w skuteczny sposób blokować albo przepuszczać promienie słoneczne. Jeśli będą szczelnie zaciągnięte, będą izolować pomieszczenie i chronić je przed utratą ciepła i zbytnim nagrzewaniem. Z kolei otwarte pozwolą promieniom słonecznym nagrzać pomieszczenie. Inwestycja w nowoczesne rolety może pozwolić na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Żeby rolety były dobrze dopasowane do okna w biurze i jak najlepiej spełniały swoją rolę, warto zamówić rolety na wymiar.

Szeroki wybór

Sklepy oferują naprawdę bardzo duży wybór rolet, zarówno jeśli chodzi o ich kolory, ale także kszałt i styl. Dzięki temu niezależnie od specyfiki biura, z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie.  

Jakie rolety do biura?

W biurze sprawdzą się niemal wszystkie rodzaje rolet, ale są takie modele, które będą najbardziej odpowiednie. Wszystkie z naszych propozycji, ale również wiele innych rodzajów, oferują Rolety Cross.

Rolety elektryczne

To bardzo wygodne rozwiązanie do biura. Można zmieniać ich ustawienie za pomocą specjalnego pilota. Najlepiej sprawdzą się rolety zewnętrzne elektryczne. Zewnętrzne rolety są dobrym wyjściem, ponieważ chronią także przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Rolety dzień-noc

Są łatwe w montażu oraz w obsłudze. Składają się z pasów przezroczystego i kryjącego materiału ułożonych naprzemiennie. Pozwala to tak ustawiać rolety, żeby w dowolny sposób decydować o tym, ile światła będzie wpadało do środka. Poza tym, ten model dostępny jest w wielu kolorach i z łatwością można dopasować go do każdego wnętrza.

Rolety plisowane

To połączenie funkcjonalności i uniwersalności rolet. Takie rolety układają się w plisy. Ich konstrukcja ma być przede wszystkim praktyczna, dlatego doskonale sprawdzą się w biurowych oknach. Rolety ściśle przylegają do okna i można w dowolny sposób je ustawiać. Mamy możliwość opuszczania i podnoszenia ich zarówno od góry, jak i od dołu. To bardzo pożyteczne zwłaszcza wtedy, kiedy biuro znajduje się na parterze. Można wtedy zatrzymać rolety na dole, żeby zachować niezbędną prywatność, a górą będzie wpadać światło.

Zdj. główne: Mike Cox/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Płyty z poliwęglanu – poznaj ofertę PlexArt
/
Płyty z poliwęglanu – poznaj ofertę PlexArt
Płyty z poliwęglanu to produkty od lat cieszące się rosnącą popularnością. Ich właściwości sprawiają, że znajdują bardzo szerokie zastosowanie i […]
Stowarzyszenie Architektów Wnętrz wyróżniło prace studentów ASP
/
Stowarzyszenie Architektów Wnętrz wyróżniło prace studentów ASP
Stowarzyszenie Architektów Wnętrz przyznało nagrody najlepszym absolwentom ASP w Warszawie. Zapoznaj się z listą wygranych osób.
Jak zostać spawaczem? Podstawowe informacje o zawodzie spawacza
/
Jak zostać spawaczem? Podstawowe informacje o zawodzie spawacza
Dowiedz się, czy warto zostać spawaczem i jakich kwalifikacji wymaga się od kandydatów na to stanowisko?