Mieszkanie Plus w Lublinie. Była cukrownia będa bloki czynszowe

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ulica Krochmalna w Lublinie i okoliczne działki przejdą niemałą metamorfozę. Na terenie byłej cukrowni, wykupionym przez spółkę PFR Nieruchomości S.A. od Krajowej Spółki Cukrowej “Polski Cukier” S.A., powstanie 220 mieszkań z programu rządowego Mieszkanie+.

Kolejne mieszkania na Lubelszczyźnie

Jest to już trzecia inwestycja w województwie lubelskim. Pierwsza miała miejsce w Białej Podlaskiej, a druga niedługo będzie miała swój szczęśliwy koniec w Świdniku, gdzie dostępnych będzie 108 mieszkań.

Zgodnie z zapewnieniami prezesa PFR Nieruchomości S.A., Wojciecha Saruka, w pierwszym kwartale 2021 roku rozpoczną się prace projektowe, które docelowo mają zakończyć się pozwoleniem na budowę w drugim kwartale 2022 roku

Inwestycja w Lublinie ma powstać na działce mającej 1,5 ha powierzchni. Planowana jest budowa dwóch bloków, w których w sumie ma znajdować się 220 mieszkań. Połowa z nich będzie dwupokojowa o powierzchni ok. 44 m2, 30% trzypokojowa o wymiarach 60 m2, a pozostałe 20% zajmą mieszkania jednopokojowe o powierzchni 30 m2.

>> Zobacz też: Akcja “Mieszkanie Plus” w Nowym Targu

W okolicy powstaną również nowe drogi, niedaleko stanie Dworzec Metropolitalny, a na sąsiedniej działce Ministerstwo Sprawiedliwości planuje budowę Sądu Okręgowego.

Budowa mieszkań na terenie dawnej cukrowni ma mieć swój kres w drugim kwartale 2024 roku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o BHP w halach przemysłowych?
/
Jak dbać o BHP w halach przemysłowych?
W fabrykach i dużych zakładach przemysłowych bardzo łatwo może dojść do wypadków przy pracy. Przepisy BHP mają za zadanie wyznaczać zasady, które ograniczają możliwości wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń. Podpowiadamy, jak dbać o BHP w halach produkcyjnych.
Czy zakup nieruchomości na aukcji komorniczej jest dobrym pomysłem?
/
Czy zakup nieruchomości na aukcji komorniczej jest dobrym pomysłem?
Rozważasz zakup domu na aukcji komorniczej? Odkryj potencjał i ryzyko związane z tą formą inwestycji w nieruchomości.
Szczepienia w firmach. Akcja szczepień rusza w maju
/
Szczepienia w firmach. Akcja szczepień rusza w maju
Od połowy maja wystartuje nowy kanał szczepień – zakłady pracy będą miały możliwość zorganizowania szczepień dla pracowników i ich rodzin na terenie swojego zakładu. Poznaj szczegóły!