Mieszkanie Plus w Lublinie. Była cukrownia będa bloki czynszowe

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ulica Krochmalna w Lublinie i okoliczne działki przejdą niemałą metamorfozę. Na terenie byłej cukrowni, wykupionym przez spółkę PFR Nieruchomości S.A. od Krajowej Spółki Cukrowej “Polski Cukier” S.A., powstanie 220 mieszkań z programu rządowego Mieszkanie+.

Kolejne mieszkania na Lubelszczyźnie

Jest to już trzecia inwestycja w województwie lubelskim. Pierwsza miała miejsce w Białej Podlaskiej, a druga niedługo będzie miała swój szczęśliwy koniec w Świdniku, gdzie dostępnych będzie 108 mieszkań.

Zgodnie z zapewnieniami prezesa PFR Nieruchomości S.A., Wojciecha Saruka, w pierwszym kwartale 2021 roku rozpoczną się prace projektowe, które docelowo mają zakończyć się pozwoleniem na budowę w drugim kwartale 2022 roku

Inwestycja w Lublinie ma powstać na działce mającej 1,5 ha powierzchni. Planowana jest budowa dwóch bloków, w których w sumie ma znajdować się 220 mieszkań. Połowa z nich będzie dwupokojowa o powierzchni ok. 44 m2, 30% trzypokojowa o wymiarach 60 m2, a pozostałe 20% zajmą mieszkania jednopokojowe o powierzchni 30 m2.

>> Zobacz też: Akcja “Mieszkanie Plus” w Nowym Targu

W okolicy powstaną również nowe drogi, niedaleko stanie Dworzec Metropolitalny, a na sąsiedniej działce Ministerstwo Sprawiedliwości planuje budowę Sądu Okręgowego.

Budowa mieszkań na terenie dawnej cukrowni ma mieć swój kres w drugim kwartale 2024 roku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne materiały do wykończenia twojego domu?
/
Jak wybrać idealne materiały do wykończenia twojego domu?
Podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać do wykończenia domu, aby efekt końcowy był zarówno efektowny, jak i funkcjonalny. Poznaj najważniejsze zasady i trendy w aranżacji wnętrz.
Tapety w brzozy – propozycja w stylu skandynawskim
/
Tapety w brzozy – propozycja w stylu skandynawskim
Wystrój wnętrz staje się coraz ważniejszym zagadnieniem dla wielu osób. Jest to przede wszystkim spora gratka dla tych, którzy są estetami. Dla nich otoczenie to również źródło dobrego nastroju.
Wybór krzeseł do domu – co jest ważne?
/
Wybór krzeseł do domu – co jest ważne?
Jak wybrać krzesła, które będą wygodne a przy tym piękne? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę!