Szkoła przyjazna dzieciom – praktyczne rozwiązania

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budynek szkoły powinien zostać tak zaaranżowany, aby był bezpieczny, funkcjonalny i przyjazny uczniom. Warto zadbać o to, aby przestrzeń była dostosowana do potrzeb najmłodszych oraz zachęcała do systematycznej nauki. 

Plakaty edukacyjne 

Plakaty są prostym i tanim sposobem na ciekawą aranżację szkolnych przestrzeni. Plakaty Dekoracyjne oraz edukacyjne sprawią, że klasy lekcyjne i korytarze staną się bardziej przyjazne i przytulne. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy próbują odnaleźć się w nowym środowisku. Grafiki mogą także pełnić funkcję dydaktyczną – plansze z tabliczką mnożenia czy mapą świata z pewnością zapadną w pamięć uczniom, którzy będą codziennie mijać je na szkolnych korytarzach. 

Meble szkolne wysokiej jakości 

Dobrej jakości wyposażenie szkół wpływa na komfortową naukę podczas zajęć. Warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z wygodnych ławek i ergonomicznych krzeseł, które umożliwiają spędzanie kilku godzin w pozycji siedzącej, a także sprzyjają zdrowej postawie kręgosłupa. W klasie warto stworzyć także kącik czytelniczy lub rekreacyjny, który pozwoli dzieciom odpocząć podczas przerwy. Do tego świetnie sprawdzą się pufy i meble modułowe, które można dowolnie łączyć w różne konfiguracje. 

Nowoczesne tablice i projektory 

Nowoczesny sprzęt multimedialny sprawia, że zajęcia dla dzieci stają się ciekawsze i bardziej angażujące. Dzięki wykorzystaniu projektorów i rzutników podczas zajęć można wygodnie wyświetlić potrzebne materiały multimedialne, a tym samym uatrakcyjnić przekaz i skorzystać z różnych darmowych programów edukacyjnych. Ciekawa prezentacja, film czy interaktywny quiz mogą zainteresować odbiorcę bardziej niż tradycyjne zajęcia z wykorzystaniem podręcznika i zeszytu ćwiczeń. 

Promowanie sportu i zdrowego stylu życia 

Szkoła powinna tworzyć warunki sprzyjające dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej oraz zachęcać do podejmowania regularnej aktywności fizycznej i zdrowych wyborów żywieniowych. Na terenie szkoły można zorganizować mobilny serwis rowerowy, event obejmujący serwisowanie rowerów, kursy pierwszej pomocy oraz konkursy promujące bezpieczną jazdę na rowerze. Warto zadbać, aby przy wejściu do szkoły znalazły się także zewnętrzne stojaki pozwalające przypiąć rowery na czas zajęć.

Zdj. główne: Kenny Eliason/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Targi gastronomiczno-hotelarskie EuroGastro / WorldHotel już we wrześniu
/
Targi gastronomiczno-hotelarskie EuroGastro / WorldHotel już we wrześniu
Targi EuroGastro i WorldHotel to najważniejsze w Polsce wydarzenie gastronomiczno-hotelarskie. Targi są skierowane do wszystkich pracujących w branży hotelarskiej, chcących poszerzyć swoją wiedzę i zyskać nowe znajomości.
Jak prawidłowo wybrać i stosować chemię do utrzymania czystości w twoim basenie ogrodowym?
/
Jak prawidłowo wybrać i stosować chemię do utrzymania czystości w twoim basenie ogrodowym?
Dowiedz się, jak odpowiednio dobrać i bezpiecznie stosować odpowiednie produkty chemiczne, aby zapewnić czystość i długotrwałą żywotność Twojego basenu ogrodowego.
Kominek elektryczny – jak znaleźć odpowiedni dla siebie?
/
Kominek elektryczny – jak znaleźć odpowiedni dla siebie?
Kominki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością w społeczeństwie.