Szkoła przyjazna dzieciom – praktyczne rozwiązania

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budynek szkoły powinien zostać tak zaaranżowany, aby był bezpieczny, funkcjonalny i przyjazny uczniom. Warto zadbać o to, aby przestrzeń była dostosowana do potrzeb najmłodszych oraz zachęcała do systematycznej nauki. 

Plakaty edukacyjne 

Plakaty są prostym i tanim sposobem na ciekawą aranżację szkolnych przestrzeni. Plakaty Dekoracyjne oraz edukacyjne sprawią, że klasy lekcyjne i korytarze staną się bardziej przyjazne i przytulne. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy próbują odnaleźć się w nowym środowisku. Grafiki mogą także pełnić funkcję dydaktyczną – plansze z tabliczką mnożenia czy mapą świata z pewnością zapadną w pamięć uczniom, którzy będą codziennie mijać je na szkolnych korytarzach. 

Meble szkolne wysokiej jakości 

Dobrej jakości wyposażenie szkół wpływa na komfortową naukę podczas zajęć. Warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z wygodnych ławek i ergonomicznych krzeseł, które umożliwiają spędzanie kilku godzin w pozycji siedzącej, a także sprzyjają zdrowej postawie kręgosłupa. W klasie warto stworzyć także kącik czytelniczy lub rekreacyjny, który pozwoli dzieciom odpocząć podczas przerwy. Do tego świetnie sprawdzą się pufy i meble modułowe, które można dowolnie łączyć w różne konfiguracje. 

Nowoczesne tablice i projektory 

Nowoczesny sprzęt multimedialny sprawia, że zajęcia dla dzieci stają się ciekawsze i bardziej angażujące. Dzięki wykorzystaniu projektorów i rzutników podczas zajęć można wygodnie wyświetlić potrzebne materiały multimedialne, a tym samym uatrakcyjnić przekaz i skorzystać z różnych darmowych programów edukacyjnych. Ciekawa prezentacja, film czy interaktywny quiz mogą zainteresować odbiorcę bardziej niż tradycyjne zajęcia z wykorzystaniem podręcznika i zeszytu ćwiczeń. 

Promowanie sportu i zdrowego stylu życia 

Szkoła powinna tworzyć warunki sprzyjające dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej oraz zachęcać do podejmowania regularnej aktywności fizycznej i zdrowych wyborów żywieniowych. Na terenie szkoły można zorganizować mobilny serwis rowerowy, event obejmujący serwisowanie rowerów, kursy pierwszej pomocy oraz konkursy promujące bezpieczną jazdę na rowerze. Warto zadbać, aby przy wejściu do szkoły znalazły się także zewnętrzne stojaki pozwalające przypiąć rowery na czas zajęć.

Zdj. główne: Kenny Eliason/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble pasują do kuchni nowoczesnej?
/
Jakie meble pasują do kuchni nowoczesnej?
Kuchnia nowoczesna to nie tylko sprzęty elektroniczne ułatwiające gotowanie i przechowywanie składników.
Jak wybierać i pielęgnować meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów
/
Jak wybierać i pielęgnować meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów
Dowiedz się, jak dopasować i dbać o meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów, aby cieszyć się nieskazitelną estetyką i trwałością przez lata.
Dywany nadają się nawet do nowoczesnych pomieszczeń
/
Dywany nadają się nawet do nowoczesnych pomieszczeń
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dywany straciły swoją popularność. Jednak ci, którzy tak uważają są w wielkim błędzie, ponieważ dywany są niezastąpione nawet w nowoczesnych wnętrzach.