Materiały stosowane w nowoczesnym budownictwie

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozwój technologii zawitał również do branży budowlanej. Dlatego też na rynku pojawiło się wiele nowych materiałów, za pomocą których stawiane są budynki. Dowiedz się, jakie tworzywa stosuje się w nowoczesnym budownictwie. 

Płyty komorowe

Płyty komorowe z poliwęglanu to ostatnio jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w budownictwie. Charakteryzują się doskonałą przepuszczalnością światła, lekkością, a jednocześnie dużą sztywnością. Jaka jest ich funkcja i zastosowanie? Są one wykorzystywane do budowy różnego rodzaju przeszkleń – zarówno pionowych,  jak i poziomych. Znajdziesz je w obiektach przemysłowych, sportowych, użyteczności publicznej i budownictwie indywidualnym. Świetnie sprawdzą się przy budowie podwieszanych sufitów, werand, balkonów i zimowych ogrodów, zadaszeń wiat, przystanków i pasaży oraz ścian działowych. Ich głównym zadaniem jest doświetlanie obiektów przy jednocześnie wysokich parametrach termoizolacyjnych, uzależnionych od grubości płyt. Są one wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju uderzenia.  Dodatkowo są one łatwe w obróbce. Wysokiej jakości płyty komorowe z poliwęglanu znajdziesz na stronie internetowej https://www.robelit.pl/plyty-komorowe-69.html.

Perlit

Perlit to materiał pochodzenia wulkanicznego. Jest on minerałem, który potocznie nazywany jest zastygniętą lawą. Po odpowiednim przetworzeniu świetnie sprawdza się on do użycia jako składnik zaprawy czy wylewki. Dodatkowo jest wykorzystywany do tworzenia lekkich materiałów budowlanych takich jak płyty, panele, izolacje do rur itp. Jego sporą zaletą jest z pewnością fakt, że posiada on wysokie właściwości w zakresie izolacji akustycznej czy ogniowej. Jest on także doskonały jako tworzywo w ogrodnictwie i hodowli zwierząt czy w przemyśle naftowym.

PCM

PCM, czyli Phase Change Materials,  to materiały zmiennofazowe, służące do polepszenia warunków cieplnych w budynkach. Najczęściej są one stosowane jako dodatek do tynku. Ich głównym zadaniem jest absorpcja  nadmiaru ciepła, żeby oddać je w momencie, gdy temperatura spadnie. Świetnie sprawdzą się one więc pod koniec lata i na początku jesienie, kiedy dni są ciepłe, a noce stosunkowo chłodne. Materiały te to także doskonałe wzbogacenie klasycznych murów lub innych elementów konstrukcyjnych, jeśli zależy Ci na energooszczędnym charakterze budynku. 

Bloczki betonowe w fundamentach

Nowoczesnym podejściem do budownictwa jest także zastosowanie bloczków betonowych. W znaczny sposób przyspiesza to proces tworzenia fundamentów pod nowy budynek. Zapewniają one trwałą konstrukcję, a jednocześnie nie wymagają szalunku. Dzięki temu nie musisz czekać, aż beton się zawiąże, co znacznie przyspiesza proces budowy – pozwala to więc na sprawne umieszczenie wszelkich niezbędnych instalacji i zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu.

Panele próżniowe

Próżniowe panele izolacyjne, czyli inaczej VIP (z angielskiego Vacuum Insulation Panel), to tworzywo, które posiada wysokie właściwości termoizolacyjne. Panele te są często wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie w celu ograniczania strat cieplnych i redukcji wydatku energetycznego. Ich dodatkowym zastosowaniem jest izolacja akustyczna. Dzięki swojej budowie  pozwalają także znacznie zmniejszyć grubość ścian budynku.

Fot. Guilherme Cunha/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstępne techniki sprzedaży nieruchomości: jak je zidentyfikować i unikać
/
Podstępne techniki sprzedaży nieruchomości: jak je zidentyfikować i unikać
Dowiedz się jak rozpoznać i unikać manipulacyjnych technik stosowanych w sprzedaży nieruchomości. Ochrona interesów klienta staje się priorytetem.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków a studnia głębinowa. Co warto wiedzieć?
/
Przydomowa oczyszczalnia ścieków a studnia głębinowa. Co warto wiedzieć?
Studnia głębinowa i przydomowa oczyszczalnia ścieków to alternatywne rozwiązania, gdy nasza działka nie ma dostępu do sieci. Co warto o nich wiedzieć?
Nieruchomości własne, czyli jakie? Poznaj ofertę firmy KRUK!
/
Nieruchomości własne, czyli jakie? Poznaj ofertę firmy KRUK!
Sprawdź, czy warto je kupić i na co możesz liczyć, decydując się na to rozwiązanie!