Gatunki roślin wiszących do domu

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ozdabianie domu roślinami jest nie tylko popularne i ekologiczne, ale też współgra ze stylem i potrzebami wielu osób. Jeżeli odnajdujesz się w naturalnym otoczeniu, uwielbiasz przyrodę i chcesz nieco „zazielenić” swój dom lub mieszkanie, idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie do tego gatunków roślin wiszących.

Hodowanie bluszczu w domu

W ofercie sklepu ogrodniczego dostępnej na stronie: https://www.florapoint.pl/kategoria-produktu/rosliny/domowe/rosliny-wiszace/ znajdziesz szeroki wybór roślin wiszących, które mogą zainspirować Cię do domowej hodowli. Jedną z  opcji jest bluszcz, kojarzony w syropami na kaszel, a spełniający się również w roli rośliny dekoracyjnej, którą bez większych problemów możesz zacząć hodować we własnym domu. Bluszcz charakteryzuje się przede wszystkim szybkim wzrostem i niewielkimi wymaganiami. Mimo, że pochodzi z basenu Morza Śródziemnego i wybrzeży Atlantyku, nie jest problematyczny w uprawie i pielęgnacji. Szybko się rozrasta, dlatego przygotuj się na podcinanie pędów – bluszcz nie tylko dobrze znosi takie zabiegi, ale wręcz lepiej się rozwija, kiedy o tym nie zapominasz. Możesz niemal dowolnie kształtować sposób jego ułożenia, dlatego jest doskonały do aranżacji pomieszczeń, w których marzą Ci się zielone girlandy albo roślinne wzory na ścianach. Wykorzystaj sznurki i podpórki, by urozmaicić uprawę i uzyskać wymarzony efekt. Dodatkowym atutem hodowli bluszczu moe być jego oczyszczający wpływ na powietrze i wyłapywanie toksyn. Jest to więc zielony „oczyszczacz powietrza” a zarazem piękna ozdoba.

Uprawa lampionu chińskiego

Choć ta nazwa nie brzmi zbyt przyrodniczo, lampion chiński to uroczy, roślinny dodatek do domów i mieszkań. Skojarzenia mogą co prawda wskazywać inaczej, ale lampion pochodzi z południowej Afryki, a nazywa się również Coropegia woodii. Roślina charakteryzuje się długimi pędami wypełnionymi listkami w kształcie serca. Warto również wspomnieć, że nie jest ona typowo zielona – barwa liści oscyluje wokół zieleni i srebra z purpurową otoczką od góry, a całkowicie purpurowym zabarwieniem od dołu. Jeżeli zdecydujesz się na hodowlę lampionu chińskiego, koniecznie zainwestuj w podwieszaną doniczkę. Z czasem, kiedy roślina zacznie się rozwijać, możesz trochę poeksperymentować i owinąć donicę rozwijającymi się pędami. Lampion jest rośliną bardzo wdzięczną, aczkolwiek przyzwyczajoną do stosunkowo wysokich temperatur – dobrze więc sprawdzi się w ogrzewanych pomieszczeniach i miejscach, gdzie nie dosięgnie go przeciąg.

Starzec Rowleya – ciekawy wybór aranżacyjny

Inną wiszącą rośliną, która może stanowić prawdziwą ozdobę domowych wnętrz, jest starzec Rowleya, czyli Senecio Rowleyanus. Być może spotkałeś się jednak z inną nazwą dla tej rośliny, na przykład sznur pereł. Należy przyznać, że ten przydomek nie jest nieuzasadniony – starzec to roślina, która charakteryzuje się liśćmi przypominającymi drobne kuleczki, takie jak perły właśnie. Podobnie jak lampion chiński, starzec Rowleya pochodzi z Afryki i z tego powodu najlepiej będzie mu w ciepłym i nasłonecznionym miejscu. Nie masz się jednak czego obawiać! Ta roślina jest niezwykle prosta w „obsłudze” i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Fot.: RosZie/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o meble skórzane?
/
Jak dbać o meble skórzane?
Aby cieszyć się ich komfortem oraz wyglądem potrzebna jest jednak odpowiednia pielęgnacja. Warto dowiedzieć się, jak o nie dbać i czym najlepiej konserwować.
Lokale usługowe od dewelopera – co trzeba wiedzieć?
/
Lokale usługowe od dewelopera – co trzeba wiedzieć?
Chcesz kupić lokal użytkowy? Zastanawiasz się, czy skorzystać z oferty dewelopera? Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę
Nowe mieszkania Warszawa- czy to dobry pomysł na inwestycję?
/
Nowe mieszkania Warszawa- czy to dobry pomysł na inwestycję?
Nie da się ukryć, że obecnie żyjemy w dość "chwiejnych" czasach, jeśli chodzi o inwestowanie. Z pewnością wiele osób zauważyło znaczące wahania na giełdzie czy spadek wartości niektórych aktywów. W efekcie inwestorzy mają dość trudny orzech do zgryzienia.