Jakie są rodzaje drzwi zewnętrznych?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzwi zewnętrzne są bardzo istotnym elementem wyposażenia domu. Pełnią one przede wszystkim funkcję bezpieczeństwa oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład hałasem, a także mogą pięknie podkreślać zarówno zewnętrze, jak i wnętrze domu. Jakie jednak drzwi zewnętrzne wybrać? Przedstawiamy wszystkie ich rodzaje.

Drzwi drewniane

Najpopularniejsze są bez wątpienia drzwi zewnętrzne wykonane z naturalnego drewna. Cieszą się one tak dużą popularnością między innymi dzięki bardzo dobrej izolacyjności akustycznej i termicznej. Mogą być one produkowane z różnych gatunków drzew, zarówno liściastych, jak i iglastych, dlatego też możesz mieć pewność, że znajdziesz drzwi idealne dla siebie. Ich trwałość jest gwarantowana przede wszystkim doborem jak najwyższej jakości drewna, a także impregnacją oraz lakierowaniem na ostatnim etapie obróbki.

Drzwi stalowe

Kolejną dość popularną propozycją, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, są drzwi stalowe, a konkretniej te wykonane ze stali cynkowej. Są niezwykle trwałe i wytrzymałe, mają doskonałą izolacyjność akustyczną oraz termiczną. Są także bardzo ciężkie, dlatego też cieszą się wysoką klasą antywłamaniową. Ponadto, mogą zostać oklejone płytą HDF lub MDF, która doskonale będzie imitować naturalne drewno. 

Drzwi aluminiowe

Drzwi zewnętrzne aluminiowe wykonane są z wielokomorowych profili. Ponadto, są one najczęściej dodatkowo ocieplane przy użyciu pianki poliuretanowej, wełny mineralnej, styropianu lub poliamidu. Dzięki temu są one niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne takie jak chłód czy wiatr, a także świetnie chronią przed hałasem. Są to również drzwi bardzo estetyczne, ponieważ najczęściej do ich wykończenia stosuje się malowanie proszkowe lub okleiny. Warto jednak pamiętać, że drzwi aluminiowe są dość sztywne, dlatego też mogą okazać się podatne na uszkodzenia mechaniczne. 

Drzwi z włókna szklanego

Bardzo ciekawym i niezwykle efektownym rozwiązaniem są drzwi z włókna szklanego. Cechują się one przede wszystkim bardzo dobrą izolacyjnością, zarówno akustyczną, jak i termiczną. Ponadto, są to drzwi bardzo lekkie i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Często przypominają one naturalne drewno, jednak w przeciwieństwie do niego, nie wymagają regularnej impregnacji. 

Bez względu na to, jaki rodzaj drzwi zewnętrznych wybierzesz, możesz mieć pewność, że idealne drzwi dla Twojego domu znajdziesz na stronie https://gerda.pl/.

Zdjęcie główne: pexels.com/PhotoMIX Company

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak unowocześnić biurową kuchnię?
/
Jak unowocześnić biurową kuchnię?
Kuchnia biurowa to jedno z ważniejszych pomieszczeń socjalnych w biurze. Dowiedz się więc, jak urządzić ją w nowoczesny sposób, aby była nie tylko funkcjonalna i praktyczna, ale także stylowa.
Nowy hotel powstanie w Zakopanem
/
Nowy hotel powstanie w Zakopanem
Ekskluzywny hotel Górski Diament ma stanąć w pobliżu Krupówek jeszcze w tym roku! Zobacz tę zjawiskową inwestycję!
Dachówka czy blachodachówka — czym lepiej pokryć dach?
/
Dachówka czy blachodachówka — czym lepiej pokryć dach?
Zobacz, jakie różnice występują pomiędzy tymi pokryciami i które z nich sprawdzi się lepiej na Twoim dachu.