Muchy i mole – jak się ich pozbyć?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Muchy i mole to często przeszkadzające nam szkodniki. Atakują mieszkania, a w szczególności kuchnie. Co więc zrobić z takimi nieproszonymi gośćmi? Podpowiadamy, jak szybko i skutecznie pozbyć się wszystkich much i moli z każdego miejsca w Twoim domu.

Jak pozbyć się much?

Muchy to często nieproszeni goście, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy na dworze robi się coraz cieplej. Mimo że nie są bezpośrednio niebezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, to mogą przenosić bardzo niebezpieczne, a nawet śmiertelne choroby. A w dodatku są one niezwykle irytujące. Jak się ich pozbyć, aby nie obsiadywały każdego kąta w Twoim domu? Jedną z najskuteczniejszych metod są różnego rodzaju spraye i inne preparaty na muchy, które znajdziesz na przykład na stronie https://vaco-retail.pl/preparaty-na-muchy/. Ciekawym rozwiązaniem są także tak zwane elektrofumigatory, które będą rozpylać specyfik nawet pod Twoją nieobecność. Możesz także zdecydować się na lepy na muchy, jednak jest to mało estetyczne rozwiązanie.  

Jak pozbyć się moli?

Mole to szkodniki, które najczęściej pojawiają się w kuchni lub w szafach. Jak się ich pozbyć z oby tych miejsc? Zacznij przede wszystkim od dokładnego opróżnienia i wyczyszczenia wszelkich szafek, półek itd. Pamiętaj przy tym, że mole lubią chować w różnego rodzaju zakamarkach – czyszcząc szafki, zwróć na nie szczególną uwagę. Do mycia używaj silnych środków czyszczących oraz olejku cytrusowego, ponieważ mole nienawidzą jego zapachu. Koniecznie wyrzuć wszystkie zainfekowane produkty, zwłaszcza jeśli są to produkty spożywcze. Aby mieć pewność, że w Twojej kuchni lub szafie nie ma już żadnych moli, użyj także specjalnego preparatu, który znajdziesz na stronie https://vaco-retail.pl/preparaty-na-mole/.

Dezynsekcja – skuteczny sposób na insekty

Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się insektów z Twojego domu, to dobrym rozwiązaniem może być także dezynsekcja. Dzięki temu zabiegowi możesz pozbyć się nie tylko much i moli, ale także insektów takich jak karaluchy, prusaki, mrówki, komary, pchły, wszy, szubaki, a nawet osy i szerszenie. Decydując się na dezynsekcję, możesz wybierać spośród różnych metod walczenia ze szkodnikami, to jest metoda żelowa, opryskowa oraz zamgławianie. Każda z tych metod jest skuteczna i sprawia, że Ty i inni domownicy będziecie mogli poczuć się w swoim domu bardziej komfortowo.

Zdjęcie główne: pexels.com/eberhard grossgasteiger

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dom energooszczędny 2021. Co się zmieni?
/
Dom energooszczędny 2021. Co się zmieni?
W 2021 zmieniły się normy budowlane dotyczące domów energooszczędnych. Co oznacza to w praktyce?
Jak odprowadzić wodę z wykopu?
/
Jak odprowadzić wodę z wykopu?
W trakcie budowy domu, ogrodu czy innych obiektów często konieczne jest wykopanie długiego i głębokiego rowu. Wykop ten może być niezbędny do ułożenia fundamentów, układania rur czy wykonania innych prac. Po zakończeniu prac konieczne jest jednak odpowiednie odprowadzenie wody, która może się tam zebrać. W przeciwnym razie mogą pojawić się poważne problemy, takie jak zalanie wykopu czy podmokłe tereny wokół niego. W tym artykule przedstawimy kilka skutecznych sposobów, które pomogą Ci odprowadzić wodę z wykopu.
Naprawa pęknięć w betonie
/
Naprawa pęknięć w betonie
W jaki sposób można naprawić pęknięcia w betonie?