Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

/
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obecna sytuacja wpływa na wiele sektorów gospodarczych. W przypadku rynku nieruchomości także obserwujemy zmiany. Wiele mieszkań, przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy, obecne stoi pusta a właściciele zmuszeni są do ich sprzedania. Zobacz jak w obecnej sytuacji, najlepiej przygotować nieruchomość do sprzedaży.

Każdemu właścicielowi, który wystawił nieruchomość na sprzedaż zależy na sprawnej i szybkiej transakcji. Ze sprzedażą nieruchomości jest jak z poznaniem drugiej osoby, liczy się pierwsze wrażenie. Naukowcy twierdzą, że w ciągu pierwszych 11 sekund, potencjalny nabywca, podejmuje decyzję na tak lub na nie, dlatego warto dobrze się do tej sprzedaży przygotować.

narzędzia do remontu
Photo by pvproductions from: Freepik.com

Warto wiedzieć

Każda nieruchomość powinna posiadać księgę wieczystą (KW). Czym jest księga? Najprościej mówiąc jest to dokument opisujący stan prawny nieruchomości, w którym znajdziemy takie informacje jak: dane właściciela, adres nieruchomości wraz z jej powierzchnią i przeznaczeniem a także informację na temat hipotek ciążących na danym obiekcie. Przed zawarciem umowy przedwstępnej, czy późniejszej już umowy kupna – sprzedaży, należy sprawdzić księgę wieczystą danej nieruchomości. Obecność w rejestrze ksiąg wieczystych daje poczucie pewności i sprzedającemu i kupującemu. Właściciel nieruchomości może być spokojny o swoją wiarygodność, a kupujący będzie miał pewność co do zakupu danego lokalu. 

>> Przeczytaj także: Karta Bezpieczeństwa – zasady kupna i wynajmu na odległość

Księgi wieczyste online

Obecnie, najszybciej możemy sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości, którą jesteśmy zainteresowani w Internecie, na stronie znajdzksiege.pl. Jest to elektroniczny rejestr ksiąg wieczystych aktualizowany na bieżąco. Wyszukiwanie w tym rejestrze jest niezwykle proste.  Aby wyszukać nieruchomość potrzebujemy jedynie numer księgi, który wpisujemy do wyszukiwarki ksiąg wieczystych online. Wówczas uzyskamy od ręki wszystkie informacje na temat obiektu, który chcemy nabyć. Plusem, takiego wirtualnego rejestru, jest możliwość sprawdzenia księgi wieczystej w każdej chwili by mieć pewność, że w międzyczasie stan prawny lokalu czy mieszkania się nie zmienił.

mężczyzna z laptopem
Photo by Free-Photos from Pixabay.com

Najważniejsze pierwsze wrażenie

Jeśli nieruchomość, którą wystawiamy na sprzedaż, ma już ugruntowaną pozycję prawną ze spokojem możemy przejść do kolejnych działań takich jak wizualne przygotowanie obiektu do sprzedaży. Coraz większym zainteresowaniem w Polsce cieszy się Home Standing, czyli profesjonalne przygotowanie i aranżacja mieszkania lub domu do sprzedaży, co przekłada się na znaczny zysk i skraca czas transakcji. Kilka niewielkich zabiegów modernizacyjnych, jak zmiana koloru ścian czy klimatyczna aranżacja ze sztukaterii z pewnością wpłyną na korzystną sprzedaż nieruchomości. Zamalowanie brudnych ścian czy nowy modny kolor sprawią, że obiekt będzie prezentował się zdecydowanie lepiej. Od czego zacząć? Przede wszystkim od zaopatrzenia się w dobre narzędzia malarskie. W tym celu należy wybierać artykuły z solidnych materiałów i ze sprawdzonych miejsc. Dzięki temu będziemy mieli pewność co do ich wytrzymałości i posłużą nam na dłużej niż jeden remont. Przed rozpoczęciem prac warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt malujący: kuwety, wiadra, pędzle, wałki o różnych wielkościach i kije teleskopowe. Ponadto kompleksowe zakupy w dobrym sklepie pozwolą zaoszczędzić na dodatkowych wysyłkach. 

remont pomieszczenia
Photo by rawpixel.com from: Freepik.com

A może wirtualny spacer po obiekcie?

Pandemia zmieniła rynek nieruchomości. Te zmiany wpłynęły także na formę sprzedaży czy wynajmu lokali użytkowych i mieszkań. Wiele spraw i formalności można obecnie załatwić na odległość, korzystając z dostępnych rozwiązań online. Ale jak zaprezentować nieruchomość na odległość i jak przedstawić świetną lokalizację potencjalnym kupującym? Z rozwiązaniem przychodzi firma DRONE X VISION, która oferuje wirtualne spacery warszawa. Wirtualna wycieczka po obiekcie, którym jest zainteresowany nabywca to świetne rozwiązanie w przypadku kupna – sprzedaży nieruchomości na odległość. Spacery zrealizowane z panoram wykonanych z ziemi, jak i takie, które zawierają panoramy zrealizowane przy pomocy drona doskonale zobrazują lokalizację nieruchomości. Ponadto wygodny i intuicyjny interfejs oraz możliwość przechodzenia do kolejnych panoram bezpośrednio ze zdjęcia płynnie oprowadzą zainteresowanego zakupem danej nieruchomości.

miasto z lotu drona
Photo by Angelo Giordano from Pixabay.com

Warto wiedzieć, że wirtualny spacer może być przygotowany pod konkretny obiekt i dodatkowo na życzenie klienta może być wyposażony w autorskie menu, muzykę umilającą oglądanie obiektu, zdjęcia i filmy a także w animowane intro. Tak przygotowany wirtualny spacer po nieruchomości z pewnością przełoży się na szybką sprzedaż w przypadku nabywcy z innego miasta czy z zagranicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy zielony dach to dobry pomysł dla twojego domu?
/
Czy zielony dach to dobry pomysł dla twojego domu?
Rozważasz ekologiczne rozwiązania dla swojego domu? Dowiedz się więcej o korzyściach wynikających z posiadania zielonego dachu – od oszczędności energii po poprawę bioróżnorodności lokalnej.
Podajniki na ręczniki papierowe — Wygodne i higieniczne rozwiązanie do codziennego użytku
/
Podajniki na ręczniki papierowe — Wygodne i higieniczne rozwiązanie do codziennego użytku
Dbaj o higienę i komfort — zainwestuj w podajniki na ręczniki papierowe już dziś!
Kluczowe aspekty do rozważenia przed wynajęciem swojego pierwszego mieszkania
/
Kluczowe aspekty do rozważenia przed wynajęciem swojego pierwszego mieszkania
Przygotuj się do wynajmu pierwszego mieszkania, dowiedz się, jakie są kluczowe aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.