Najbardziej interesujące projekty domów jednorodzinnych od MURATORA

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inwestorzy mają wiele pytań podczas przeglądania projektów domów, w tym to dotyczące wyboru jednego lub kilku pięter. Rozwiązaniem tego problemu może być wybór domu z poddaszem użytkowym. Obecnie na rynku jest wiele takich projektów, a w tym artykule skupimy się na najważniejszych kwestiach, które ich dotyczą oraz przedstawiamy dwa projekty domów z MURATORA , szczególnie godne zainteresowania.

Domy z poddaszem użytkowym znajdziemy w wielu biurach projektowych. Jednym z nich jest MURATOR. Jego projekty domów z poddaszem użytkowym znajdziemy na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym/

Projekt domu z poddaszem użytkowym – zalety

  • Budynek jest naturalnie podzielony na strefy: dzienne, w których możemy swobodnie przyjmować gości, nie przeszkadzając pozostałym członkom rodziny, oraz strefy wieczorne, które są naszymi strefami prywatnymi.
  • W porównaniu z parterowym domem o tej samej powierzchni budowanie domu z poddaszem kosztuje mniej, wliczając w to koszt fundamentu i dachu budynku.
  • Dom z poddaszem użytkowym pozwala na bardziej ekonomiczne wykorzystanie powierzchni działki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy większą powierzchnię działki przeznaczyć na ogród, co jest bardzo ważne przy małych nieruchomościach.
  • Dzięki zwartej konstrukcji dom z poddaszem użytkowym jest tańszy w codziennym użytkowaniu. Ogrzanie budynku piętrowego wymaga mniej energii niż w przypadku budynku parterowego o tej samej powierzchni.
  • Budowę domu można realizować etapami. W pierwszym etapie można zaaranżować parter budynku, a następnie piętro. Ze względu na wyraźny podział przestrzeni, w okresie przejściowym mieszkańcy nie będą mieli poczucia mieszkania na budowie, a wykończenie piętra będzie mogło się odbywać bez utrudnień dla domowników.

Projekt M210 Jasna przestrzeń

Projekt Jasna przestrzeń (https://projekty.muratordom.pl/projekt-jasna-przestrzen-m210-3210), to jedna z bardziej okazałych konstrukcji. Z boku wygląda dość niepozornie, natomiast jego główna ściana jest w zdecydowanej większości przeszklona. Dzięki temu, że w projekcie przewidziano komin, możliwe jest umieszczenie w salonie kominka. Strefa dzienna w tym budynku ma dwie kondygnacje i jest doskonale doświetlona dzięki dużym przeszkleniom. Na parterze budynku znajduje się okazały salon z otwartą kuchnią o powierzchni prawie 50 metrów kwadratowych, umożliwiający umieszczenie w nim stołu na 8 osób i wygodnej kanapy. W domu swobodnie może zamieszkać duża rodzina, ma 3 sypialnie na poddaszu oraz jedną na parterze. Sypialnia na parterze może być dodatkowym pokojem, ale równie dobrze sprawdzi się jako gabinet do pracy. Dodatkowo na poddaszu znajduje się pralnia o powierzchni użytkowej 7,8 m², umożliwiająca nie tylko wygodne pranie, ale również suszenie i prasowanie ubrań. W części parterowej budynku znajduje się również przestrzeń techniczna, na którą składają się dwustanowiskowy garaż oraz prawie 8-metrowa kotłownia. Łączna powierzchnia parteru to 74,2 m², a poddasza 68 m².

Projekt C357 Fotogeniczny

Projekt C357 (https://projekty.muratordom.pl/projekt-fotogeniczny-c357-3168) stanowi potwierdzenie, że nawet na działkach o szerokości poniżej 16 m możliwe jest wybudowanie okazałego domu. Styl budynku łączy w sobie nowoczesność – grafitowy odcień dachu i szklane balustrady oraz ocieplające go drewniane elementy. Konstrukcja, dzięki licznym przeszkleniom sprawia wrażenie lekkiej i eleganckiej. Parter budynku to w dużej mierze 30-metrowa powierzchnia salonu, do którego przylega duży taras powiększający przestrzeń w letnich miesiącach. Na parterze budynku znajduje się również kuchnia z przylegającą spiżarnią, garderoba i łazienka. Przestrzeń parteru uzupełnia część gospodarcza, na którą składa się kotłownia i garaż jednostanowiskowy. Na poddaszu budynku znajdziemy 4 sypialnie z bezpośrednim wyjściem na balkon lub taras, łazienkę z możliwością montażu wanny i prysznica oraz garderobę.

Projekty domu dostępne są w dwóch wersjach lustrzanego odbicia.

Zdjęcie: Projekt M253 Szczęśliwy z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Artykuł sponsorowany: Nowoczesne domy od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać generator ciągu do domu?
/
Jak wybrać generator ciągu do domu?
Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat wyboru odpowiedniego generatora ciągu do domu. Dowiesz się jakie aspekty warto rozważyć, aby zabezpieczyć swój dom podczas awarii zasilania.
Co o armaturze przemysłowej wiedzieć trzeba?
/
Co o armaturze przemysłowej wiedzieć trzeba?
Co należy wiedzieć o armaturze przemysłowej?
Jak wybrać doskonałe pokrycie podłogowe do twojego biura – klucz do estetyki i funkcjonalności
/
Jak wybrać doskonałe pokrycie podłogowe do twojego biura – klucz do estetyki i funkcjonalności
Podpowiadamy, jakie pokrycie podłogowe wybrać do biura, by zapewniło doskonałe połączenie estetyki z funkcjonalnością. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru.