Wynajem z możliwością wykupu – co warto wiedzieć o takich nieruchomościach?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wynajem nieruchomości z opcją wykupu to interesująca alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania lub budowę własnego domu ze względu na brak wystarczających środków. 

Wynajem nieruchomości z opcją wykupu wraca do łask

W przeszłości wynajem domu z możliwością wykupu cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony wielu osób szukających swoich czterech kątów. Jednak z czasem, gdy minęła dekoniunktura, stopniowo tracił na popularności. Zwiększyła się też liczba osób zainteresowanych zakupem nieruchomości w ramach kredytu hipotecznego. Warto jednak zwrócić uwagę, że obecnie sporo agencji pośrednictwa nieruchomości oferuje swoim klientom możliwość wynajęcia domu z opcją późniejszego wykupu. Co należy wiedzieć w tej kwestii?

Wynajem domu lub mieszkania z możliwością wykupu dostępny w różnych miastach

Warto mieć świadomość, że oferty związane z wynajmem danej nieruchomości z późniejszą opcją wykupu możemy znaleźć we wszystkich największych polskich miastach. Tego typu oferty pośredników są dostępne m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu. Warto wnikliwie zapoznać się z interesującym nas ogłoszeniem, zanim skontaktujemy się z agencją nieruchomości.

Wynajem nieruchomości z późniejszym wykupem – zalety rozwiązania

Pośrednicy często opisują oferty wynajmu nieruchomości z opcją późniejszego wykupu jako „wynajmij i kup”. To rozwiązanie niesie ze sobą sporo korzyści. Zyskujemy czas, dzięki któremu możemy spokojnie zwiększać swoje oszczędności (wkład własny), aby w przyszłości móc pozwolić sobie na wykupienie domu lub mieszkania. W dłuższej perspektywie to rozsądniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż zaciąganie kredytu hipotecznego w banku na co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Dodatkowo pieniądze, które pokrywają wysokość czynszu w wynajmowanym lokalu, często stanowią wkład własny w zakup nieruchomości, dzięki czemu zbliżamy się do upragnionego celu.

Wykup wynajmowanej nieruchomości w dowolnym momencie

Przedstawiony model sprzedażowy pozwala na to, by nabywca w znacznym stopniu sam zdecydował o tym, jak szybko stanie się właścicielem mieszkania/domu, który wynajmuje. Możemy więc zdecydować się na wykupienie nieruchomości wtedy, gdy będzie to dla nas najwygodniejsze. Taka swoboda jest ogromną zaletą tego rozwiązania.

Zdj. główne: Etienne Girardet/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ile kosztuje dom od dewelopera w Rzeszowie?
/
Ile kosztuje dom od dewelopera w Rzeszowie?
Chcesz zakupić mieszkanie w Rzeszowie? Przeczytaj dlaczego warto je kupić od dewelopera?
Rynny dachowe z tworzywa sztucznego (PCV)
/
Rynny dachowe z tworzywa sztucznego (PCV)
Jakie rynny dachowe wybrać? Oto zalety systemów z PCV.
Zalety ekologicznych kotłów: Omówienie korzyści
/
Zalety ekologicznych kotłów: Omówienie korzyści
Ekologiczne kotły przynoszą szereg zalet zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla użytkowników.