Co przyda się w przedszkolu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przedszkole, jako placówka dla najmłodszych musi być dobrze przystosowane do potrzeb najmłodszych. Zanim zapiszesz swoje dziecko do danej placówki, warto najpierw zapoznać się z jej wyposażeniem. Zobacz, co przyda się w takim miejscu. 

Dobra kadra

Tylko osoby z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym mogą pracować w przedszkolu państwowym. Warunkiem zatrudnienia w takim miejscu jest bowiem wyższe wykształcenie pedagogiczne. Gdy zapisujesz swoje dziecko do tej placówki, poproś jej dyrektora o ogólną informację, która dotyczyć będzie przygotowania nauczycieli. Możesz jednak zauważyć, że przedszkola, w których pracuje świetnie wyszkolona kadra pedagogiczna, wykorzystują ten fakt już przy prezentacji oferty placówki. Nauczyciele pracujący z najmłodszymi dziećmi ciągle podnoszą swoje kwalifikacje poprzez różne studia podyplomowe czy kursy. Stanowią oni nie tylko doskonałą reklamę przedszkola, ale także są gwarancją na to, że twoje dziecko znajdzie się pod właściwą opieką.

Jednak oprócz odpowiednich kwalifikacji, muszą oni mieć także odpowiednie podejście do dzieci, aby każda zabawka dla przedszkolaka była dla niego ciekawa i zajmująca. Wychowawca, który nawiąże świetny kontakt z najmłodszymi i stworzy odpowiednią atmosferę w sali do zabawy, ale także do pracy, sprawi, że twój maluch pójdzie do przedszkola z uśmiechem.

Zajęcia dodatkowe

O zajęciach, jakie dostępne są w przedszkolu, ty jako rodzic musisz zostać poinformowany już w trakcie procesu rekrutacji. Będzie to dotyczeń jednakowo zajęć nieodpłatnych, jak również tych, za które trzeba będzie zapłacić odpowiednią kwotę. Jeśli w przedszkolu został zatrudniony psycholog, logopeda czy lektor języka obcego, zajęcia z nimi będą dostępne dla każdego przedszkolaka. Jeśli jednak zdarzy się, że ci specjaliści nie są zatrudnieni na stałe, takie zajęcia będą dodatkowo płatne. Przed zapisami sprawdź jednak, kompetencje danej osoby. Zobacz także, jakie techniki zajęciowe stosuje oraz czy używa pomocy dydaktycznych takich jak na przykład lalki terapeutyczne

Przedszkole menu

Jadłospis powinien być udostępniony dla każdego. Zazwyczaj przedszkola wywieszają menu na 10 dni. Nie martw się tym, że twoje dziecko ma jakąś alergię pokarmową. Przedszkole będzie musiało zadbać, aby maluch odżywiał się według zaleceń. Jednak, aby do tego doszło, będziesz musiał wypełnić ankietę adaptacyjną, w której zaznaczyć trzeba, jakie dokładnie pokarmy wywołują reakcje alergiczne. 

Sprawdź także, czy dana placówka jest wyposażona w odpowiednie leżaki przedszkolne, na których to twoje dziecko będzie odpoczywać po jedzeniu. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Natalie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lokale robotnicze – jakie standardy powinny spełniać?
/
Lokale robotnicze – jakie standardy powinny spełniać?
Zaaranżowanie pomieszczeń socjalnych oraz kwater pracowniczych leży po stronie pracodawcy. Dowiedz się więc, jak zrobić w nowatorski sposób.
Gniazdo ze stykiem ochronnym
/
Gniazdo ze stykiem ochronnym
Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!
Projekt budowlany a projekt wykonawczy? Czym się różnią co powinny zawierać?
/
Projekt budowlany a projekt wykonawczy? Czym się różnią co powinny zawierać?
Co charakteryzuje projekt budowlany i czym różni się on od projektu wykonawczego? Poznaj zawartość obu dokumentów i dowiedz się, jakie funkcje spełniają.