Łazienki publiczne – w co powinny być wyposażone?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łazienki publiczne, znajdujące się m.in. w firmach, pływalniach, salach treningowych czy siłowniach, muszą spełniać określone warunki higieniczno-sanitarne. Przeczytaj, w jakie sprzęty należy je wyposażyć. 

Podstawowe wymagania bhp

Łazienki znajdujące się w zakładach pracy i obiektach sportowych, które są przeznaczone do użytku publicznego, powinny być odporne na eksploatację i spełniać szereg wymagań bhp. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby pomieszczenie było odpowiednio wentylowane, a podłoga została wykonana z materiałów, które nie są śliskie, nasiąkliwe ani odporne na zmywanie. Przy tworzeniu projektu łazienki warto wybrać również drzwi, które zamykają się samoczynnie. Nie należy zapomnieć również o oznaczeniu toalet publicznych, tak, aby osoby korzystające z obiektu mogły je łatwo zlokalizować. 

Wyposażenie łazienek 

Łazienki w budynkach użyteczności publicznej powinny zapewniać odosobnioną toaletę i osobne stanowiska prysznicowe, dostęp do ciepłej wody, środków higienicznych oraz suszarki do rąk. W miejscach użyteczności publicznej najlepiej sprawdzają się suszarki lazienkowe elektryczne, które są wydajne i ekologiczne. Należy pamiętać o tym, że ze względu na obecną sytuację pandemiczną łazienki powinny zapewniać również stanowisko do dezynfekcji rąk. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, warto wyposażyć łazienkę w bezdotykowe i automatyczne podajniki do mydła. Dobrą inwestycją jest również zainstalowanie bezdotykowej baterii łazienkowej, która pozwala zaoszczędzić na kosztach związanych z zużyciem wody.  

Wspólnie użytkowane przestrzenie powinny być często wietrzone, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza. W oparciu o przepisy prawne i względy sanitarno-higieniczne konieczne jest regularne czyszczenie użytkowanych powierzchni. 
Obiekty publiczne, takie jak basen, sauna, spa czy firmowa siłownia warto wyposażyć w dodatkowe sprzęty, które zwiększą komfort korzystania z pomieszczenia, gdzie panuje duże natężenie ruchu. W tym celu warto zainwestować w lekkie suszarki do włosów hotelowe, a zwłaszcza w modele osadzone na metalowej prowadnicy, która umożliwia wygodne manipulowanie suszarką. W łazience powinny się także znaleźć: kosz na śmieci, odświeżacz powietrza i funkcjonalny przewijak dla niemowląt.

Zdj. główne: Yena Kwon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać lampę sufitową?
/
Jak dobrać lampę sufitową?
Wybór odpowiedniej lampy sufitowej to ważny element dekoracji wnętrza i funkcjonalności pomieszczenia. Czym sugerować się podczas wyboru "tej jedynej"? Sprawdźmy!
Przeprowadzka na Sardynię? Włosi zachęcają do kupna nieruchomości!
/
Przeprowadzka na Sardynię? Włosi zachęcają do kupna nieruchomości!
Marzysz o domu w ciepłych krajach? Jeśli postawisz na Sardynię, możesz zyskać nawet 70 tysięcy złotych. Sprawdź!
Ile kosztuje wymiana dachu?
/
Ile kosztuje wymiana dachu?
Chcesz wymienić poszycie dachowe? Przeczytaj, jakie to są koszty.