Jakie zalety ma ekogroszek, a jakie pellet?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy. Coraz niższe temperatury sprawiają, że konieczne staje się ponowne uruchomienie pieca po zimie. W dobie katastrofy klimatycznej warto poszukać alternatywnych sposobów na ogrzanie mieszkania oraz ekologicznych i bardziej wydajnych źródeł ciepła. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, a przy tym korzystać z bardziej zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska źródeł energii. Przekonaj się, jakie są zalety ekogroszku i pelletu.   

Pellet jako opał    

Coraz większą popularność jako opał, zyskuje drewniany pellet. Są to niewielkie, twarde pałeczki, które przypominają granulat lub drewniany żwirek do kociej kuwety. Pellet Barlinek wykonany jest z rozdrobnionych odpadów powstających przy obróbce drewna – trocin, kory i ścinków. Ten rodzaj opału to opcja korzystna finansowo, wydajna, a także ekologiczna. Jest to nie tylko rozwiązanie zero waste, ponieważ żaden odpad drzewny się nie marnuje, lecz także ograniczający smog. Pellet nie jest bowiem klejony czy spajany w żaden sposób chemikaliami, a prasowany. Utrzymuje on swoją zwartą formę dzięki bardzo niskiej zawartości wilgoci (poniżej 1%). Dzięki temu sposobowi formowania pałeczek, podczas spalania tego materiału nie wytwarzają się żadne szkodliwe dla ludzi oraz środowiska substancje, powstaje mało dymu i niewiele popiołu. Dodatkowym plusem jest fakt, że piec lub kominek opalany pelletem łatwo jest utrzymać w czystości, gdyż spala się od niemal całkowicie i zostawia po sobie niewiele odpadów. W przypadku kominków zaletą jest też niewielka ilość wydzielającego się dymu, dzięki czemu ściany i sufit nie będą czerniały, a w pomieszczeniu powietrze nadal będzie czyste.  

Ekogroszek – alternatywa dla zwykłego węgla    

Mniej ekologiczną, ale nadal lepszą niż palenie “czymkolwiek” lub “wszystkim”, propozycją opału jest ekogroszek. Piec na ekogroszek jest bardzo wygodny dla jego użytkowników, ponieważ nie wymaga stałego dorzucania do ognia. Automatyczny dozownik sam dobiera oraz dokłada potrzebną do utrzymania temperatury dawkę węgla. Jedyne, co musisz raz na jakiś czas zrobić, to uzupełnić zbiornik, by ekogroszku nie zabrakło. Piec jest w dużej mierze automatyczny, dzięki czemu nie musisz przejmować się tym, że dorzucisz za dużo opału i w piecu zgaśnie, zapali się zbyt duży płomień lub po prostu zmarnujesz drogi opał. Ekogroszek Bielsko-Biała pozwala na jak największą optymalizację zużycia węgla, przez co spala się go tylko niezbędną ilość. Dzięki temu można zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i pyłów do atmosfery, a przy okazji zaoszczędzić sporą sumę w ciągu roku. Na stronie https://www.sambudrol.pl/ możesz znaleźć porady eksperta, dotyczące wyboru dobrej jakości ekogroszku oraz korzystania z pieca przystosowanego do jego spalania.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Anna Guerrero

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stolarka okienna godna zaufania
/
Stolarka okienna godna zaufania
Okna muszą znaleźć się w każdym budynku. Bezwzględnie. Z tego zdaje sobie sprawę każda osoba. Gorzej już jednak podjąć finalną decyzję, jeżeli chodzi o wybór dobrych okien. Biorąc pod uwagę liczbę produktów, można mieć nie lada dylemat. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup stolarki okiennej, aby nie żałować swojej decyzji? Oto kilka aspektów, które zawsze należy wziąć pod uwagę, przygotowując się do takiego zakupu.
Rodzaje działek. Co warto wiedzieć?
/
Rodzaje działek. Co warto wiedzieć?
Szukasz działki pod budowę domu? Poznaj rodzaje działek gruntowych oraz sprawdź, co powinieneś wiedzieć o każdej z nich.
Biuro Wirtualnej Polski wśród najlepszych projektów nieruchomości w Europie
/
Biuro Wirtualnej Polski wśród najlepszych projektów nieruchomości w Europie
Nowoczesne i ekologiczne biuro polskiego serwisu internetowego doczekało się renomowanej nagrody. Zobacz, jak wyglądają wnętrza Wirtualnej Polski!