Jak wybrać odpowiednie rolety – poradnik zakupowy

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Duży wybór asortymentu dostępnego na rynku sprawia, że zakup odpowiednich rolet staje się prawdziwym wyzwaniem. Przeczytaj, co wziąć pod uwagę przy wyborze rolet wewnętrznych. Pomoże Ci w tym krótki poradnik przygotowany przez redakcję. 

1. Wybierz rolety dostosowane do Twoich potrzeb

Rolety pełnią ważną funkcję we wnętrzu – chronią przed nadmiarem słońca i nagrzewaniem się pomieszczenia, zapewniają prywatność i intymność, a także zaciemniają sypialnię, umożliwiając spokojny sen. Rolety są także istotne ze względu na estetyczny aspekt aranżacji. Dekoracje okienne wpływają na ostateczny wystrój pomieszczenia, mogą powiększać optycznie wnętrze, a w wielu przypadkach stanowią także doskonałą alternatywę dla klasycznych zasłon i firanek. 

Do najpopularniejszych modeli rolet należą:

  • rolety wolnowiszące, dzięki którym można zasłonić całe okna i wnęki okienne, klasyczne rolety montowane są zwykle do ściany lub sufitu;
  • rolety dzień-noc, umożliwiające swobodną regulację ilości światła przedostającego się do wnętrza za pomocą pasków zasłaniających lub odsłaniających określoną część okna;
  • rolety mini – stylowe przesłony okienne o niewielkich rozmiarach;
  • rolety transparentne, które pozwalają doświetlić ciemne pomieszczenie;
  • rolety zaciemniające do sypialni z tkaniny podgumowanej, które od zewnętrznej strony pokryte są srebrzystą powłoką odbijającą światło;
  • rolety rzymskie, które pozwalają unosić tkaninę na wybraną wysokość i zwykle montowane są do ściany lub sufitu;
  • rolety w kasecie z prowadnicami – są bardzo funkcjonalne i mogą zostać zamontowane bezinwazyjnie, dzięki czemu nie jest konieczna ingerencja w ramy okienne;
  • rolety plisowane, które poleca się szczególnie do okien o nietypowych wymiarach;
  • klasyczne żaluzje metalowe lub drewniane. 

2. Dopasuj rolety do stylu aranżacji 

Przy zakupie rolet weź pod uwagę grubość tkaniny, a także stopień zaciemnienia oraz przepuszczalność światła, jakie zapewniają różne modele. Ze względów estetycznych warto rozważyć również wykończenie rolety, które może być proste albo zwieńczone falbaną lub koronką. Przy zakupie rolet przemyśl również system ich podciągania. Do najpopularniejszych należą rolety wyposażone w mechanizm łańcuszkowy oraz koralikowy. Szeroki wybór różnych modeli rolet znajdziesz na: https://rolety24.net/.

3. Sprawdź wymiary okna

Model rolety powinien zostać starannie dobrany do wymiarów okna oraz głębokości wnęki okiennej. W przypadku okien posiadających niestandardowe wymiary warto złożyć spersonalizowane zamówienie u producenta, aby mieć pewność, że rolety będą spełniać swoją funkcję. Przy wyborze modelu upewnij się, że złożona roleta nie będzie utrudniała otwarcia czy uchylenia okna. W przypadku okien balkonowych z poprzeczką może być konieczny zakup dwóch rolet, z których jedna będzie zamontowana na górnej części okna, a druga na poprzeczce. 

4. Wybierz sposób montażu 

W zależności od indywidualnych upodobań można wybrać rolety montowane do ściany czy sufitu, na karniszu rurowym lub bezinwazyjnie na ramie okiennej. Warto wybrać model, który będzie wyróżniał się łatwym montażem oraz wysokim komfortem użytkowania.

zdj. główne: Schuyler Dugle/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kompleksowe sprzątanie biura – dlaczego warto zlecić je firmie?
/
Kompleksowe sprzątanie biura – dlaczego warto zlecić je firmie?
Dlaczego sprzątanie biura warto zlecić pracownikom zewnętrznej firmy? Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać na zatrudnieniu osób odpowiadających za utrzymanie pomieszczeń Twojego lokalu w czystości!
Nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny domów
/
Nieruchomości w Bułgarii. Atrakcyjne ceny domów
Chcesz kupić dom wakacyjny w Bułgarii, ale nie wiesz, jaki to koszt? Poznaj zalety i wydatki związane z zakupem nieruchomości w tym pięknym kraju!
Kredyt gotówkowy. Jaki wybrać?
/
Kredyt gotówkowy. Jaki wybrać?
Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Przeczytaj, czym się kierować, wybierając tę formę finansowania