Schody strychowe teleskopowe. Kiedy się sprawdzą?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kojarzysz może tę scenę z filmów, gdy nagle z sufitu wysuwają się schody przypominające drabinę? Oto schody strychowe teleskopowe – wygodne rozwiązanie, gdy nie masz zbyt wiele przestrzeni na zamontowanie schodów na strych, a jednak chcesz z niego swobodnie korzystać. 

Pozytywy w małym rozmiarze

Składane schody strychowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli szukasz sposobu na zamontowanie schodów, które nie będą zajmować wiele miejsca. Zdecydowanym pozytywem jest również to, że… teleskopowe schody możesz zamówić już gotowe! W jaki sposób działają? Wysuwasz je z sufitu, gdy potrzebujesz z nich skorzystać, a następnie składają się do ramy sufitowej. To naprawdę świetne rozwiązanie, jeśli zależy Ci przede wszystkim na wolnej przestrzeni, którą możesz zagospodarować po swojemu. Innym znaczącym pozytywem jest to, że schody teleskopowe są naprawdę łatwe w montażu. Gdy wybierasz model, zwróć uwagę na to, czy producent dołącza niezbędne elementy do montażu. Zazwyczaj odpowiedź brzmi – owszem! Sam montaż zresztą nie będzie czymś powyżej Twoich możliwości. Jest to zdecydowana przewaga nad innego rodzaju schodami.

Schody teleskopowe – dla kogo?

Jeżeli nie masz możliwości, by wybudować stacjonarne schody, ale przyda Ci się dodatkowa przestrzeń do magazynowania rzeczy i nie chcesz, by strych stał nieużywany – schody teleskopowe to rozwiązanie dla Ciebie. Szkoda, żeby zmarnować tyle miejsca, prawda? Nie na każdym strychu da się zorganizować przestrzeń mieszkalną, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przechowywać tam ozdoby choinkowe, zimowe ubrania albo rodzinne pamiątki, czyli wszystko to, na co wiecznie brakuje miejsca w domu. Jak wspominaliśmy, montaż takich schodów jest niezwykle prosty, a otwiera przed Tobą wiele możliwości! Dlatego jeśli masz dość pustej przestrzeni na strychu i chciałbyś wykorzystać ją w praktyczny sposób, zdecyduj się na schody teleskopowe i ciesz się dodatkową przestrzenią do przechowywania.

Największy minus

Nikt nie kwestionuje tego, że strychowe schody teleskopowe są jednym z najwygodniejszych rozwiązań w budownictwie. Zajmują minimum przestrzeni, używa się ich tylko wtedy, kiedy są potrzebne, ich montaż jest dziecinnie prosty. Niestety schody teleskopowe nie sprawdzą się u każdego. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich domowników ma lęk wysokości – prawdopodobnie będziesz musiał pogodzić się z tym, że nie zamontujesz u siebie w domu składanych schodów. Oczywiście mógłbyś to zrobić, jednak korzystanie z nich byłoby niezwykle uciążliwe. Podobnie w przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową – wejście po schodach przypominających drabinę będzie dla nich niezwykle trudne, o ile nie niemożliwe. Można więc jasno powiedzieć, że schody teleskopowe, choć zajmują mało miejsca, tracą w ten sposób na komforcie użytkowania. 

Zdjęcie główne: Life-Of-Pix/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie miejsca muszą być poddawane dezynfekcji?
/
Jakie miejsca muszą być poddawane dezynfekcji?
Dezynfekcja jest współcześnie podstawą. Czy wiesz, co dezynfekować?
Komu przysługuje ulga termomodernizacyjna na wymianę okien dachowych?
/
Komu przysługuje ulga termomodernizacyjna na wymianę okien dachowych?
Planujesz remont i wliczasz w wydatki wymianę okien dachowych? Od 2019 roku można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Sprawdź, komu przysługuje.
Jaki dzbanek do herbaty wybrać?
/
Jaki dzbanek do herbaty wybrać?
Herbata to obok kawy zdecydowanie najpopularniejszy napój na świecie. Gorący napar o brązowej czy słomkowej barwie pija się w większości krajów i kultur.