Z jakich rozwiązań korzystać przy smart domu

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Inteligentne domy i mieszkania są coraz popularniejszą koncepcją, która znajduje również szerokie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ludzie nie tylko decydują się na modernizację swoich domów w celu uczynienia ich bardziej komfortowymi i ekologicznymi, ale również inwestorzy kreują tego typu projekty, wypuszczając na rynek nowe budynki.

Czym charakteryzuje się smart home?

Wiele osób twierdzi, że współczesny dom na miarę XXI wieku to dom nie tylko nowoczesny, ale wręcz inteligentny. Skąd ten trend i co to właściwie znaczy? Ludzie dążą do coraz większego komfortu życia, pragną mieć rzeczy, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie i chcą cieszyć się relaksem w pełnym tego słowa znaczeniu. Inteligentne domy (smart home) są odpowiedzią rynku na tak sformułowane potrzeby. Tego typu projekty to nie tylko budynki wypełnione gadżetami, ale raczej przemyślane, obsługiwane zdalnie systemy, które mają wyręczyć Cię w codziennych obowiązkach, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo i niższe koszty życia. Z tego powodu „mózgiem” smart domów jest właśnie system komputerowy obsługiwany z poziomu urządzenia mobilnego (smartfona, laptopa lub tabletu), który zarządza siecią domowych sprzętów. Możesz za pomocą kilku kliknięć zabezpieczyć dom pozostawiony na czas Twojej pracy, dostosować natężenie światła bez wstawania z łóżka czy zlecić przygotowanie porannej kawy i poodkurzanie mieszkania jeszcze zanim skończysz poranną toaletę. Nie mniej istotną częścią inteligentnych domów jest obniżanie kosztów życia, dlaczego częstym elementem budynków tego typu są systemy fotowoltaiczne. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się na stronie: https://www.polenergia-pv.pl/. Najważniejsze jest jednak to, że korzystając z fotowoltaiki nie tylko decydujesz się na ekologiczne pozyskiwanie energii, ale również oszczędzasz pieniądze w dłuższej perspektywie czasowej. Na tym właśnie polega nowoczesność!

Bezpieczeństwo w inteligentnym domu

Smart home charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, które jest zapewniane przez różnorodne systemy – oczywiście kontrolowane zdalnie. Przykładem mogą być chociażby monitoring czy czujniki okien i drzwi. Dzięki nim z pewnością natychmiast dowiesz się o każdej próbie dostania się do Twojego domu, nawet, kiedy będziesz na wakacjach lub w pracy. Taki system umożliwia Ci możliwie najszybszą reakcję, może też samodzielnie wezwać ochronę lub policję, jeśli odpowiednio dostosujesz ustawienia. Inteligentny dom może być również wyposażony w czujniki ruchu i funkcję rozpoznawania twarzy. Dzięki temu żaden „nieautoryzowany” gość nie dostanie się do środka bez Twojej wiedzy i zgody. Kolejnym pomysłem na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mogą być tak zwane inteligentne zamki, które zapewniają Cię o bezpieczeństwie Twojego domu na odległość. To rozwiązanie może okazać się dla Ciebie szczególnie przydatne, jeżeli jesteś typem osoby zamartwiającej się tym, czy zamknąłeś drzwi domu nawet kilka godzin po fakcie.

Dom chodzący jak w zegarku

Tym, co wyróżnia inteligentne domy jest urzeczywistnienie się w nich wizji powieści science-fiction z ubiegłych dziesięcioleci. Za pomocą systemów obsługiwanych z każdego miejsca na Ziemi możesz zaprogramować działanie Twojego domu – nastawić pralkę i suszarkę, by przygotowały świeże ubrania na Twój powrót z wakacji, zlecić zmywarce mycie naczyń zawsze o tej samej godzinie czy nastawić odkurzacz na sprzątanie domu po tym, kiedy opuści go ostatni domownik wychodzący do pracy. Jesteś w stanie zarządzać ogrzewaniem, klimatyzacją i innymi systemami w Twoim domu, nawet będąc z daleka od niego. Możesz więc oszczędzać na ogrzewaniu, kiedy Cię nie ma i zaprogramować włączenie go kwadrans przed Twoim powrotem z pracy. Dzięki inteligentnemu domowi, nawet mieszkając sam, możesz wrócić prosto na gorącą filiżankę kawy i ulubiony serial – a wszystkie Twoje obowiązki wykonają urządzenia sterowane telefonem.

Fot.: Sebastian Scholz (Nuki)/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie wykorzystać taśmy pakowe z nadrukiem do promocji swojego sklepu internetowego?
/
Jak skutecznie wykorzystać taśmy pakowe z nadrukiem do promocji swojego sklepu internetowego?
Odkryj skuteczne metody promocji Twojego sklepu internetowego za pomocą taśm pakowych z nadrukiem. Dowiedz się, jak ta prosta technika może zwiększyć Twoją widoczność i zyski.
Pierwszy w Polsce dom z dachem solarnym powstał w Łodzi
/
Pierwszy w Polsce dom z dachem solarnym powstał w Łodzi
Budujesz dom i próbujesz dbać o ekologię? Sprawdź, na czym polega dom z dachem solarnym. Może to właśnie Ty będziesz jego drugim posiadaczem w Polsce?
Tani dom w budowie. Jaki wybrać projekt?
/
Tani dom w budowie. Jaki wybrać projekt?
Budowa domu to kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego warto wybrać projekt domu, który będzie tani w budowie. Łatwo go rozpoznać — dowiedz się jak!