Zastosowania folii aluminiowej w codziennym życiu

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób uważa folię aluminiową za niezastąpiony artykuł kuchenny. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób używać jej prawidłowo oraz jakie – poza kuchennymi – ma ona zastosowania. Dlatego w poniższym wpisie znajdziesz bardziej i mniej popularne funkcje folii. Poznaj je i ułatw sobie codzienne czynności!

Przechowywanie żywności w folii

Folia aluminiowa ma dwie strony – matową i błyszczącą – nie bez przyczyny. Pierwsza z nich przepuszcza ciepło, a druga je zatrzymuje. Aby zachować aromat i świeżość potrawy, musisz ją owinąć tak, by stykała się ona ze stroną matową. W ten sposób ochronisz posiłek przed przenikaniem powietrza i światła. 

Pieczenie dań w folii

Z właściwości folii warto też skorzystać w trakcie podgrzewania lub pieczenia dań w piekarniku. Owijając posiłek błyszczącą stroną do wewnątrz, przyspieszysz proces – ciepło szybciej dotrze do potrawy. Unikniesz też przypalenia dania i zachowasz jego aromat. Folię aluminiową, która sprawdzi się w trakcie pieczenia, znajdziesz m.in. wśród propozycji marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

Mniej znane zastosowania folii

Co ciekawe, folię aluminiową warto wykorzystać również podczas prasowania. Jeśli chcesz skrócić czas tej domowej, dla wielu osób nudnej czynności, umieść folię pod pokryciem deski. Dzięki temu ciepło zostanie szybciej i równomierniej rozprowadzone. Ponadto omawianego produktu możesz użyć do pozbycia się zanieczyszczeń z żelazka. Wystarczy, że kilkakrotnie przetrzesz je folią. 

Twoje ubrania mocno się elektryzują? Z tym problemem również poradzisz sobie z pomocą folii. Uformuj z niej kulkę i umieść w bębnie pralki. W ten sposób pozbędziesz się ładunków elektrostatycznych podczas prania. 

Folii aluminiowej możesz użyć również jako ostrzałki do nożyczek. Złóż ją w kostkę, a następnie kilka razy przetnij pod rozmaitymi kątami. Dzięki temu przywrócisz ostrość nożyczkom. 

Jak widać, folia aluminiowa sprawdza się nie tylko podczas pieczenia potraw czy zachowania ich świeżości. Ułatwia prasowanie, zapobiega elektryzowaniu się ubrań oraz może posłużyć jako ostrzałka do nożyczek. Warto skorzystać z jej wszechstronności i używać na wiele rozmaitych sposobów. Nawet jeśli nie zdarza Ci się piec potraw w folii lub pakować w nią kanapek, możesz zdecydować się na jej zakup – tym bardziej, że należy do niedrogich, a zarazem bardzo przydatnych produktów.

Fot.: Teslariu Mihai/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?
/
Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?
Zastanawiasz się, jak pandemia odbiła się na sektorze targów branżowych i turystyce? Dowiedz się, co na ten temat sądzą eksperci i czy po wakacjach konferencje i targi wrócą do normy!
Do kiedy trzeba zapłacić podatek za mieszkanie, dom lub grunt?
/
Do kiedy trzeba zapłacić podatek za mieszkanie, dom lub grunt?
Podatek od nieruchomości należy opłacić, jeśli jest się właścicielem gruntu, mieszkania albo domu. Upewnij się, że wiesz, do kiedy masz czas na uiszczenie tej opłaty.
Jakie oświetlenie wybrać do biura?
/
Jakie oświetlenie wybrać do biura?
Prawidłowo zaprojektowane oświetlenie w biurze poprawi jakość pracy i bezpieczeństwo pracowników. Dowiedz się, jakie systemy oświetleniowe są funkcjonalne i energooszczędne.