Zastosowania folii aluminiowej w codziennym życiu

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób uważa folię aluminiową za niezastąpiony artykuł kuchenny. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób używać jej prawidłowo oraz jakie – poza kuchennymi – ma ona zastosowania. Dlatego w poniższym wpisie znajdziesz bardziej i mniej popularne funkcje folii. Poznaj je i ułatw sobie codzienne czynności!

Przechowywanie żywności w folii

Folia aluminiowa ma dwie strony – matową i błyszczącą – nie bez przyczyny. Pierwsza z nich przepuszcza ciepło, a druga je zatrzymuje. Aby zachować aromat i świeżość potrawy, musisz ją owinąć tak, by stykała się ona ze stroną matową. W ten sposób ochronisz posiłek przed przenikaniem powietrza i światła. 

Pieczenie dań w folii

Z właściwości folii warto też skorzystać w trakcie podgrzewania lub pieczenia dań w piekarniku. Owijając posiłek błyszczącą stroną do wewnątrz, przyspieszysz proces – ciepło szybciej dotrze do potrawy. Unikniesz też przypalenia dania i zachowasz jego aromat. Folię aluminiową, która sprawdzi się w trakcie pieczenia, znajdziesz m.in. wśród propozycji marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

Mniej znane zastosowania folii

Co ciekawe, folię aluminiową warto wykorzystać również podczas prasowania. Jeśli chcesz skrócić czas tej domowej, dla wielu osób nudnej czynności, umieść folię pod pokryciem deski. Dzięki temu ciepło zostanie szybciej i równomierniej rozprowadzone. Ponadto omawianego produktu możesz użyć do pozbycia się zanieczyszczeń z żelazka. Wystarczy, że kilkakrotnie przetrzesz je folią. 

Twoje ubrania mocno się elektryzują? Z tym problemem również poradzisz sobie z pomocą folii. Uformuj z niej kulkę i umieść w bębnie pralki. W ten sposób pozbędziesz się ładunków elektrostatycznych podczas prania. 

Folii aluminiowej możesz użyć również jako ostrzałki do nożyczek. Złóż ją w kostkę, a następnie kilka razy przetnij pod rozmaitymi kątami. Dzięki temu przywrócisz ostrość nożyczkom. 

Jak widać, folia aluminiowa sprawdza się nie tylko podczas pieczenia potraw czy zachowania ich świeżości. Ułatwia prasowanie, zapobiega elektryzowaniu się ubrań oraz może posłużyć jako ostrzałka do nożyczek. Warto skorzystać z jej wszechstronności i używać na wiele rozmaitych sposobów. Nawet jeśli nie zdarza Ci się piec potraw w folii lub pakować w nią kanapek, możesz zdecydować się na jej zakup – tym bardziej, że należy do niedrogich, a zarazem bardzo przydatnych produktów.

Fot.: Teslariu Mihai/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Uzbrojenie działki podnosi cenę
/
Uzbrojenie działki podnosi cenę
Uzbrojenie działki to często proces żmudny i czasochłonny ale opłacalny ponieważ podnosi jej cenę - zobacz, jakie koszty generuje.
Zrozumieć zasady dzierżawy gruntu: Podstawowe informacje dla właścicieli domów i ogrodów
/
Zrozumieć zasady dzierżawy gruntu: Podstawowe informacje dla właścicieli domów i ogrodów
Poznaj podstawy dzierżawy gruntu, na co zwracać uwagę jako właściciel posesji i jak korzystać z praw wynikających z umowy dzierżawy.
O czym pamiętać, projektując parking?
/
O czym pamiętać, projektując parking?
Jak zaprojektować dobry i funkcjonalny parking? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.