Jak dbać o czystość pokojów hotelowych?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiedni stan czystości i świeżości pokojów hotelowych to jedna z bardziej podstawowych kwestii, które wpływają na samopoczucie gości. Należy zadbać o odpowiedni stan pokojów, ponieważ to może podnieść ocenę hotelu. Jak jednak zadbać o ich czystość i na co zwracać uwagę?

Podstawowe zasady

Hotele powinny przestrzegać procedur mycia i dezynfekcji. Istotne jest tutaj dostosowanie odpowiednich środków myjących. Najlepiej jest korzystać z profesjonalnych produktów, które są przeznaczone do konkretnych zastosowań. Odpowiednia chemia hotelowa pozwoli poradzić sobie z nawet najcięższymi zabrudzeniami i zadba o pielęgnację czyszczonych powierzchni. Co ważne, profesjonalne preparaty są bardzo wydajne, a to z kolei przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Czystość hotelu powinna być utrzymana na jak najwyższym poziomie i spełniać szereg standardów. Różne pomieszczenia hotelowe będą wymagać innych preparatów i innego podejścia do sprzątania. Odpowiednie kosmetyki dla hoteli pozwolą zadbać o ład i porządek, który jest tu bardzo istotny.

Utrzymanie czystości zmywalnych powierzchni

Podłogi, meble, szklane powierzchnie i inne materiały wodoodporne powinny są podstawowymi miejscami, o których czystość należy zadbać. W przypadku doboru najlepszego preparatu do czyszczenia takich powierzchni najważniejsze jest to, żeby nie pozostawiał on smug, szybko odparowywał oraz żeby pozostawiał niedrażniący zapach, możliwie jak najbardziej przyjemny.

W hotelach ma się do czynienia z powierzchniami wykonanymi z różnych materiałów. Podłogi mogą być na przykład glazurowane, drewniane czy wyłożone panelami. Warto dobrać do ich czyszczenia taki środek, który poradzi sobie z każdym rodzajem powierzchni.

Sprzątanie łazienki

To miejsce, które jest najbardziej narażone na zabrudzenia. Przez wysoką wilgotność, pozostałości kosmetyków, kamień wodny czy osady z mydła należy przywiązać szczególną uwagę o sprzątanie łazienki. Oprócz dokładnego umycia każdej hotelowej łazienki należy zadbać także o jej dokładną dezynfekcję.

Świeży zapach

Po dokładnym posprzątaniu warto jest zadbać o odpowiedni zapach w każdym pomieszczeniu. Produkty do sprzątania i dezynfekcji mają specyficzny zapach, który warto zniwelować przy użyciu odświeżaczy powietrza. Jest to istotne przede wszystkim dlatego, że po wejściu do pokoju hotelowego klient pierwsze wrażenie opiera na zmyśle węchu. Dlatego też bardzo istotnym elementem jest stosowanie odpowiednich odświeżaczy, które zwiększą odczucie czystości w pokojach i łazienkach hotelowych.

Kosze

W każdym pokoju hotelowym powinien znajdować się kosz na śmieci. Ważne jest to, żeby nie był on tylko funkcjonalny, ale wyglądem dopasowany do wystroju wnętrza. Warto zwrócić uwagę także na podstawę kosza. Dobrze, gdyby była ona wykonana z materiału antypoślizgowego. Pozwoli to zapewnić stabilność koszowi i zapobiegnie jego przewróceniu się. Kosz w pokoju hotelowym powinien być otwarty.

Kosz powinien znaleźć się także w każdej łazience. Ten jednak powinien być przystosowany do tego pomieszczenia. Kosze łazienkowe powinny być zamykane i posiadać odpowiednią wielkość. Tutaj także istotna jest antypoślizgowa podstawa.

Zachowanie w hotelu czystości na jak najwyższym poziomie jest niezwykle ważne, ponieważ każdego dnia odwiedzają go różne osoby. Dla większości gości czystość ma kluczowe znaczenie, dlatego też warto zadbać o profesjonalne środki czystości, które często używane są przez firmy sprzątające. Perfekcyjna czystość w każdym pomieszczeniu z pewnością wpłynie pozytywnie na komfort podczas odwiedzin w hotelu i na samopoczucie gości.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wady i zalety zakupu działki letniej
/
Wady i zalety zakupu działki letniej
W tym artykule przedstawiamy najważniejsze aspekty zakupu działki letniej, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.
Jak urządzić salon o niewielkim metrażu?
/
Jak urządzić salon o niewielkim metrażu?
Urządzanie salonu nie jest łatwym zadaniem, a jeśli dodatkowym utrudnieniem staje się jeszcze mała powierzchnia pokoju, staje się ono prawdziwym wyzwaniem. Podpowiadamy, jakie patenty zastosować, by praktycznie i modnie urządzić niewielki salon.
Jak wybrać idealną przestrzeń magazynową dla twojego biznesu?
/
Jak wybrać idealną przestrzeń magazynową dla twojego biznesu?
Odkryj kluczowe metody, które pomogą Ci selekcjonować najodpowiedniejszą przestrzeń magazynową dla swojego biznesu, wpływając na jego efektywność i rentowność.