Jak wybrać dach?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie ma domu bez dachu. Jednak na rynku oferowanych jest wiele ich rodzajów. Można się w tym pogubić. W poniższym artykule przedstawione zostaną rodzaje pokryć dachów i informacje, kiedy na jaki się zdecydować.

Kwestie estetyczne

Pokrycie dachu jest widoczne dla wszystkich. W związku z tym warto rozważyć walory estetyczne, głównie pod kątem spójności z resztą konstrukcji i okolicy. Dachy Warszawa wykonywane przez profesjonalnych dekarzy powinny podlegać takiej właśnie konsultacji. Cenione usługi można uzyskać pod adresem https://www.dachkowalscy.pl/.

Przezroczyste pokrycia dachowe

Raczej nie są one przeznaczone do stosowania w dachach domowych. Wybierają je głównie osoby, które chcą zadaszyć swój taras czy patio w ogródku. Dzięki wykonaniu z tworzyw sztucznych pokrycie takie jest lekkie i łatwe w montażu. Najlepiej sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, niekoniecznie pasują natomiast do bardziej klasycznych układów.

Niemniej niektóre osoby decydują się na przezroczyste krycie dachu. Tworzywa PCV wpuszczą na poddasze ogromne ilości światła słonecznego. Jeśli poddasze ma być miejscem wypoczynku, może to być dobry wybór. Walorem tworzyw sztucznych są także ich lekkość i duża wytrzymałość mechaniczna.

Pokrycia bitumiczne

Wykonuje się je z pomocą papy bitumicznej – znanego od dawna materiału o wysokiej szczelności i właściwościach izolacyjnych. Zazwyczaj wykorzystuje się tu pokrycie w formie popularnej blachodachówki. Najlepiej sprawdza się ona przy spadzie od 10 stopni, a górnej granicy się nie określa. Dużym atutem jest także elastyczność. Dachy Warszawa wykonane z pokrycia bitumicznego pasują do niemal każdej aranżacji.’

Pokrycie papą

Powoli odchodzi do lamusa i zachęca się do niekorzystania z tego rozwiązania. Papa jest bowiem nieprzepuszczalna, a ponadto przy dachach o spadzie większym niż 20 stopni promienie słoneczne szybko ją wysuszą. Nieprzepuszczalność papy oznacza, że nie odparuje ona wilgoci. Natomiast dachy Warszawa można kryć papą w miejscach, gdzie po latach nieuchronnie pojawią się ubytki.

Pokrycie metalami

Blacha falista jest produktem o raczej słabej wytrzymałości mechanicznej. Dobrze sprawdzi się w altanie ogrodowej, niekoniecznie natomiast w dachu domowym. Do najwytrzymalszych metali należą cynk, miedź oraz aluminium. Warto także rozważyć blachę tytanowo-cynkową. Pod wpływem czynników atmosferycznych pokryje ona się patyną, co będzie stanowiło jej dodatkową warstwę ochronną. Patynowanie samoistnie pokryje wszelkie ubytki, pozwalając oszczędzić na zatrudnianiu fachowca do naprawy.

Fot.: Matthew Harris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lokale do wynajęcia. Jak znaleźć najkorzystniejszą opcję?
/
Lokale do wynajęcia. Jak znaleźć najkorzystniejszą opcję?
Chcesz wynająć lokal dla swojej firmy? Przeczytaj czym warto kierować się podczas jego wybierania.
Inwestycja w nieruchomości – jak uniknąć błędów?
/
Inwestycja w nieruchomości – jak uniknąć błędów?
Przedstawiamy najczęstsze błędy początkujących inwestorów. Radzimy też, jak ich nie popełniać.
Jak rozpoznać czy ściana jest nośna, czy działowa?
/
Jak rozpoznać czy ściana jest nośna, czy działowa?
Aby pomieszczenie stało się przestronne i bardziej funkcjonalne, wiele osób decyduje się na wyburzenie jednej ze ścian. Jak stwierdzić, czy jest ona działowa, czy nośna?