Jak wybrać dach?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie ma domu bez dachu. Jednak na rynku oferowanych jest wiele ich rodzajów. Można się w tym pogubić. W poniższym artykule przedstawione zostaną rodzaje pokryć dachów i informacje, kiedy na jaki się zdecydować.

Kwestie estetyczne

Pokrycie dachu jest widoczne dla wszystkich. W związku z tym warto rozważyć walory estetyczne, głównie pod kątem spójności z resztą konstrukcji i okolicy. Dachy Warszawa wykonywane przez profesjonalnych dekarzy powinny podlegać takiej właśnie konsultacji. Cenione usługi można uzyskać pod adresem https://www.dachkowalscy.pl/.

Przezroczyste pokrycia dachowe

Raczej nie są one przeznaczone do stosowania w dachach domowych. Wybierają je głównie osoby, które chcą zadaszyć swój taras czy patio w ogródku. Dzięki wykonaniu z tworzyw sztucznych pokrycie takie jest lekkie i łatwe w montażu. Najlepiej sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, niekoniecznie pasują natomiast do bardziej klasycznych układów.

Niemniej niektóre osoby decydują się na przezroczyste krycie dachu. Tworzywa PCV wpuszczą na poddasze ogromne ilości światła słonecznego. Jeśli poddasze ma być miejscem wypoczynku, może to być dobry wybór. Walorem tworzyw sztucznych są także ich lekkość i duża wytrzymałość mechaniczna.

Pokrycia bitumiczne

Wykonuje się je z pomocą papy bitumicznej – znanego od dawna materiału o wysokiej szczelności i właściwościach izolacyjnych. Zazwyczaj wykorzystuje się tu pokrycie w formie popularnej blachodachówki. Najlepiej sprawdza się ona przy spadzie od 10 stopni, a górnej granicy się nie określa. Dużym atutem jest także elastyczność. Dachy Warszawa wykonane z pokrycia bitumicznego pasują do niemal każdej aranżacji.’

Pokrycie papą

Powoli odchodzi do lamusa i zachęca się do niekorzystania z tego rozwiązania. Papa jest bowiem nieprzepuszczalna, a ponadto przy dachach o spadzie większym niż 20 stopni promienie słoneczne szybko ją wysuszą. Nieprzepuszczalność papy oznacza, że nie odparuje ona wilgoci. Natomiast dachy Warszawa można kryć papą w miejscach, gdzie po latach nieuchronnie pojawią się ubytki.

Pokrycie metalami

Blacha falista jest produktem o raczej słabej wytrzymałości mechanicznej. Dobrze sprawdzi się w altanie ogrodowej, niekoniecznie natomiast w dachu domowym. Do najwytrzymalszych metali należą cynk, miedź oraz aluminium. Warto także rozważyć blachę tytanowo-cynkową. Pod wpływem czynników atmosferycznych pokryje ona się patyną, co będzie stanowiło jej dodatkową warstwę ochronną. Patynowanie samoistnie pokryje wszelkie ubytki, pozwalając oszczędzić na zatrudnianiu fachowca do naprawy.

Fot.: Matthew Harris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy opłaca się przewalutować kredyty we frankach?
/
Czy opłaca się przewalutować kredyty we frankach?
Należysz do “frankowiczów” i zastanawiasz się, czy skorzystać z przewalutowania kredytu? Sprawdź, czy warto.
Poradnik o wyborze idealnej filiżanki Steelite na każdą okazję
/
Poradnik o wyborze idealnej filiżanki Steelite na każdą okazję
Odkryj sekrety wyboru idealnej filiżanki Steelite odpowiedniej na każdy rodzaj okazji. Sprawdź, jakie aspekty są kluczowe przy podejmowaniu decyzji i ciesz się niezrównanym doświadczeniem picia swojego ulubionego napoju.
Jak oświetlić industrialne wnętrza?
/
Jak oświetlić industrialne wnętrza?
Podpowiadamy, jakie lampy wybrać do pomieszczeń w stylu industrialnym. Musisz obowiązkowo to zobaczyć!