Jak zabezpieczyć apartament na wynajem?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dużych miastach kultura wynajmu mieszkań jest bardzo rozwinięta, jednak przez szybką rotację sąsiadów oraz względną anonimowość na dużych blokowiskach, trudno zadbać o bezpieczeństwo w wynajętym apartamencie. Niestety, duże skupiska mieszkań w wieżowcach czy blokach z płyty, nie są najbardziej przyjazną i spokojną okolicą. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo zarówno mieszkania, jak i jego lokatorów, do minimum ograniczyć ryzyko włamania i zapewnić najemcy poczucie bezpieczeństwa? Podpowiadamy!  

Ochrona budynku   

Jednym z najpewniejszych i najskuteczniejszych sposobów na to, by w budynku było bezpiecznie, jest zatrudnienie ochrony. Na osiedlach strzeżonych jest to już norma – otwierane na pin furtki, teren ogrodzony płotem, żadnych nieproszonych gości i stróż lub ochroniarz, który dba o bezpieczeństwo i porządek. Niestety poza nowymi osiedlami i nowym budownictwem jest to rzadki widok. Firma ochroniarska może być wynajęta przez administratora jakiegokolwiek budynku, dlatego warto rozważyć rozmowę na ten temat na przykład ze spółdzielnią mieszkaniową większego osiedla. Dzięki takiej formie ochrony, mieszkańcy będą mogli zgłosić naruszenie mienia, kradzież lub podejrzaną osobę kręcącą się po klatce schodowej, nie tylko na policję, lecz także ochroniarzom, który z pewnością zareagują szybciej.    

Zamki szyfrowe na kod   

Nie ma bezpieczniejszej formy zamykania drzwi, niż szyfrowy, zdalny zamek, który można otworzyć tylko znając kod lub posiadając aplikację w telefonie. Jeśli jesteś właścicielem drogiego i dobrze wyposażonego apartamentu, jego wynajem nieostrożnemu lokatorowi może Cię dużo kosztować. Cyfrowe zamki zdalne zamykają się automatycznie zaraz po zatrzaśnięciu drzwi, dlatego nie może być tu mowy o pozostawieniu mieszkania otwartego przez nieuwagę. Dodatkowo takie zamki są praktycznie nie do rozbrojenia, zapewniają najwyższą klasę bezpieczeństwa, a dodatkowo swoim nowoczesnym wyglądem i elektroniką, skutecznie odstraszają potencjalnych włamywaczy. Na stronie internetowej https://www.wano.pl/zamki-na-kod-do-apartamentow.html możesz znaleźć właśnie takie urządzenia, by zabezbieczyć apartament przed włamaniem i kradzieżą, a także dewastacją pod nieobecność lokatora.   

Monitoring w apartamencie i przed wejściem  

Apartamenty, z samego faktu, że są duże i doskonale wyposażone w drogi sprzęt, o wiele bardziej narażone są na atak włamywaczy. Pod nieobecność lokatora lub nawet w momencie, kiedy jest on w mieszkaniu, może dojść do włamania, a to może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańca. Mini kamery monitoringu pozwalają lokatorowi kontrolować przez cały czas, co dzieje się w mieszkaniu, a nawet na klatce, przed drzwiami wejściowymi. W przypadku udanego włamania, dzięki nagraniom z kamer monitoringu będzie można z łatwością zebrać materiały, które pozwolą policji namierzyć i zidentyfikować sprawcę kradzieży. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że sprawa zostanie rozwiązana, a Ty otrzymasz odszkodowanie za skradzione sprzęty. 

Monitoring przed wejściem do mieszkania pozwala też zauważyć niepokojące sygnały z klatki schodowej i w porę powiadomić służby. W kamerę zewnętrzną warto zainwestować szczególnie, jeśli mieszkanie znajduje się w nieciekawej okolicy lub wiesz, że w budynku mogą pojawić się osoby bezdomne lub zbłąkani imprezowicze. Jest to również zabezpieczenie gwarantujące kontrolę nad mieszkaniem w okresie nieobecności lokatora. 

Zdjęcie główne: pexels.com/SevenStorm JUHASZIMRUS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co o armaturze przemysłowej wiedzieć trzeba?
/
Co o armaturze przemysłowej wiedzieć trzeba?
Co należy wiedzieć o armaturze przemysłowej?
Zalety ekologicznych kotłów: Omówienie korzyści
/
Zalety ekologicznych kotłów: Omówienie korzyści
Ekologiczne kotły przynoszą szereg zalet zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla użytkowników.
Łazienki publiczne – w co powinny być wyposażone?
/
Łazienki publiczne – w co powinny być wyposażone?
Zastanawiasz się, jakie wymogi powinna spełniać łazienka firmowa? Sprawdź, jakie wyposażenie zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkowania pomieszczenia.