Jakie ocieplenie pod ogrzewanie podłogowe?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, a także funkcjonalnym. Trzeba jednak pamiętać, jak ważna jest jego izolacja. Dziś podpowiemy Wam, jakie ocieplenie pod ogrzewanie podłogowe będzie najlepsze.

Dlaczego tak ważna jest izolacja termiczna ogrzewania podłogowego?

Ocieplenie podłogi nie jest żadnym wymysłem czy fanaberią, lecz rozwiązaniem dzięki któremu znacząco zaoszczędzicie na kosztach ogrzewania. Zapewne wiecie, że trzeba izolować ściany, gdyż tylko wtedy zyskuje się ograniczenie ucieczek ciepła, ale też nie trzeba obawiać się, że pojawi się wilgoć. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku ogrzewania podłogowego. Właśnie dzięki izolacji powstaje bariera, która zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach. Dodatkowo nie pojawia się wilgoć ani nie namnażają się bakterie. To rozwiązanie jest więc niezwykle ważne dla osób, które są astmatykami czy alergikami. Nie można jeszcze zapomnieć, że izolacja termiczna zwiększa wydajność ogrzewania podłogowego i do tego wspomaga cały proces grzewczy. Ogrzewanie podłogowe nie jest wtedy podatne na zużycie. Nie pojawia się także kurz. Oczywiście należy pamiętać, że tylko dobrze wykonana izolacja ma sens. I tutaj pojawia się pytanie – jaki materiał najlepiej sprawdzi się do izolacji? Już teraz zdradzimy Wam, że nie jest to wełna mineralna.

Czym izolować ogrzewanie podłogowe?

Jeżeli zastanawiacie się, czym izolować ogrzewanie podłogowe, to oczywiście najlepszym rozwiązaniem są płyty styropianowe. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zapewniają jeszcze lepszą izolację akustyczną. Możecie wybrać płyty wykonane z EPS, które są bardzo wytrzymałe, łatwe w montażu. Dodatkowo posiadają laminowanie, które zwiększa ich trwałość. Jeżeli sądziliście, że mając podłogi drewniane, nie możecie wykonać ogrzewania podłogowego, to oczywiście tak nie jest. W takim przypadku sprawdzi się płyta styropianowa bez laminowania, która jest idealna do ogrzewania niskotemperaturowego. Warto zapoznać się z ofertą na stronie: https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/plyty-do-ogrzewania-podlogowego/, gdzie można znaleźć tego rodzaju izolację. Zatem jeżeli decydujecie się na ogrzewanie podłogowe, to wybierzcie styropian jako izolator. W ten sposób sporo zaoszczędzicie. Nie musicie też obawiać się, że dojdzie do uszkodzenia rur i konieczności naprawy ogrzewania podłogowego.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym ocieplić poddasze? Rozwiązanie jest tylko jedno!
/
Czym ocieplić poddasze? Rozwiązanie jest tylko jedno!
Czym ocieplić poddasze, aby spełniło swoją funkcję termiczną zarówno latem, jak i zimą?
Organizacja przestrzeni w naszej kuchni – jak wybrać odpowiednie akcesoria, które nam w tym pomogą
/
Organizacja przestrzeni w naszej kuchni – jak wybrać odpowiednie akcesoria, które nam w tym pomogą
Chcesz w pełni wykorzystać przestrzeń w swojej kuchni? Dowiedz się, jak wybrać praktyczne akcesoria organizujące przestrzeń, które sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyglądać schludnie i funkcjonalnie.
Czy pozycjonowanie stron może wpłynąć na sprzedaż nieruchomości?
/
Czy pozycjonowanie stron może wpłynąć na sprzedaż nieruchomości?
Na sprzedaż nieruchomości mogą wpłynąć odpowiednie działania marketingowe w internecie. Wskazujemy, na co warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać.