ABC dbania o klimatyzację w biurze

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Musisz pamiętać, że jako pracodawca powinieneś szczególnie dbać o klimatyzację. To bardzo ważna kwestia, która ma wpływ między innymi na zdrowie Twoje i Twoich pracowników. Przeczytaj i dowiedz się, jak powinno się ją prawidłowo konserwować. 

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzację?

Po pierwsze, w klimatyzowanych pomieszczeniach po prostu lepiej się pracuje. Poprawia ona efektywność w upalne dni oraz pozwala lepiej się koncentrować. Powoli staje się ona standardem w nowoczesnych biurach. Jest to bardzo dobra wiadomość. Niektóre z tych urządzeń pozwalają też na utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza. Jeśli mają funkcję oczyszczającą, to pozbywają się wszystkich groźnych drobnoustrojów, roztoczy i kurzu. 

W przypadku, gdy o klimatyzację będzie się dobrze dbało, to może ona w pozytywny sposób wpływać na zdrowie. W przypadku gdy nie wiesz, jak dobrać odpowiedni sprzęt do biura, skontaktuj się z profesjonalistami. Wybiorą oni urządzenie porządnej jakości, żeby starczyło na długi czas i nie wymagało częstego serwisowania. Dowiesz się od nich także, jak zrobić całą instalację, wydając pieniądze, które będą dostosowane do Twojego budżetu. 

Ustaw odpowiednią temperaturę

Temperatura w pomieszczeniach powinna być dostosowana do rodzaju wykonywanej pracy i do pory roku. Musisz uważać, żeby nie była ona zbyt wysoka, szczególnie latem. Nie zapominaj też, że przy zbyt niskich temperaturach bardzo łatwo o przeziębienie. Pamiętaj o tym głównie w cieplejsze dni, ponieważ podczas wchodzenia do biura z zewnątrz, któryś z pracowników może zachorować. Niektórzy polecają, żeby utrzymać nie mniej niż 21 stopni. W miejscu pracy warto ustawić stałą temperaturę, żeby organizm mógł się do niej przyzwyczaić. Zbyt częste skoki, mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie i na funkcjonowanie podczas dnia. To urządzenie ma za zadanie przede wszystkim pomóc, więc należy jak najlepiej dopasować poziom chłodzenia. Unikaj też tego, żeby nawiew był bezpośrednio skierowany na osoby pracujące. 

Konserwuj instalację klimatyzacyjną

Trzeba także wykonywać konserwację i przegląd serwisowy takich urządzeń. Przyda się też dezynfekowanie klimatyzacji, takie jak ozonowanie. Pozwala to na dokładne usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo potrzebne będą profesjonalne środki do konserwacji klimatyzacji. Sprawią one, że nie będzie ona wymagała aż tak częstego czyszczenia. Częstotliwość tego zabiegu zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj urządzenia i jego podatność na wszelkie zanieczyszczenia. Do biura warto zakupić też produkty do jednostek wewnętrznych. Jest to nowoczesne rozwiązanie, jeśli chodzi o klimatyzację. Dzięki niemu możesz samodzielnie dbać o stan klimatyzatora i nie musisz od razu wzywać ekipy fachowców. Polecamy dodatkowo zaopatrzyć się w produkty do jednostek zewnętrznych

Pamiętaj, żeby regularnie czyścić klimatyzację 

Aby wszyscy w biurze oddychali świeżym powietrzem, musisz systematycznie czyścić całą instalację. Najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. Mają oni odpowiednie kwalifikacje oraz specjalny sprzęt. Jeśli klimatyzacją będzie brudna, to stanie się niestety środowiskiem idealnym do rozwoju wirusów oraz drobnoustrojów. Żeby jak najlepiej zadbać o komfort wszystkich pracowników, powinno się również regularnie ją odgrzybiać. To ważna kwestia, szczególnie jeśli w Twoim zespole znajdują się alergicy. Gdy klimatyzacja zawiera specjalne filtry, to możesz czyścić je samodzielnie, w przypadku gdy masz do nich dostęp. Wtedy rób to regularnie co miesiąc lub dwa.

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Leasing mieszkania. Czy warto wziąć mieszkanie w leasing?
/
Leasing mieszkania. Czy warto wziąć mieszkanie w leasing?
Wynająć, a może kupić? Zastanawiasz się, która opcja jest lepsza? Sprawdź leasing mieszkania! Nie chcesz, na czym polega? Podpowiadamy!
Skąd bierze się wilgoć w murach, jakie niesie zagrożenie i w czym może pomóc izolacja fundamentów pozioma
/
Skąd bierze się wilgoć w murach, jakie niesie zagrożenie i w czym może pomóc izolacja fundamentów pozioma
W tym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego wilgoć w murach to zagrożenie, jakie problemy może spowodować oraz jak można temu zapobiec.
Zasady i tajniki bezproblemowego wynajmowania nieruchomości
/
Zasady i tajniki bezproblemowego wynajmowania nieruchomości
Odkryj sprawdzone metody i techniki wynajmu nieruchomości bez zbędnych kłopotów. Dowiedz się, jak z sukcesem zarządzać swoją nieruchomością.