Dzięki nowoczesnym technologiom budowa domów szkieletowych rozwija się obecnie dynamicznie. Możesz je wznieść w znacznie krótszym czasie, a także zaoszczędzić na kosztach budowy. Stosowane dziś technologie pod względem szybkości i trwałości pozwalają konkurować budynkom o konstrukcji drewnianej z budynkami betonowymi i murowanymi. Panele z drewnianą ramą stosowane w budownictwie są stosunkowo lekkie, więc nie ma potrzeby tworzenia solidnego fundamentu, a to zmniejsza koszt budowy fundamentu budynku.
Profesjonalna firma budowlana ściśle przestrzega wymagań jakościowych i precyzyjnych przy projektowaniu elementów konstrukcyjnych domów szkieletowych. Większość elementów szkieletu drewnianego jest produkowana w fabryce, co ułatwia montaż paneli i zmniejsza ryzyko popełnienia błędów pod wpływem czynnika ludzkiego. Każdy panel zawiera około 70% wełny konstrukcyjnej i 30% drewna. Drewno w połączeniu z wełną konstrukcyjną zapewnia wysoką izolację termiczną. Dodatkowo spełnia standardy ekologiczne.
Przy budowie domów o konstrukcji drewnianej firma stosuje nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne oraz różnorodne materiały konstrukcyjne. Montaż konstrukcji szkieletowych można prowadzić o każdej porze roku, nawet zimą. Zazwyczaj zajmuje od 1 do 3 dni, a bezpośrednio po nim wykonywane są prace wykończeniowe dachu i elewacji. Technologie stosowane przy budowie domów o konstrukcji drewnianej są dostosowane do warunków klimatycznych Łotwy, jak również spełniają wymagania dotyczące budowy budynku według indywidualnych projektów.
Drewniane konstrukcje szkieletowe oszczędzają dużo energii i pomagają znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu drewnianego. Dodatkowo w warunkach zimowych dom szybko się nagrzewa, a niska przewodność cieplna drewna pozwala na zmniejszenie grubości ściany do 15 cm. Domy drewniane mają wysoką izolację termiczną, jednocześnie są odporne na odkształcenia. Ściany budynku są płaskie, co umożliwia wykończenie wnętrza natychmiast po zmontowaniu konstrukcji. Powierzchnię materiałów okładzinowych można użytkować bez dodatkowej obróbki, co znacznie obniża koszty wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Od wewnątrz szkielet budynku jest pokryty płytą gipsowo-kartonową, co również obniża koszty napraw wewnętrznych. Domy drewniane szkieletowe są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. W pełni wykończony budynek waży wielokrotnie mniej niż murowana nieruchomość.
Materiały użyte do produkcji domów o konstrukcji drewnianej są tańsze niż cegły, metale i beton. Fundament jest lekki, co oznacza odpowiednio niższą cenę. Warto wspomnieć o wyjątkowo szybkim montażu domu na miejscu. Konsekwentna konserwacja domu o konstrukcji drewnianej wiąże się z dużo mniejszymi kosztami w porównaniu z tradycyjnymi domami murowanymi / betonowymi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że dom szkieletowy jest niekwestionowanym liderem pod względem stosunku jakości do ceny.
Chociaż ceny drewna wzrosły w ostatnich latach, budowa domu kanadyjskiego nadal generuje niższe koszty niż budynek z prefabrykatów betonowych. Co więcej, w dzisiejszym szybkim tempie życia nikt nie chce spędzać mnóstwa czasu na budowie. To jedna z największych zalet domu szkieletowego. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii oraz możliwości zakupu gotowych ścian i więźb dachowych taką posiadłość można zbudować w zaledwie 8-10 tygodni. Wszystkie media można łatwo wkomponować w ściany, co pozwala zaoszczędzić miejsce i stworzyć wrażenie przestronności.
Panele drewniane wykonane są z naturalnych materiałów – głównie drewna. To materiał organiczny, który reaguje na zmiany klimatu i wahania temperatury w pomieszczeniu. W nowo wybudowanym domu o konstrukcji drewnianej drewno zachowuje żywotność przez dziesięć lat, a nawet dłużej. Drewno pracuje przy dużej wilgotności, natomiast w przypadku nadmiernego wysuszenia – kurczy się. W związku z tym przy budowie domu o konstrukcji drewnianej należy wziąć pod uwagę proces suszenia drewna i zapewnić szczelinę powietrzną (szczelinę wentylacyjną) między panelami a wykończeniem elewacji.