Jakie rozwiązania mogą być przydatne w gastronomii?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Gastronomia to gałąź przemysłu, która wydaje się bardzo dobrze rozwijać w ostatnich latach. Innowacji nie powstrzymała nawet pandemia, a do rosnącego zainteresowania z pewnością przyczynia się rozwój branży transportowo-dostawczej. Jednocześnie, na rynku istnieje duża konkurencja, dlatego nie warto zatrzymywać się we wprowadzaniu udogodnień dla klientów.

Podstawa jakości – bezpieczeństwo i higiena pracy

Gastronomia jest nie tylko niezwykle popularna, ale również bardzo wymagająca dla właściciela lokalu tego typu. Dlaczego? Praca z jedzeniem stanowi wyzwanie, ponieważ musi być na bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jakiekolwiek zanieczyszczenia, zakażenia bakteriami czy grzybami, niedopatrzenia dotyczące świżości i jakości produktów mogą skutkować zatruciami u klientów. Jako osoba odpowiedzialna za lokal gastronomiczny, z pewnością nie chcesz do tego dopuścić. Wymagania, jakie stawia sanepid, mogą czasami wydawać się trudne do spełnienia, ale są konieczne, by Twoja restauracja, knajpka lub kawiarnia funkcjonowały bezpiecznie i zgodnie z prawem. Warto jednak zadać sobie pytanie: jakie to wymagania? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, wybierz się na kurs haccp dla gastronomii. Dobrym pomysłem będzie również wysłanie na niego innych pracowników lokalu, ponieważ warto, aby każda osoba mająca kontakt z żywnością, znała standardy postępowania z nią.

Jedzenie na dowóz – hit XXI wieku

W ostatnich latach życie stale przyspiesza. Pracownicy korporacji i biur nie mają czasu gotować, większość rodzin nie może pozwolić sobie na pracowanie tylko jednego domownika, w związku z czym na etacie są zarówno żony, jak i mężowie. Sprawia to, że ilość czasu w ciągu doby dramatycznie się kurczy i niejednej osobie zaczyna go po prostu brakować. Tymczasem gotowanie to jedna z czynności życia codziennego, która potrafi zabierać najwięcej czasu. Jak to pogodzić? Część rodzin z pewnością zdecyduje się na catering, inne zaczną chodzić do restauracji, jeszcze inne – będą zamawiać jedzenie na dowóz. W każdym z tych pomysłów jest szansa na rozwój Twojego biznesu. Dostosuj swój lokal do potrzeb klientów – otwórz się na dowozy (zatrudniając pracownika, które będzie kierowcą albo zawierając umowę z lokalnym dostawcą jedzenia), zaplanuj ofertę cateringową lub przeorganizuj lokal tak, by mieć w nim więcej miejsca i stolików dla gości. Na stronie: https://grupa-abc.com.pl/Opakowania-jednorazowe-c14 znajdziesz ciekawą ofertę produktów, które mogą przydać Ci się podczas wprowadzania zmian, na przykład jednorazowe opakowania (użyteczne podczas dowozu), kubki na napoje, elementy wyposażenia kuchni i wiele innych.

Fot.: Rene Asmussen/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Działka przy rzece. Czy taka lokalizacja może być ryzykowna?
/
Działka przy rzece. Czy taka lokalizacja może być ryzykowna?
Chcesz kupić działkę nad rzeką w celach inwestycyjnych? Sprawdź, co warto zweryfikować przed dokonaniem zakupu.
Materiały stosowane w nowoczesnym budownictwie
/
Materiały stosowane w nowoczesnym budownictwie
W branży budowlanej pojawiają się coraz to nowsze technologie i materiały, które pozwalają na efektywniejsze stawianie budynków. Dowiedz się, jakie materiały wykorzystywane są w nowoczesnym budownictwie.
Czy warto inwestować w nieruchomości na wynajem?
/
Czy warto inwestować w nieruchomości na wynajem?
Poszukujesz różnych form inwestycji? Dowiedz się, czym jest inwestowanie w nieruchomości na wynajem, jak to działa oraz jakie korzyści oraz ryzyko się z tym wiąże.