Ściany lakiernicze – sposób na doskonałe filtrowanie powietrza

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Świadczenie usług lakierniczych wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na bezpieczeństwo. Środowisko pracy jest na tyle niebezpieczne, że tylko odpowiednie przeciwdziałanie jest w stanie zapewnić operatorowi odpowiednie warunki do pracy. Pomogą w tym wysokiej klasy ściany lakiernicze dostępne w naszej ofercie.

Czym są ściany lakiernicze?

Podczas wykonywania czynności lakierniczych występuje wysokie ryzyko narażenia się na szkodliwe czynniki chemiczne. Mogą wywoływać one duży dyskomfort, a przy dłuższym kontakcie prowadzić do problemów ze zdrowiem. Każdy lakiernik powinien mieć więc zapewnione optymalne warunki pracy i odpowiednio wentylowane pomieszczenie.

Dlatego coraz częściej w nowoczesnych zakładach produkcyjnych znajdziemy ściany lakiernicze umożliwiające sprawną i bezpieczną pracę. Odpowiadają one za filtrację powietrza z pyłów i mgiełki lakierniczej podczas wykonywania różnego rodzaju prac lakierniczych. Świetnie sprawdzają się zarówno w małych zakładach, jak i przy profesjonalnych dużych liniach produkcyjnych – wszędzie tam, gdzie poddawane są obróbce materiały poprzez szlifowanie czy malowanie farbami. Odpowiadają za to dwa główne elementy konstrukcyjne – wentylator oraz system filtrów.

Jak wybrać odpowiednią ścianę lakierniczą?

Podczas wyboru ściany lakierniczej powinniśmy zwracać uwagę na jej parametry oraz jakość zastosowanych podzespołów. Wysoką wydajność i dużą odporność na eksploatację zapewniają tylko najlepsze wentylatory i filtry. Nowoczesne urządzenia cechują się także dbałością o wykonanie elementów z blachy, dzięki czemu są bezpieczniejsze i posiadają atrakcyjniejszy wygląd.

Niezwykle ważne jest także dostosowanie gabarytów do powierzchni pomieszczenia – zbyt mała ściana nie będzie w stanie przefiltrować dużej ilości mgiełki lakierniczej, natomiast zdyb duża będzie generować niepotrzebne koszty.

Co wyróżnia nasze ściany lakiernicze?

Do konstrukcji naszych ścian lakierniczych używamy wyłącznie najlepszej jakości blach, dzięki czemu całość jest zwarta i niezwykle wytrzymała, co zapewnia długotrwałe użytkowanie. W każdej zastosowano także nowoczesne komponenty pozwalające na wysokie osiągi.

Nasze ściany standardowo wyposażone są w silniki spełniające normy bezpieczeństwa Atex poświadczające, że są one przeciwwybuchowe a wentylatory nieiskrzące. Sprawia to, że zachowane zostają wszystkie normy bezpieczeństwa. Skuteczne działanie wibroizolatorów pozwala zapobiegać przenoszeniu się drgań z silnika co zwiększa znacznie komfort pracy. Wydajny filtr kartonowy do ściany lakierniczej z powodzeniem zatrzyma większość lotnych zanieczyszczeń.
Wybierając nasze ściany lakiernicze dostajesz produkty najwyższej jakości, dostosowane do potrzeb użytkowników oraz spełniające wysokie wymagania klientów. Posiadają wszystkie potrzebne certyfikaty, zapewniające najwyższą skuteczność działania. W naszej ofercie znajdziesz także wiele innych produktów do odpylania takich jak filtry do trocin i pyłów, odciągi stolarskie oraz części i akcesoria do urządzeń odciągowych. Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi urządzeniami skontaktuj się z nami – https://ekolakiernie.pl/.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o basen ogrodowy?
/
Jak dbać o basen ogrodowy?
Poznaj produkty, dzięki którym dbanie o basen ogrodowy będzie zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze.
Jak sprawić, aby Twoja firma z Gdańska znalazła się na pierwszej stronie wyszukiwarki internetowej?
/
Jak sprawić, aby Twoja firma z Gdańska znalazła się na pierwszej stronie wyszukiwarki internetowej?
Dla wszystkich firm bycie widocznym w sieci oznacza wyższe wyniki sprzedażowe i korzyści związane z budowaniem rozpoznawalności własnej marki. Niezależnie od branży, warto zainteresować się usługami związanymi z SEO, dzięki którym możliwe jest wypromowanie swojej strony internetowej i dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów.
Elastyczność w praktyce – niekonwencjonalne zastosowania sklejki Superform w projektowaniu mebli
/
Elastyczność w praktyce – niekonwencjonalne zastosowania sklejki Superform w projektowaniu mebli
Odkryj unikalne i kreatywne wykorzystania sklejki Superform w projektowaniu nowoczesnych mebli. Poznaj tajniki wprowadzania elastyczności w praktykę dzięki materiałom wysokiej jakości.