Co warto wstawić do pokoju hotelowego?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Otwarcie hoteli to informacja, na którą czekała nie tylko branża turystyczna, lecz także wszyscy turyści. Każdy jest już stęskniony i wyczekuje na wyjazd i odpoczynek w hotelu. Wiele hoteli przez okres zamknięcia przeszło renowację lub przeciwnie, wyniszczało przez brak gości. Może okazać się, że wnętrza mogą potrzebować odświeżenia, by przyjąć nowych turystów. Co warto umieścić w pokoju hotelowym, by już od wejścia zachwycał gości? 

Tekstylia i zapach 

To, co robi pierwsze wrażenie po wejściu do jakiegokolwiek pomieszczenia, to zapach i klimat panujący w pokoju. Miłą i przytulna atmosferę najłatwiej jest stworzyć za pomocą tekstyliów. Duże, obłożone poduszkami i kocami łóżko hotelowe sprawi, że gość nie będzie mógł się mu oprzeć i będzie chciał jak najszybciej zanurkować w poduszki. Te dodatki sprawiają, że pokój wydaje się już na pierwszy rzut oka bardziej luksusowy i przede wszystkim zapraszający. Pościel, poduszki i narzuta na łóżko mogą być takie same, jak zasłony, ale możesz też mieszać kolory i wzory. Byle nie przesadzić i trzymać się jednego motywu przewodniego, a nie łączyć fioletowe kropki z pomarańczową kratką. Przepiękne zestawy tekstyliów hotelowych kupisz na stronie https://skyroom32.pl/. 

Ogromny wpływ na pierwsze wrażenie w pomieszczeniu ma również zapach. To oczywiste, że pokoje hotelowe należy wietrzyć po każdym gościu, jednak tym, co pomoże utrzymać w pomieszczeniu piękny zapach, będą płyny i spraye do tekstyliów. Takie zapachy rozpyla się na przykład na zasłonach lub kocach i poduszkach. Przy każdym wprawieniu materiału w ruch, przyjemny zapach będzie unosił się w powietrzu, dając poczucie luksusu.

Nowoczesne meble

Niektóre hotele nie przyciągają gości przez to, jak wyglądają w nich pokoje. Staromodne meble z początku lat dwutysięcznych straszą nadal w wielu pokojach hotelowych i sprawiają, że nawet nienaganna obsługa nie przyciągnie turystów do takiego wnętrza. Pokój hotelowy musi być czysty, schludny, ale także w miarę nowoczesny i przede wszystkim ładny. Goście wybierają się na urlop i wynajmują pokoje w hotelu po to, by odpocząć od swojej codzienności. Tyczy się to także tego, co jest na wyposażeniu pokoju. 

Meble hotelowe nie muszą być wcale drogie, by sprawiać dobre pierwsze wrażenie. Naprawdę niewielkim kosztem można zupełnie odmienić wnętrze pokoju. Stare meble można także spróbować sprzedać na portalach aukcyjnych i odzyskać część kosztów zmian. Do pokoju wystarczą tak naprawdę, oprócz łóżka, szafy, komody klasyczne i stoły. Już tych kilka elementów sprawi, że pokój będzie nie do poznania.

Ciekawe dodatki i ozdoby

Niedrogim, ale bardzo ciekawym zabiegiem może być umieszczenie na ścianach ozdobnych elementów. Fototapeta, mozaika lub przestrzenna instalacja na ścianie pokoju może okazać się strzałem w dziesiątkę. Taka dekoracja przyciągnie wzrok gości i sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej intrygujące i estetyczne. Doda to też nowoczesnego akcentu, ponieważ ozdabianie ścian w ten sposób to w miarę świeży trend. Piękne propozycje takich dekoracji ściennych możesz znaleźć na dunin.eu. 

Do tego w pokoju ustaw świeczki, wazony i lampy lub światełka, które stworzą ciepły, przytulny klimat i wypełnią puste przestrzenie. 

Dzięki tym prostym i niedrogim zmianom możesz zupełnie odmienić wnętrza pokoi hotelowych i sprawić, że goście będą odwiedzać Twoje miejsce zdecydowanie chętniej. Lekkie odświeżenie hotelu przed przyjęciem gości w na pewno pracowitym sezonie urlopowym 2021 to na pewno dobre posunięcie ze strony hotelarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkrywaj korzyści i zastosowania naszego unikalnego produktu dla Twojego domu
/
Odkrywaj korzyści i zastosowania naszego unikalnego produktu dla Twojego domu
Przyjrzyj się bliżej naszemu produktowi, który przeobrazi Twój dom w przestrzeń wydajności i funkcjonalności. Odkryj nieznane korzyści i zastosowania, które mogą usprawnić Twoje codzienne życie.
Akcesoria meblowe do szuflad – systemy prowadnic
/
Akcesoria meblowe do szuflad – systemy prowadnic
Na temacie prowadnic skupiać się będzie ten artykuł. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?
Jak wybrać idealny fotel uszak dla komfortowego wypoczynku
/
Jak wybrać idealny fotel uszak dla komfortowego wypoczynku
Odkryj, jak wybierać fotel uszak, aby dawał Ci komfort i relaks. Przeczytaj o kluczowych aspektach, na które warto zwracać uwagę podczas zakupu!