Konserwacja dźwigu osobowego – dlaczego warto o niej pamiętać?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Konserwacja dźwigu osobowego jest niezwykle istotna, jeśli ma on służyć użytkownikom w sposób sprawny i bezpieczny. Polega ona na regularnej diagnozie komponentów urządzenia pod kątem ewentualnych usterek, a jeśli okaże się to konieczne – naprawie lub wymianie uszkodzonych części. Aby konserwacja dźwigu była wykonana poprawnie, nowe komponenty pozyskane powinny być jednak od zaufanego, sprawdzonego dostawcy części zamiennych.

Jakie elementy dźwigu osobowego mogą wymagać wymiany?

Dźwigi osobowe to urządzenia bardzo złożone, dlatego liczba komponentów, które mogą ulec awarii także jest naprawdę spora. Stosunkowo częste są chociażby awarie układu hydraulicznego, mechanicznego, czy elektrycznego. Każdorazowo w przypadku takiej usterki specjalista powinien ocenić, czy możliwa jest regeneracja danej części, czy też konieczna będzie jej wymiana. Zaleca się regularną kontrolę stanu technicznego dźwigu – dzięki temu jego użytkowanie będzie bezpieczniejsze dla pasażerów, a ewentualne koszta jego naprawy będą niższe.

Oczywiście, wszelkie części zamienne powinny być odpowiednio dopasowane do danego dźwigu, a także cechować się najwyższymi standardami wykonania. Istnieją jednak doświadczone firmy, które od lat specjalizują się w dostarczaniu części najwyższej jakości. Dźwigi osobowe w wysokiej jakości komponenty zaopatrzyć można choćby na stronie http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-osobowe.

Kiedy należy dokonywać przeglądu dźwigu osobowego?

Regularny przegląd i konserwacja dźwigu osobowego jest nie tylko zalecany, ale wręcz wymagany przez prawo. Według obecnych przepisów, kontrolę taką należy wykonywać nie rzadziej, niż jeden raz w miesiącu. Audyt taki powinien polegać nie tylko na ocenie stanu technicznego dźwigu, lecz także pracach konserwacyjnych, takich jak np. regulowanie podzespołów dźwigu. Podczas  konserwacji szczególną uwagę przywiązuje się do takich elementów, jak np. ogranicznik prędkości, czy też chwytacze dźwigu. Ich odpowiednio dobry stan techniczny znacząco przyczynia się bowiem do zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym osobom.

Pamiętać należy, że dźwigi osobowe to urządzenia, których konserwacja wykonywana powinna być przez doświadczonych ekspertów. Tylko profesjonalny serwis dźwigowy będzie w stanie zagwarantować, że prace konserwacyjne wykonane zostały w poprawny i spełniający wszelkie standardy sposób. Pamiętać warto, że profesjonalnie wykonana konserwacja zmniejsza ryzyko awarii – a zatem przyczynia się do redukcji związanych z nią kosztów w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lokalizacja czy design? Jak przyciągnąć najemcę biura?
/
Lokalizacja czy design? Jak przyciągnąć najemcę biura?
Zastanawiasz się, co przyciągnie najemcę biura? Sprawdź, na co obecnie najbardziej zwracają uwagę podczas poszukiwań przestrzeni biurowej właściciele firm i bądź gotowy na potrzeby polskiego rynku!
Czy przestrzeń biurowa wpływa na kreatywność twojego zespołu?
/
Czy przestrzeń biurowa wpływa na kreatywność twojego zespołu?
Odkryj, w jaki sposób otoczenie pracownicze kształtuje kreatywność w zespole. Dowiedz się, jak optymalizować przestrzeń biurową dla pobudzania innowacyjności.
Jak rozpoznać czy ściana jest nośna, czy działowa?
/
Jak rozpoznać czy ściana jest nośna, czy działowa?
Aby pomieszczenie stało się przestronne i bardziej funkcjonalne, wiele osób decyduje się na wyburzenie jednej ze ścian. Jak stwierdzić, czy jest ona działowa, czy nośna?