Co musisz wiedzieć o zasiłku rodzinnym Kindergeld?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zasiłek rodziny (Kindergeld) to pieniądze, które państwo niemieckie wypłaca na rzecz rodziców lub opiekunów dzieci. Wysokość zasiłku zależy od liczby dzieci w rodzinie i wieku dzieci. W Niemczech zasiłek rodziny jest popularnym świadczeniem, ponieważ pomaga rodzinom w utrzymaniu dzieci i zmniejsza ich koszty.

Kto może otrzymać zasiłek rodziny w Niemczech?

Zasiłek rodziny w Niemczech przysługuje rodzicom lub opiekunom, którzy mają dzieci do 18 roku życia lub do 25 roku życia, jeśli dziecko jest w trakcie nauki lub szkolenia zawodowego. Zasiłek rodziny może otrzymać zarówno osoba pracująca, jak i prowadząca działalność gospodarczą w Niemczech, jeśli spełnia określone wymagania.

Wysokość zasiłku

Zasiłek Kindergeld zależy od liczby dzieci w rodzinie. Za pierwsze i drugie dziecko rodzice otrzymują 204 euro miesięcznie, za trzecie dziecko 210 euro miesięcznie, a za każde kolejne dziecko 235 euro miesięcznie. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wysokość zasiłku wynosi 270 euro miesięcznie. Wysokość zasiłku jest ustalana w euro i nie jest uzależniona od wysokości dochodu rodziców.

Jak otrzymać zasiłek?

Aby otrzymać zasiłek rodziny w Niemczech, rodzice lub opiekunowie muszą złożyć wniosek do urzędu Familienkasse. Wniosek można złożyć osobiście, przez internet lub pocztą. Wniosek powinien być złożony w ciągu sześciu miesięcy od narodzin dziecka lub od momentu, kiedy dziecko zaczyna być utrzymywane przez rodziców w Niemczech. Po złożeniu wniosku urząd Familienkasse dokonuje weryfikacji i informuje rodziców o przyznaniu zasiłku oraz o jego wysokości.

Czy zasiłek rodziny wpływa na podatki w Niemczech?

Zasiłek rodziny nie jest uwzględniany jako dochód w rozliczeniach podatkowych. Oznacza to, że rodzice otrzymują zasiłek bez zmniejszenia swojego dochodu i bez zwiększenia kwoty podatku do zapłacenia. Niemniej jednak, w przypadku gdy rodzice otrzymują zasiłek z innego kraju, powinni pamiętać, że może on wpłynąć na ich rozliczenia podatkowe w Niemczech.

Jakie są zasady wypłaty zasiłku rodziny?

Zasiłek rodziny w Niemczech jest wypłacany na rachunek bankowy rodziców lub opiekunów dziecka. Wypłata następuje raz na miesiąc, zwykle na początku miesiąca. W przypadku gdy dziecko kończy 18 lat, rodzice lub opiekunowie muszą przedstawić dokumenty potwierdzające, że dziecko kontynuuje naukę lub szkolenie zawodowe, w przeciwnym razie wypłata zasiłku zostanie przerwana. Więcej informacji na ten temat możesz przeczytać na stronach https://europrofi.eu/kindergeld/ lub https://europrofi.eu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować teren pod budowę szamba?
/
Jak przygotować teren pod budowę szamba?
Prawidłowa budowa szamba powinna podejmować przede wszystkim odpowiednio przygotowany teren pod zabudowę. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na kilka przypadków.
Aranżacja łazienki – niezbędne wyposażenie
/
Aranżacja łazienki – niezbędne wyposażenie
Czy istnieje przepis na idealną łazienkę? Sprawdź, o co musisz zadbać, by cieszyć się funkcjonalnym, estetycznym pomieszczeniem w swoim domu lub mieszkaniu.
Jak oświetlić biuro?
/
Jak oświetlić biuro?
Oświetlenie biurowe jest niesamowicie istotne dla utrzymania odpowiedniego poziomu koncentracji i dobrego samopoczucia, a co za tym idzie, efektywnej pracy. Podpowiadamy więc, na co zwracać uwagę wybierając światło do biura.