Jak dbać o BHP w halach przemysłowych?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo w pracy to absolutna podstawa przy każdym zawodzie. Analityk IT jest jednak mniej narażony na ryzyko podczas pracy w biurze, niż pracownik fabryki obsługujący ciężkie maszyny. W budynkach przemysłowych BHP jest szczególnie ważne, ponieważ automaty i roboty produkcyjne oraz duże powierzchnie hal są przyczyną wielu wypadków. Oto sposoby na dbanie o BHP w pomieszczeniach przemysłowych.   

Zabezpieczenie przed zwarciami i przepięciami  

Awarie elektryczne w fabrykach mogą być szczególnie niebezpieczne. Zwarcia powodują porażenia prądem, pożary, a nawet eksplozje, jeśli iskra trafi na materiał łatwopalny lub wybuchowy. W przypadku wystąpienia zwarcia uszkodzeniu mogą ulec drogie maszyny, których naprawa będzie słono kosztować. Zdecydowanie lepiej i taniej jest zapobiegać, niż leczyć. 

Przepięcia również mogą powodować poważne uszkodzenia w podzespołach maszyn i zahamować ich pracę na wiele godzin. Każdy moment, kiedy maszyny nie pracują i nie produkują towaru to czas strat dla zakładu przemysłowego. Ograniczniki przepięć pozwolą skutecznie chronić sprzęt przed awariami, spowodowanymi nagłym skokiem napięcia w obwodzie elektrycznym. Urządzenia zabezpieczające przed przepięciami w urządzeniach możesz kupić na stronie internetowej https://jeanmueller.pl/ograniczniki-przepiec/

Profesjonalne maszyny i wyszkoleni pracownicy   

Pracownik, który ma pracować przy maszynach produkcyjnych musi być odpowiednio przeszkolony, ponieważ bez tego stanowi zagrożenie dla samego siebie oraz pracy sprzętu. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, wypadków w pracy, zniszczeń w wyposażeniu zakładu oraz zachować przepisy BHP, na każdym ze stanowisk osoba musi być poddana szkoleniu i nauczona wykonywania swoich obowiązków. Frezowanie CNC Radom to profesjonalna usługa obróbki skrawaniem rozmaitych materiałów za pomocą wysokiej klasy, nowoczesnego sprzętu. Przy urządzeniach pracują wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, a produkty wychodzące z maszyn CNC charakteryzują się niezwykłą szczegółowością oraz dopracowaniem detali. 

Odpowiednie wyposażenie magazynów i hal   

Zarówno na hali przemysłowej, jak i w magazynie przy zakładzie produkcyjnym, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie, przede wszystkim meble. Regały paletowe oraz półkowe (przemysłowe i magazynowe) mają wpływ na to, jaką jakość zachowują towary po zakończeniu procesu produkcji. Po zdjęciu z taśmy produkcyjnej partia produktu nie jest od razu transportowana do magazynu, ma to zazwyczaj miejsce pod koniec zmiany lub na koniec dnia pracy. Przez ten czas towar musi być składowany w odpowiedni i bezpieczny sposób właśnie na regałach. Duże, pojemne i solidne regały na halę produkcyjną oraz do magazynów przemysłowych znajdziesz w internetowym sklepie https://dodas.pl/

Bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawa dla każdego pracownika i dla każdego pracodawcy. Bez zachowania tych zasad i stosowania się do przepisów nie mogą być zapewnione prawidłowe warunki pracy. Wypadki podczas wykonywania zadań w fabryce zdarzają się bardzo łatwo, jednak powaga obrażeń oraz to, czy w ogóle do niebezpiecznej sytuacji dojdzie, zależy od poziomu bezpieczeństwa w zakładzie pracy. Obowiązkiem każdego zatrudniającego jest przestrzeganie przepisów BHP i egzekwowanie tego samego u swoich pracowników. 

Fot. Ahsanization/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Budowa domu w systemie kanadyjskim. Czy to się opłaca?
/
Budowa domu w systemie kanadyjskim. Czy to się opłaca?
Zamierzasz zbudować dom? Zastanawiasz się, jaką technologię wybrać? Sprawdź, czy budowa domu w stylu kanadyjskim rzeczywiście się opłaca!
Pierwsze mieszkanie. Jak sprawnie urządzić i się przeprowadzić?
/
Pierwsze mieszkanie. Jak sprawnie urządzić i się przeprowadzić?
Zamierzasz się przeprowadzić? Marzysz, by mieć to już za sobą? Sprawdź, jak zrobić to szybko i bezproblemowo. Skorzystaj z naszych podpowiedzi!
Wąska działka. Co warto wiedzieć przed zakupem?
/
Wąska działka. Co warto wiedzieć przed zakupem?
Wąska działka jest wyzwaniem podczas budowy domu, ale nie tylko. Problematyczne może być też jej zagospodarowanie i ulokowanie poszczególnych stref w ogrodzie. Dowiedz się, jak rozwiązać ten problem.