Meble biurowe: jak urządzić biuro w stylu minimalistycznym?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Styl minimalistyczny w ostatnich latach stał się bardzo modny. Choć odnosi się on przede wszystkim do pomieszczeń mieszkalnych, przedsiębiorcy również zauważają, że mniej często znaczy więcej. Minimalistyczne biura są wygodne, praktyczne, sprzyjają skupieniu. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi jak stworzyć przestrzeń biurową utrzymaną w duchu minimalistycznym. Podpowiada sklep https://nonameoffice.pl/.

Dlaczego warto zaaranżować minimalistyczne biuro?

Zdaniem eksperta z salonu mebli biurowych w Katowicach biura minimalistyczne mają wiele zalet. Znajduje się w nim stosunkowo mało sprzętów i mebli, dlatego łatwo jest utrzymać je w czystości. Wielu z nas przekonało się na własnej skórze, że uporządkowane biuro sprzyja bardziej efektywnej pracy.

Zaaranżowanie minimalistycznej przestrzeni biurowej pozwala zaoszczędzić pieniądze, gdyż kupujemy tylko niezbędne meble i sprzęty.

Minimalizm w biurze to większa przestrzeń. Należy pamiętać, że istnieją przepisy regulujące minimalną przestrzeń przypadającą w biurze na jednego pracownika. Im więcej miejsca tym swobodniej się czujemy, jesteśmy też spokojniejsi.

Umiejętnie zaprojektowane minimalistyczne biuro prezentuje się bardzo elegancko. Takie miejsce robi dobre wrażenie zarówno na pracownikach, jak i odwiedzających. Może stać się doskonałą wizytówką naszej firmy.

Meble biurowe – tylko te naprawdę niezbędne

W minimalistycznych biurach nie ma miejsca na zbędne meble czy zbędne ozdoby. Wszystkie przedmioty, które przynosimy to takiego biura powinny mieć konkretne przeznaczenie. Jeżeli aranżujemy biuro od podstaw, zastanówmy się jakie meble są nam najbardziej potrzebne. Prawdopodobnie nie możemy obyć się bez foteli biurowych i biurek. Zastanówmy się czy ilość posiadanych dokumentów sugeruje zakup szafy biurowej czy wystarczy nam niewielka szafka.

Zrezygnujmy z kupowania zestawów mebli nawet, gdy ich ceny wydają się nam bardzo kuszące. Zazwyczaj w zestawach znajdują się elementy, bez których moglibyśmy się obyć.

Prostota i neutralna kolorystyka

W biurach utrzymanych w stylu minimalistycznym najlepiej sprawdzają się meble proste, o neutralnej kolorystyce. Gdy przebywamy w takich pomieszczeniach nasze oczy wolniej się męczą, co ma duże znaczenie, gdyż większość pracowników pracuje na cały etat. Neutralna kolorystyka jest więc nie tylko elegancka, ale też sprzyja wydajności.

Dobrym wyborem mogą okazać się proste meble modułowe, które w zależności od potrzeb pracowników można dowolnie zestawiać i przestawiać.

Postawmy na jakość, czyli meble, które zostaną z nami przez lata

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby kupować tylko wysokiej jakości meble sygnowane logo najlepszych producentów. Lepiej jest kupić mniej, za to solidnie wykonanych mebli. 

Meble od renomowanych producentów mają wiele zalet. Przede wszystkim firmy zajmujące się ich produkcją mają zazwyczaj wieloletnie doświadczenie. Pozwala im to tworzyć produkty ergonomiczne i trwałe. Ich meble są zaprojektowane w taki sposób, żeby przetrwać nawet bardzo intensywną eksploatację (pamiętajmy, że meble biurowe w przeciwieństwie do mebli znajdujących się w naszym domu są eksploatowane przez wielu pracowników, często nawet 24 godziny na dobę).

Dodatkowo najlepsi producenci są pewni doskonałej jakości swoich wyrobów. Nie wahają się więc, żeby dać nam na swoje meble nawet kilkuletnią gwarancję. Dla przedsiębiorcy jest to duże udogodnienie, gdyż w sytuacji, gdy meble nie spełnią oczekiwań lub zepsują się po kilku latach użytkowania – ma on prawo żądać naprawy lub zwrotu pieniędzy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odpływ liniowy – jaki jest najlepszy do twojego prysznica?
/
Odpływ liniowy – jaki jest najlepszy do twojego prysznica?
Poznaj kluczowe czynniki wpływające na wybór idealnego odpływu liniowego do prysznica. Artykuł zawiera porady ekspertów, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.
Jak wybrać szafę tekstylną do przechowywania butów?
/
Jak wybrać szafę tekstylną do przechowywania butów?
Odkryj nasze praktyczne wskazówki i zasady, którym powinieneś podążać podczas wyboru idealnej szafy tekstylnej do przechowywania butów. Dowiedz się, jak zoptymalizować przestrzeń i utrzymać porządek.
Jak dobrać oświetlenie ścienne do stylu wnętrza? Poradnik dla miłośników designu
/
Jak dobrać oświetlenie ścienne do stylu wnętrza? Poradnik dla miłośników designu
Poradnik designu z odpowiedzią na pytanie o to, jak wybrać oświetlenie ścienne, by komponowało się ze stylem wnętrza. Odkryj kluczowe zasady estetyki i funkcjonalności, które pomogą Ci w decyzji.