Artykuł sponsorowany
Zazwyczaj prowadząc biznes, staramy się dbać o tę część pomieszczeń, w której przebywają nasi klienci. To właśnie ona jest naszą wizytówką i świadczy o profesjonalizmie firmy. Natomiast zaplecze jest miejscem, w którym szybko tworzy się bałagan – składujemy tam niepotrzebne rzeczy, ubrania itp. Dziś podpowiemy, co zrobić, by zadbać o czystość również tam.
Niemal w każdej firmie zaplecze jest miejscem, w którym szybko tworzy się nieład. Zazwyczaj wchodzimy do niego tylko na chwilę, by coś odłożyć lub wziąć. Nie zwracamy uwagi na to, gdzie kładziemy dany przedmiot, gdyż chcemy jak najszybciej wrócić do pracy. Aby zapobiec takiemu zjawisku, warto wyposażyć zaplecze w pojemne półki i szafki. Aby wszystko szło znacznie sprawniej, można ustalić z innymi pracownikami, gdzie znajduje się miejsce danej rzeczy. Gdy wszystko będzie miało swoją lokalizację, na zapleczu od razu zapanuje ład i porządek.
Podłogę na zapleczu można sprzątać w tradycyjny, manualny sposób przy pomocy mopa. Jest to jednak rozwiązanie czasochłonne i mało skuteczne, szczególnie, jeżeli po zapleczu porusza się wiele osób, a jego powierzchnia jest duża. O wiele lepiej jest skorzystać z profesjonalnej maszyny do czyszczenia posadzek. Przy jej użyciu sprzątanie zajmie zdecydowanie mniej czasu, a użycie specjalnych środków i sprzętu gwarantuje znakomity efekt.
Jak już pisaliśmy wcześniej, sprzątanie za pomocą profesjonalnych maszyn gwarantuje o wiele lepszy efekt, niż sprzątanie manualne. Przy okazji oszczędzamy również czas. Warto więc zastanowić się nad zakupem sprzętu czyszczącego. Jak wybrać ten odpowiedni? Przede wszystkim należy rozpocząć od określenia naszych potrzeb. Istotne jest m.in. to, jaką powierzchnią zaplecza dysponujemy. Im jest ona większa, tym większy sprzęt będzie nam potrzebny. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by był on jak najbardziej mobilny, by mógł dotrzeć w każdy zakamarek.
Kolejnym aspektem jest sposób zasilania. Jeżeli po zapleczu nie porusza się wiele osób, możemy zdecydować się na zasilanie przewodowe. Jednak w przypadku zatłoczonych pomieszczeń, o wiele lepiej sprawdzą się maszyny działające na baterie, które trzeba co jakiś czas ładować.
W ferworze pracy na zapleczu mogą pojawić się różnego rodzaju zabrudzenia z wody, tłuszczu oraz oleju. Warto więc mieć w zanadrzu czyściwo przemysłowe, które doskonale sobie z nimi poradzi. Możemy użyć go również do wytarcia rąk lub przetarcia blatu roboczego z bieżących zabrudzeń. Czyściwo wykonane jest z celulozy, dzięki czemu jest niezwykle odporne, nawet podczas zamoczenia, a miękka struktura nie podrażnia skóry dłoni.
Do sprzątania zaplecza równie dobrze sprawdzi się czyściwo bezpyłowe. Warto używać ich do czyszczenia delikatnych powierzchni, gdyż nie zostawia po sobie zarysowań oraz smug. Możemy czyścić nim np. lustra, szyby, a nawet naczynia i przybory kuchenne.
Fot.: Jonny Rothwell/unsplash.com