Jaki młotek brukarski wybrać?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Młotek może się kojarzyć z niezbyt skomplikowanym narzędziem. Wybór odpowiedniego modelu jest jednak tylko z pozoru prostą sprawą. Młotki mogą się od siebie różnić rodzajem, kształtem oraz materiałem wykonania. Jak wybrać odpowiedni model do prac brukarskich? Kluczową kwestią jest rozpatrzenie oferty producentów z długoletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku, takich jak Mimal. Przeczytaj więcej i dowiedz się, czym powinieneś się kierować przy zakupie młotka brukarskiego.

Rodzaje młotków brukarskich

W sprzedaży znajdziemy młotki do różnych zastosowań. Będą to m.in. młotki ciesielskie, murarskie czy stolarskie. Wybierając młotek dla brukarza powinniśmy celować w narzędzia odpowiednio dostosowane przede wszystkim do rodzaju materiału. Musimy być ostrożni, nie możemy wybrać modelu pierwszego z brzegu. Młotki brukarskie powinny posiadać odpowiednią twardość, aby były przydatne do różnego rodzaju prac brukarskich. Dzięki temu pomogą dobić i wyrównywać wiele elementów, takich jak krawężniki, kostka brukowa lub inne rodzaje płyt. Młotki brukarskie Mimal posiadają prostą konstrukcję, a w związku z tym są wytrzymałe oraz uniwersalne. Już za niewielkie pieniądze możesz mieć bardzo dobrej jakości sprzęt – zarówno do domu, jak i firmy. Warto zwrócić uwagę czy narzędzia brukarskie posiadają specjalne atesty oraz europejskie certyfikaty. W tym przypadku – wszystkie produkty z oferty Mimal produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2015. Zapewnia to bezpieczeństwo, zarówno dla użytkownika, jak i materiałów. Już więcej nie będziesz musiał się martwić czy konstrukcja wytrzyma intensywne i ciężkie zadania. Specjalna obudowa z żeliwa sferoidalnego to odpowiednia wytrzymałość oraz ergonomia pracy. Odpowiednie obuchy zastosowane w młotkach Mimal chronią przed niebezpiecznym odbiciem oraz zniszczeniem elementu.

Młotki brukarskiej polskiej firmy Mimal

Wysokiej jakości młotki brukarskie Mimal zakupisz w sklepie maufer.pl. Dostępne są w wielu wariantach. Każdy młotek składa się z dwóch części: obucha i trzonka. To te dwa elementy będą różniły poszczególne modele. Wpływają one m.in. na twardość oraz wagę. W skrzynce narzędziowej majsterkowiczów oraz profesjonalistów powinny znajdować się różne rodzaje młotków. Sprawdź najbardziej uniwersalne propozycje.

Młotek brukarski MIMAL MBM09 GUMA + NYLON

Młotek brukarski z dwoma różnymi obuchami umożliwia wszechstronność zastosowania. To wyjątkowe rozwiązanie gwarantuje oszczędność kosztów oraz miejsca do przechowywania. Nylon cechuje się wysoką twardością i sprawdza się przy pracy z bardzo twardymi krawędziami. Możliwe jest dobijanie elementów o ostrych krawędziach, np. łamanego kamienia. Natomiast twarda guma chroni przed reakcją odbicia. Niewielka waga młotka – 1,6 kg zapewni wygodną i nieuciążliwą pracę.

Młotek brukarski MIMAL MBM02 GUMA

Długi młotek gumowy pozwala na precyzyjne osadzenie krawężników, bloczków, trylinki i wielu innych elementów. Gumowy obuch wykonany został w całości z jednej formy w procesie wulkanizacji. Trzonek młotka odpowiednio zaimpregnowano, dzięki czemu zwiększyła się odporność na czynniki atmosferyczne. Jego znaczna długość – 960 mm pozwala na zachowanie wysokiej ergonomii pracy.

Młotek brukarski MIMAL MBM11 ELASTOMER + ELASTOMER

Za pomocą narzędzia wyposażonego w obuchy z elastomeru wyrównasz, dobijesz kostkę oraz inne płyty. Ten materiał zapewnia porównywalną siłę uderzenia do końcówki z gumy. Jednak to rozwiązanie posiada także inne zalety. Młotek ze średnio twardą końcówką może również być stosowany do kruchych elementów ceramicznych i produktów wykonanych w technologii wet-cast.  Nie pozostawia farby oraz nie wywołuje efektu odbicia.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Inteligentny dom – czym jest, jak działa?
/
Inteligentny dom – czym jest, jak działa?
Zapraszamy do lektury tego krótkiego artykułu, w którym wyjaśniamy istotne zagadnienia związane z ideą inteligentnego domu.
Meble niezbędne w nowoczesnym biurze
/
Meble niezbędne w nowoczesnym biurze
W tym artykule przyjrzymy się meblom, które stały się nieodzowną częścią współczesnych biur i poznamy ich kluczowe funkcje oraz zalety w kontekście dzisiejszego świata biznesu.
Co trzeba wiedzieć o remoncie budynków zabytkowych?
/
Co trzeba wiedzieć o remoncie budynków zabytkowych?
Chcesz wyremontować budynek zabytkowy? Przeczytaj, co warto o tym wiedzieć.