Home staging – co to takiego i jak można na tym zarobić?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Home staging pozwala wyeksponować atuty danej nieruchomości tak, by uczynić wnętrze bardziej atrakcyjnym w oczach odbiorców. Na czym dokładnie opiera się idea home stagingu i czy jest to opłacalny biznes?

Co to jest home staging?

Home staging (inaczej property styling) polega na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości, dzięki czemu możemy zaoferować wyższą cenę transakcyjną i sprzedać lokal z większym zyskiem. Co ważne, home staging nie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi – za pomocą prostych trików aranżacyjnych pozwala poprawić wygląd mieszkania lub domu, aby uczynić nieruchomość ładniejszą i przytulniejszą w odbiorze. Oto kilka zasad home stagingu, które warto znać.

Nieskazitelnie czyste mieszkanie

Aby podbić zainteresowanie nieruchomością, warto zacząć od podstaw, czyli gruntownie wysprzątać wszystkie pomieszczenia. Nie można zapomnieć o oknach, które często są wizytówką mieszkania/domu. Należy dokładnie je umyć, łącznie z ramami i parapetami. Schludne, czyste wnętrza, bez kurzu, okruchów jedzenia czy włosów to coś, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Piękny zapach

Warto dobrze wywietrzyć wszystkie wnętrza, tak by w powietrzu nie unosił się nieprzyjemny zapach. Dobrym pomysłem jest też postawienie na stole w kuchni lub w salonie wazonu ze świeżymi kwiatami albo zapalenie kilku świec zapachowych. Piękna woń sprawi, że nieruchomość będzie budziła pozytywne skojarzenia i zachęci potencjalnych klientów do dalszego zwiedzania.

Wrażenie przestronności

Aranżacja mieszkania lub domu powinna sprawiać wrażenie przestronności i komfortu. Zagracone pomieszczenia i nieład mogą skutecznie zniechęcić klientów do wynajmu lub zakupu lokum. Warto więc pozbyć się starych, niepotrzebnych mebli. Dobrym krokiem będzie też usunięcie ze ścian obrazów, plakatów, licznych dekoracji, które mogą wprowadzać do pomieszczeń chaos i zamęt.

Naprawa usterek 

Aby mieszkanie zrobiło pozytywne wrażenie na oglądających, należy zadbać nawet o najmniejsze drobiazgi. Warto naprawić wszystkie usterki typu skrzypiące drzwi, luźna klamka, przepalone żarówki czy kapiąca z kranu woda. Naprawa tego typu uszkodzeń nie jest droga ani czasochłonna. 

Czysta łazienka i WC

Co jeszcze warto zrobić, kierując się zasadami home stagingu? Z pewnością należy dokładnie umyć ceramikę łazienkową. W pomieszczeniach sanitarnych nie powinno być pleśni ani brudu na fugach. Warto też wymienić starą armaturę na nową i postawić w łazience odświeżacz zapachu. By sprawić wrażenie schludności i neutralności, warto schować do szuflad wszystkie osobiste akcesoria. Na widoku powinien znajdować się tylko śnieżnobiały ręcznik i mydło do rąk.

Czy home staging jest opłacalny?

Wizualne „podrasowanie” nieruchomości sprawia, że jej wynajem lub sprzedaż są bardziej opłacalne. Tak więc poświęcając nieco czasu na atrakcyjne zaaranżowanie wnętrz, możemy przyciągnąć więcej potencjalnych klientów i zwiększyć szanse na zawarcie bardzo korzystnej transakcji. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Leah Kelley

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Varso Tower – najwyższy budynek w Polsce i w UE
/
Varso Tower – najwyższy budynek w Polsce i w UE
Już niebawem w Warszawie powstanie najwyższy budynek w całej Unii Europejskiej! Zobacz, jak wysoko sięgnie Varso Tower!
Dotacja na wymianę azbestu. Kto i na ile może liczyć?
/
Dotacja na wymianę azbestu. Kto i na ile może liczyć?
Azbest to trwały materiał składający się z chemicznych minerałów włóknistych. Aby usunąć go z naszych dachów czy rur kanalizacyjnych, możemy skorzystać z dofinansowania NFOŚiGW.
Najem i dzierżawa. Czym się różnią?
/
Najem i dzierżawa. Czym się różnią?
Jaka jest największa różnica między najmem i dzierżawą? I dlaczego nie wolno używać tych słów naprzemiennie? I kolejne ważne pytanie - kiedy można je zawrzeć? Sprawdzamy!