Jak powinno wyglądać dbanie o higienę w salonie tatuażu?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zdobienie ciała tatuażami jest od lat nie tracącą na popularności formą ekspresji lub zaznaczenia przynależności kulturowej. Robienie tatuażu dla niektórych jest nieprzyjemnym momentem, przez który trzeba przebrnąć, by cieszyć się pięknym wzorem na skórze, drudzy czerpią z tego procesu przyjemność, a jeszcze inni traktują to prawie jak rytuał. Niezależnie od tego, jak do tej sprawy podchodzisz, musisz mieć świadomość tego, jakie zagrożenia płyną z wykonywania tatuażu w nieodpowiedni sposób. Opowiadamy o tym, jak powinna wyglądać higiena w studiu tatuatorskim. 

Przygotowanie stanowiska do tatuowania   

Kiedy wybierasz studio tatuażu, w którym chcesz wykonać swoją dziarę, weź pod uwagę przede wszystkim to, jak przestrzegane są tam wytyczne, dotyczące higieny. W czasie odwiedzin w salonie możesz zapytać tatuatorów, jak przygotowują swoje stanowiska lub dyskretnie spojrzeć, jak artyści pracują na klientach.

Zarówno fotel, jak i stolik, na którym ułożone są tusze oraz maszynka, powinny być pokryte warstwą folii stretch. Jednorazowe cartridge do maszynki, na przykład takie, jak ze strony https://elcartel.pl/ powinny być już standardem w każdym studiu, jeśli nie widzisz tych elementów na stanowisku tatuatora – uciekaj! Podczas przygotowywania swojego miejsca do pracy, artysta powinien mieć na sobie jednorazowe rękawiczki medyczne, które można kupić w sklepie internetowym https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-jednorazowe. Do samego tatuowania niektórzy decydują się na założenie sterylnych rękawic, takich, jak do operacji medycznych. Nie jest to wymóg sanitarny, jednak znacząco podnosi to bezpieczeństwo przy tatuowaniu. 

Konsekwencje niezachowania higieny podczas robienia tatuażu   

Higiena podczas tatuowania to ostatnimi czasy dość gorący temat. Kiedy Internet obiegły zdjęcia Julii Wieniawy, która postanowiła na egzotycznych wakacjach ozdobić swoją opaloną skórę tatuażem wykonanym techniką hand poke, wielu tatuatorów zabrało głos. Influencerka nie tylko tatuowała podrażnioną, opaloną skórę, czego absolutnie nie należy robić, bardzo duże oburzenie wzbudzały też warunki, w jakich wykonywany był tatuaż. Artysta pracujący na zdjęciach miał na rękach zużyte, podarte rękawiczki, a stanowisko było nie tylko nie ofoliowane, lecz także zwyczajnie brudne. Tatuaż wykonywany techniką hand poke powinien być nanoszony na ciało w takich samych warunkach, co wzór robiony maszynką.

Brak higieny podczas robienia tatuażu może grozić naprawdę poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. W najlepszym przypadku skończyć się to może infekcją tatuażu, przez co na skórze powstanie blizna, a wzór zostanie zniekształcony. Dużo gorsze, a wcale nie mniej prawdopodobne są przypadki wirusowego zapalenia wątroby typu B oraz zakażenia wirusem HIV. 

Jak dbać o tatuaż po jego wykonaniu?

Obowiązkiem studia tatuażu jest zapewnienie Ci higienicznych i bezpiecznych warunków podczas robienia wzoru oraz przekazanie Ci szczegółowych instrukcji dotyczących tego, jak dbać o tatuaż po jego wykonaniu. Tutaj znowu edukacyjny okazuje się być przypadek Julii Wieniawy, ponieważ gwiazda pokazała na swoich social mediach zdjęcia, na których kąpie się w brudnej, słonej wodzie oceanu oraz opala się na plaży ze świeżo zrobionym tatuażem. Są to czynności, których absolutnie nie wolno robić z nowym, jeszcze nie zagojonym wzorem. Najważniejsze to utrzymać higienę nowego tatuażu, ponieważ, jakby nie patrzeć, jest to po prostu rana na skórze, która musi się zagoić. Dodatkowo warto smarować skórę specjalną maścią, chronić ją przed promieniami słońca i unikać podrażnień.

Zdj. główne: Edwin Gonzalez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szkodniki i owady w domu – jak się ich pozbyć?
/
Szkodniki i owady w domu – jak się ich pozbyć?
Czy co roku, w czasie sezonu wiosenno-letniego, masz problem z pojawiającymi się w Twoim domu lub jego okolicach szkodnikami? Sprawdź, jak poradzić sobie z problematycznymi „gośćmi” – owadami, insektami oraz gryzoniami.
Zakup mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego?
/
Zakup mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego?
Wybór mieszkania to ważna decyzja dlatego przeglądanie ofert powinniśmy zacząć od ustalenia priorytetów takich jak układ mieszkania i lokalizacja. Warto skorzystać z oferty sprawdzonych i doświadczonych ekspertów rynku nieruchomości.
Jak wybrać fototapety na ścianę do salonu?
/
Jak wybrać fototapety na ścianę do salonu?
W tym artykule omówimy kilka istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru fototapet na ścianę do salonu