We Wrocławiu powstanie największy obiekt mixed-use

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że we Wrocławiu ma powstać nowy obiekt mixed-use. Czym charakteryzuje się ten typ budownictwa? Co będziemy mogli znaleźć w największym kompleksie budynków w tym mieście oraz kiedy będzie można zacząć z nich korzystać? 

Na czym polega budownictwo mixed-use?

Budownictwo mixed-use swoją karierę rozpoczęło już w starożytności. Przez lata ewoluowało, by obecnie można było powiedzieć, że jest to idea mająca na celu zawarcie w kreatywny sposób w jednym kompleksie budynków miejsc, które spełniałyby różne potrzeby mieszkańców. To połączenie kilku typów budowlanych w jednym, np. budynków mieszkalnych, infrastruktury parkingowej, hotelowej, rozrywkowej, biurowej, a nawet transportowej czy kulturalnej. Zebranie wszystkiego w jednym miejscu zapewnia niesamowity komfort, gdyż istnieje możliwość mieszkania, pracowania i odpoczywania w obrębie jednego budynku, co potrafi zapewnić korzystającym z infrastruktury dodatkowy czas. 

Quorum 

Budowany właśnie kompleks budynków Quorum składać się będzie z pięciu budynków. Jednym z nich będzie druga co do wysokości budowla we Wrocławiu, a nawet na całym Dolnym Śląsku, o wysokości 140 metrów. Znajdą się w niej przestrzenie biurowe, usługowe, a także mieszkaniowe. Na samej górze ma się znajdować taras widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Wrocławia. Na połowę stycznia tego roku przewidziane było oddanie stanu surowego kompleksu. Na zakończenie wieży mieszkalnej przyjdzie nam poczekać jeszcze rok. Między wieżami znajdować się będą tarasy zielone dostępne dla wszystkich, zarówno pracowników, mieszkańców, jak i zwykłych odwiedzających. 

Przy obiekcie planowane jest rozmieszczenie 1,5 tysiąca miejsc parkingowych. W jednej z wież znajdować się będzie 330 apartamentów o najwyższym standardzie wykończenia. Będą to zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu- i trzypokojowe, z których będzie można podziwiać widok na całe miasto. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertą poprzez platformę mieszkaniową Resi Capital. Jeśli chodzi o część biurową, to zajmie ona aż 85 tys. metrów kwadratowych i to właśnie na nią przewidziane jest najwięcej miejsca. Pracownicy i mieszkańcy będą mieli również dostęp do lokali usługowych rozmieszczonych w różnych częściach obiektu. 

Za inwestycję odpowiedzialny jest deweloper Cavatina Holding, a sam kompleks ma powstać przy ul. Sikorskiego 34 na wrocławskim Szczepinie. 

Udogodnienia

Projektanci już na etapie tworzenia planów pomyśleli między innymi o właścicielach jednośladów. Do obiektu będzie można dostać się wygodnie motocyklem, rowerem, a nawet hulajnogą. Kierowcy będą mogli spokojnie zaparkować swoje pojazdy, a także w razie konieczności naładować je, umyć bądź naprawić. 

Deweloperowi zależy również, by w ramach powstającej inwestycji stworzyć także bulwary nad rzeką, które staną się centrum rozrywki i odpoczynku. W planach jest, aby znajdowały się tam na przykład restauracje czy kawiarnie z pięknym widokiem na przepływającą Odrę. 

Cieszy również wzrost liczby inwestycji typu mixed-use w Polsce. Według opracowań do końca 2021 roku całkowicie bądź w części ma być dostępne 37 realizacji, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2017 roku. Każdy z tych projektów jest inny, ale wszystkie atrakcyjne.

Zdj. główne: Anders Jildén/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik użytkownika – jak wybrać wymarzone meble do ogrodu
/
Poradnik użytkownika – jak wybrać wymarzone meble do ogrodu
Odkryj, jak wybrać idealne meble do ogrodu, które będą zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby cieszyć się komfortem i relaksem na świeżym powietrzu.
Rola kancelarii prawnej w rozwiązywaniu sporów biznesowych: Skuteczne strategie negocjacji i mediacji
/
Rola kancelarii prawnej w rozwiązywaniu sporów biznesowych: Skuteczne strategie negocjacji i mediacji
Rola kancelarii prawnej w rozwiązywaniu sporów biznesowych: Skuteczne strategie negocjacji i mediacji dla harmonijnego rozwiązania.
Jak profesjonalna utylizacja mebli może przyczynić się do ochrony środowiska?
/
Jak profesjonalna utylizacja mebli może przyczynić się do ochrony środowiska?
Jak profesjonalna utylizacja mebli nie tylko pomaga w ochronie środowiska, ale także przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. Dowiedz się więcej o zaletach i metodach utylizacji mebli.