Ile wynosi minimalny wkład własny w 2021 r.?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokość minimalnego wkładu własnego jest istotna szczególnie dla osób, które planują zakup własnego mieszkania. Jeśli musisz się z nim liczyć także w swoich planach – sprawdź, ile wynosi.

Wkład własny jest jednym z warunków, które trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o kredyt hipoteczny. Jego kwotę ustala się w zależności od tego, jaka jest cena danej nieruchomości. W poprzednich latach najczęściej wynosił 20%, rzadziej 10%. W 2021 roku nadal banki wymagają 20% wkładu, jednak niektóre obniżyły ten próg do 10%. W drugim przypadku konieczne jest jednak wykupienie również ubezpieczenia do kredytu. Sytuacja związana z koronawirusem dotknęła wszystkich, nie mogła pominąć także sfery bankowości. Decyzje przyznające kredyt są rzadsze niż w poprzednich latach, co wynika z wysokiego ryzyka nieotrzymania zwrotu należności.

Zdjęcie główne: Mufid Majnun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wykorzystanie granitu w kuchni – praktyczne i estetyczne rozwiązania
/
Wykorzystanie granitu w kuchni – praktyczne i estetyczne rozwiązania
Odkryj zalety użycia granitu w twojej kuchni, praktyczne sposoby zastosowania tego kamienia oraz jego znaczenie dla estetyki i wytrzymałości kuchennych powierzchni.
Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie? Poradnik najemcy
/
Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie? Poradnik najemcy
Chcesz wynająć mieszkanie, zastanawiasz się jednak, jaką umowę podpisać z właścicielem oraz w jaki sposób zabezpieczyć się przed problemami czy oszustwem? Sprawdź!
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
/
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
Prowadzisz własny salon kosmetyczny i zastanawiasz się jak niewielkim kosztem poprawić jego wygląd, aby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług? Przedstawiamy kilka trików na udekorowanie przestrzeni w Twoim salonie niewielkim kosztem za jedyne sto złotych, które możesz uzyskać dzięki skorzystaniu z pożyczek ekspresowych!